Prokuratūra: surinkta pakankamai duomenų, leidžiančių manyti, kad D.Kedys dalyvavo nužudant J.Furmanavičių ir V.Naruševičienę

 (2056)
Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamentas ikiteisminiame tyrime dėl Jono Furmanavičiaus ir Violetos Naruševičienės nužudymo bei rengimosi nužudyti Andrių Ūsą, taip pat dėl neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu, priėmė sprendimą jį nutraukti įtariamojo Drąsiaus Kedžio atžvilgiu.
Drąsius Kedys
Drąsius Kedys
© TV3

Generalinė prokuratūra praneša, kad nutarimas nutraukti ikiteisminį tyrimą įtariamojo D. Kedžio atžvilgiu priimtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 3 straipsnio 1 dalies 7 punktu. Nutarime konstatuojama, kad toks sprendimas priimtas tik įsitikinus, jog yra pakankamai duomenų, kad įtariamasis D. Kedys dalyvavo darant šias nusikalstamas veikas.

Nutarimas gali būti skundžiamas aukštesniajam prokurorui.

Ikiteisminis tyrimas dėl J. Furmanavičiaus nužudymo buvo pradėtas 2009.10.05 Kauno apskrities vyriausiajame policijos komisariate pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 129 straipsnio 2 dalies 7 punktą (nužudymas kitų žmonių gyvybei pavojingu būdu).

Ikiteisminis tyrimas dėl V. Naruševičienės nužudymo pradėtas 2009.10.05 Kauno apskrities vyriausiajame policijos komisariate pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 129 straipsnio 1 dalį.

2009.10.06 abu ikiteisminiai tyrimai sujungti į vieną tyrimą, paskelbta įtariamojo Drąsiaus Kedžio paieška.

Atliekant šį tyrimą buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl rengimosi nužudyti A. Ūsą ir dėl neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu (pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 21 straipsnio 1 dalį, 129 straipsnio 2 dalies 7 punktą ir 253 straipsnio 1 dalį).

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje buvo pavesta atlikti Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamentui.

2010.04.17 Kauno rajone, Samylų seniūnijoje, prie Šlienavos kaimo, ant Kauno marių kranto, rastas Drąsiaus Kedžio lavonas.

www.DELFI.lt
Registruoti (0) Anonimiški (2056)
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Aktualijos

Šaudynių Kaune liudininkas: žuvo niekuo dėtas vaikinas (57)

2015 gegužės mėn. 28 d. 10:07
Šaudynių Kaune liudininkas: žuvo niekuo dėtas vaikinas
DELFI (R. Achmedovo nuotr.)
Trečiadienio vakarą Kaune nušautas dvidešimtmetis, du vaikinai sužeisti. Kraupaus nusikaltimo liudininkas DELFI teigė, kad greičiausiai nepilnamečio iš kovinio ginklo paleistos kulkos kliudė niekuo dėtą vaikiną, kuris sėdėjo automobilyje ir net nedalyvavo konflikte.

Čekų generolas: Rusija gali okupuoti Kijevą ir Baltijos šalis per dvi paras papildyta (323)

2015 gegužės mėn. 28 d. 09:44
Čekų generolas Piotras Pavelas, nuo 2015 metų birželio 1 dienos pradedantis eiti NATO karo komiteto pirmininko pareigas, pareiškė, kad Rusija gali okupuoti Ukrainos sostinę Kijevą ir Baltijos šalis per dvi dienas.

N. Kesminas: tikiu, kad Rusija nusipirko futbolo čempionatą (71)

2015 gegužės mėn. 28 d. 09:23
Futbolo specialistai ir aistruoliai mano, kad pasaulio futbolo čempionatas Rusijoje vyks, net jeigu ir bus įrodyta, kad Rusija šią teisę nusipirko. Esą Rusija jau ruošiasi čempionatui: tvarko infrastruktūrą, stato stadionus, todėl atšaukti čempionatą būtų nelogiška. Laurynas Kasčiūnas sako, kad yra dar viena, nors ir mažai tikėtina, galimybė – čempionato boikotas.

Vilniečių šeimos išlaidos: tik būtiniausiems dalykams prireikia 800 eurų (4)

2015 gegužės mėn. 28 d. 10:14
Vilniečių šeimos išlaidos: tik būtiniausiems dalykams prireikia 800 eurų
DELFI (R.Tenio nuotr.)
Kiek per mėnesį išleidžia Vilniuje gyvenanti šeima? 800 eurų – tik būtiniausiems dalykams. Taip mano sostinėje su vyru gyvenanti moteris, nurodžiusi, kiek paprastai pinigų reikia skirti mokesčiams, maistui bei grožiui puoselėti. Savo skaičiavimus ji pateikė straipsnio apie išlaidas komentarų skiltyje.

Svajonių darbovietė: ji - Lietuvoje ieško naujų darbuotojų (46)

2015 gegužės mėn. 28 d. 07:38
Daugiausiai lietuvių norėtų įsidarbinti „Barclays Technology Centre Lithuania“. Tarp dešimties patraukliausiųjų Lietuvos darbdavių šiemet ir tokios Lietuvoe veikiančios įmonės kaip „Microsoft”, „Google” ir „Ikea”. Ne vienas iš dešimtuko kurti naujas darbo vietas planuoja ir šiemet.