Prokuratūra: surinkta pakankamai duomenų, leidžiančių manyti, kad D.Kedys dalyvavo nužudant J.Furmanavičių ir V.Naruševičienę

 (2056)
Drąsius Kedys
Drąsius Kedys
© TV3

Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamentas ikiteisminiame tyrime dėl Jono Furmanavičiaus ir Violetos Naruševičienės nužudymo bei rengimosi nužudyti Andrių Ūsą, taip pat dėl neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu, priėmė sprendimą jį nutraukti įtariamojo Drąsiaus Kedžio atžvilgiu.

Generalinė prokuratūra praneša, kad nutarimas nutraukti ikiteisminį tyrimą įtariamojo D. Kedžio atžvilgiu priimtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 3 straipsnio 1 dalies 7 punktu. Nutarime konstatuojama, kad toks sprendimas priimtas tik įsitikinus, jog yra pakankamai duomenų, kad įtariamasis D. Kedys dalyvavo darant šias nusikalstamas veikas.

Nutarimas gali būti skundžiamas aukštesniajam prokurorui.

Ikiteisminis tyrimas dėl J. Furmanavičiaus nužudymo buvo pradėtas 2009.10.05 Kauno apskrities vyriausiajame policijos komisariate pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 129 straipsnio 2 dalies 7 punktą (nužudymas kitų žmonių gyvybei pavojingu būdu).

Ikiteisminis tyrimas dėl V. Naruševičienės nužudymo pradėtas 2009.10.05 Kauno apskrities vyriausiajame policijos komisariate pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 129 straipsnio 1 dalį.

2009.10.06 abu ikiteisminiai tyrimai sujungti į vieną tyrimą, paskelbta įtariamojo Drąsiaus Kedžio paieška.

Atliekant šį tyrimą buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl rengimosi nužudyti A. Ūsą ir dėl neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu (pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 21 straipsnio 1 dalį, 129 straipsnio 2 dalies 7 punktą ir 253 straipsnio 1 dalį).

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje buvo pavesta atlikti Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamentui.

2010.04.17 Kauno rajone, Samylų seniūnijoje, prie Šlienavos kaimo, ant Kauno marių kranto, rastas Drąsiaus Kedžio lavonas.

www.DELFI.lt
 
2056
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Aktualijos

Iššifravo V. Putiną: jis viską supranta pernelyg gerai (347)

2014 rugpjūčio mėn. 30 d. 14:26
Iššifravo V. Putiną: jis viską supranta pernelyg gerai
AP/Scanpix
Beprotiška Vladimiro Putino intervencija į Ukrainą turėtų priversti Vakarus iš naujo įvertinti savo mąstyseną ir žinias apie Sovietų Sąjungos žlugimą bei pastarųjų dviejų dešimtmečių Vakarų politiką Rusijos atžvilgiu, rašo Carnegie fondo tarptautinei taikai analitikė Lilija Ševcova.

Ukraina naktį nemiegojo: savanorių bataliono vadas dėkoja už maldas (655)

2014 rugpjūčio mėn. 30 d. 10:49
Ukrainos Donecko srityje netoli Ilovaisko apsupti Ukrainos kariai išvedami iš apsupties per humanitarinį koridorių, praneša UNIAN.

Kroatai tik po pratęsimo išvargo pergalę prieš Filipinus galingai spurtavę ukrainiečiai laimėjo (25)

2014 rugpjūčio mėn. 30 d. 15:16
Šeštadienio popietę Ispanijoje prasidėjo kiek daugiau nei dvi savaites truksiantis FIBA pasaulio krepšinio čempionatas. 76 rungtynių maratoną pirmosios pradėjo Ukrainos, Dominikos Respublikos, Kroatijos ir Filipinų nacionalinės komandos.

Sugalvojo, kaip padėti kariams švenčiant Rugsėjo 1-ąją (16)

2014 rugpjūčio mėn. 30 d. 16:35
Socialiniuose tinkluose ėmė plisti pilietinė iniciatyva, kai Rugsėjo 1-osios gelėms paruoštus pinigus siūloma skirti Ukrainos kariams. Pirmiausia ši idėja ėmė plisti Ukrainoje.

80-metė senjora sukėlė avariją: dvi moterys ir du vaikai medikų rankose (50)

2014 rugpjūčio mėn. 30 d. 15:10
80-metė senjora sukėlė avariją: dvi moterys ir du vaikai medikų rankose
DELFI (D.Lauručio nuotr.)
Šeštadienio popietę Vilniuje susidūrė du „Volvo“ automobiliai. Smūgis buvo toks stiprus, kad į pagalbą teko kviesti ugniagesius.