Prokuratūra: surinkta pakankamai duomenų, leidžiančių manyti, kad D.Kedys dalyvavo nužudant J.Furmanavičių ir V.Naruševičienę

 (2056)
Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamentas ikiteisminiame tyrime dėl Jono Furmanavičiaus ir Violetos Naruševičienės nužudymo bei rengimosi nužudyti Andrių Ūsą, taip pat dėl neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu, priėmė sprendimą jį nutraukti įtariamojo Drąsiaus Kedžio atžvilgiu.
Drąsius Kedys
Drąsius Kedys
© TV3

Generalinė prokuratūra praneša, kad nutarimas nutraukti ikiteisminį tyrimą įtariamojo D. Kedžio atžvilgiu priimtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 3 straipsnio 1 dalies 7 punktu. Nutarime konstatuojama, kad toks sprendimas priimtas tik įsitikinus, jog yra pakankamai duomenų, kad įtariamasis D. Kedys dalyvavo darant šias nusikalstamas veikas.

Nutarimas gali būti skundžiamas aukštesniajam prokurorui.

Ikiteisminis tyrimas dėl J. Furmanavičiaus nužudymo buvo pradėtas 2009.10.05 Kauno apskrities vyriausiajame policijos komisariate pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 129 straipsnio 2 dalies 7 punktą (nužudymas kitų žmonių gyvybei pavojingu būdu).

Ikiteisminis tyrimas dėl V. Naruševičienės nužudymo pradėtas 2009.10.05 Kauno apskrities vyriausiajame policijos komisariate pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 129 straipsnio 1 dalį.

2009.10.06 abu ikiteisminiai tyrimai sujungti į vieną tyrimą, paskelbta įtariamojo Drąsiaus Kedžio paieška.

Atliekant šį tyrimą buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl rengimosi nužudyti A. Ūsą ir dėl neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu (pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 21 straipsnio 1 dalį, 129 straipsnio 2 dalies 7 punktą ir 253 straipsnio 1 dalį).

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje buvo pavesta atlikti Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamentui.

2010.04.17 Kauno rajone, Samylų seniūnijoje, prie Šlienavos kaimo, ant Kauno marių kranto, rastas Drąsiaus Kedžio lavonas.

www.DELFI.lt
Registruoti (0) Anonimiški (2056)
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Aktualijos

Graikų sprendimas aiškus: Europa neapsidžiaugs šalis švenčia, pasipylė vertinimai (1913)

2015 liepos mėn. 5 d. 18:47
Graikai švenčia
AP/Scanpix
Graikijos piliečiai sekmadienį per istorinį referendumą atmetė griežto taupymo priemones, kurių iš šalies reikalauja ES ir TVF kreditoriai, rodo oficialūs duomenys, gauti apdorojus daugiau nei 85 proc. rinkimų apylinkių balsalapių.

Kaip Lietuvoje vyksta raganų medžioklė (36)

2015 liepos mėn. 6 d. 00:06
Audra Vilniuje
DELFI skaitytojo nuotr.
Raganų medžioklė ir karinio geno puoselėjimas. Taip pastangas Lietuvoje politiškai reguliuoti istorinę atmintį apibendrina istorikas Vasilijus Safronovas. Istorikas konstatuoja, kad praeities faktai Lietuvoje naudojami kaip priemonės sąskaitoms suvedinėti ir politiniams priešininkams kompromituoti.

R. Valatka: Mindaugo nužudymas ir išdavystės kaina – kiek dar lietuvyje yra Treniotos? (252)

2015 liepos mėn. 5 d. 18:32
Karaliaus Mindaugo karūnavimo diena – tik nesena istorijos rekonstrukcija. Puikiai tinkanti vikingiškam visos tautos persikėlimui prie jūros, kai išpuola ilgasis savaitgalis. Bet netinkanti apmąstymams, kai toks graikiškas karštis. Ne apie tai, ką reiškia vienintelio savo karaliaus karūnavimas – tai europinės tautos istorijos alfa ir omega. Proga apmąstyti išdavystę. Kokia Treniotos išdavystės kaina? Kiek mumyse dar yra kunigaikščio Treniotos?

Ką daryti, kad vasaros karštis nepakenktų išmaniajam (6)

2015 liepos mėn. 6 d. 00:44
Ką daryti, kad vasaros karštis nepakenktų išmaniajam
Vida Press nuotr.
Per karščius besiilsėdami prie jūros ar ežero neužmirštame nuo kenksmingų saulės spindulių saugančio kremo ir galvos apdangalo. Tačiau vasaros karštis gali pakenkti ne tik jums: jūsų išmanusis telefonas, planšetė, elektroninė skaityklė ar kitas įrenginys taip pat gali nukentėti. Karščio, smėlio ir vandens padaryta žala gali baigtis įvairiais įrenginio sutrikimais ar netgi jame esančių duomenų praradimu.

Patriotizmo triumfas: kai Lietuva skendėjo krizėje, giedojo himną skirtingose pasaulio šalyse (13)

2015 liepos mėn. 5 d. 20:05
Jachta "Ambersail"
Asmeninio archyvo nuotr.
„Tūkstantmečio Odisėjos“ organizatorius, verslininkas ir buriuotojas Raimundas Daubaras pasaulį sudrebino giedodamas tautišką giesmę.