Prokuratūra: surinkta pakankamai duomenų, leidžiančių manyti, kad D.Kedys dalyvavo nužudant J.Furmanavičių ir V.Naruševičienę

 (2056)
Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamentas ikiteisminiame tyrime dėl Jono Furmanavičiaus ir Violetos Naruševičienės nužudymo bei rengimosi nužudyti Andrių Ūsą, taip pat dėl neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu, priėmė sprendimą jį nutraukti įtariamojo Drąsiaus Kedžio atžvilgiu.
Drąsius Kedys
Drąsius Kedys
© TV3

Generalinė prokuratūra praneša, kad nutarimas nutraukti ikiteisminį tyrimą įtariamojo D. Kedžio atžvilgiu priimtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 3 straipsnio 1 dalies 7 punktu. Nutarime konstatuojama, kad toks sprendimas priimtas tik įsitikinus, jog yra pakankamai duomenų, kad įtariamasis D. Kedys dalyvavo darant šias nusikalstamas veikas.

Nutarimas gali būti skundžiamas aukštesniajam prokurorui.

Ikiteisminis tyrimas dėl J. Furmanavičiaus nužudymo buvo pradėtas 2009.10.05 Kauno apskrities vyriausiajame policijos komisariate pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 129 straipsnio 2 dalies 7 punktą (nužudymas kitų žmonių gyvybei pavojingu būdu).

Ikiteisminis tyrimas dėl V. Naruševičienės nužudymo pradėtas 2009.10.05 Kauno apskrities vyriausiajame policijos komisariate pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 129 straipsnio 1 dalį.

2009.10.06 abu ikiteisminiai tyrimai sujungti į vieną tyrimą, paskelbta įtariamojo Drąsiaus Kedžio paieška.

Atliekant šį tyrimą buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl rengimosi nužudyti A. Ūsą ir dėl neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu (pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 21 straipsnio 1 dalį, 129 straipsnio 2 dalies 7 punktą ir 253 straipsnio 1 dalį).

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje buvo pavesta atlikti Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamentui.

2010.04.17 Kauno rajone, Samylų seniūnijoje, prie Šlienavos kaimo, ant Kauno marių kranto, rastas Drąsiaus Kedžio lavonas.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Aktualijos

NATO vadovas Vilniuje: turime ruoštis netikėtumams (24)

2015 rugsėjo mėn. 3 d. 15:32
Jensas Stoltenbergas
DELFI (T. Vinicko nuotr.)
Lietuvoje ketvirtadienį viešintis NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas paaiškino, kodėl Aljansas nuo rugsėjo perpus sumažino NATO oro policijos misijos pajėgumus. Šiuo metu pajėgumai liko didesni nei prieš Rusijos agresiją Ukrainoje, bet mažesni nei buvo per patį karinių veiksmų Ukrainoje piką.

JAV bendrovė žengia į Lietuvą: žada naujų darbo vietų (26)

2015 rugsėjo mėn. 3 d. 13:45
JAV bendrovė žengia į Lietuvą: žada naujų darbo vietų
DELFI (M.Ažušilio nuotr.)
Ketvirtadienį Vilniaus centre biurą atidarė JAV inovatyvių atsiskaitymo sprendimų bendrovė „Revel Systems“.

Prieš milijonieriaus pagrobimą buvo įspėti: geriau nelįskite, tai – A. Zuoko žmogus (21)

2015 rugsėjo mėn. 3 d. 13:57
Anupras Mišeikis (viršuje) ir jo pagrobimu kaltinami asmenys
DELFI (T. Vinicko nuotr.)
Pramogų kompleksui „Belmontas“ vadovaujantis verslininkas Anupras Mišeikis nebūtų buvęs nužudytas, iš jo tik ketinta išvilioti labai didelius pinigus – mažiausiai 2 mln. litų (beveik 600 tūkst. eurų). Taip sako jo pagrobimą itin kruopščiai organizavę nusikalstamo susivienijimo nariai.

Profesorius iškėlė klausimą, kuris tikrai suerzins lietuvius (206)

2015 rugsėjo mėn. 3 d. 14:09
Lietuvoje susiformavo dvi stovyklos, kurių atstovai visiškai skirtingai suvokia Lietuvos istoriją, vietą tarptautiniuose santykiuose ir tautos ateitį. Vieni žavisi Lietuvos didžiąja kunigaikštyste (LDK) ir pasižymi eurooptimizmu, kiti – mūsų šalies egzistavimo ašimi laiko tautiniu pagrindu susiformavusią Lietuvos Respubliką ir dažnai yra euroskeptikai.

E. Dragūną į VMI ruošiamasi atvesdinti su policija (18)

2015 rugsėjo mėn. 3 d. 15:22
Egidijus Dragūnas
DELFI (M.Ažušilio nuotr.)
Liepos mėnesį Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) išplatino mokesčių mokėtojų sąrašą, kuriame nurodytus asmenis ragina atvykti į valstybinę įstaigą atsiimti dokumentų bei pasiaiškinti dėl savo pajamų ir mokesčių.