Kaip jau buvo skelbta, Vyriausybė trečiadienio posėdyje svarstys Teisingumo ministerijos siūlymą suteikti Vyriausybei teisę valstybės lygio ekstremalios situacijos metu prireikus nustatyti būtinų prekių ir paslaugų kainas.

Dokumentuose teigiama, kad, nustačius būtinų prekių ir paslaugų trūkumą ar gamintojų, pardavėjų ar paslaugų teikėjų piktnaudžiavimą susiklosčiusia ekstremalia situacija siekiant gauti nepagrįstų pajamų ar pelno, VVTAT apie tai informuotų valstybės operacijų vadovą, kuris galėtų siūlyti Vyriausybei priimti sprendimą dėl kainų reguliavimo ir pardavimo sąlygų bei kitų ribojimų nustatymo.

Taip pat siūloma suteikti Vyriausybei teisę nustatyti kitus prekių ar paslaugų pardavimo ar teikimo būtinus apribojimus, susijusius su parduodamų prekių vienetų skaičiumi, pardavimo ar paslaugų teikimo vietomis, prekių eksporto iš Lietuvos laikinus draudimus ir panašiai.

Drulienė: darome viską, kad kainos nekistų

„Kaina didelei daliai šalies gyventojų yra vienas svarbiausių kriterijų renkantis maisto prekes. Šiuo metu jaučiame pirkėjų susirūpinimą dėl galimų kainų pokyčių ir norime juos nuraminti. Esame tarpininkai tarp gamintojų, tiekėjų ir pirkėjų, todėl atsakingai ir rimtai žiūrime į kainų pokyčius. Darome viską, kad kainos, paskelbus karantiną, nekiltų ir mums tai pasiekti pavyksta”, – pranešime spaudai cituojama V. Drulienė.

Vilma Drulienė

Pasak jos, užtikrinama, kad absoliuti dauguma prekių, o tame tarpe ir populiariausi, jų krepšeliuose dažniausiai atsiduriantys kasdienio maisto produktai: pienas, batonas, juoda duona, virta dešra, kiaušiniai, grikiai, makaronai, riebalų tepinys ir saulėgrąžų aliejus, nebrango.

Pavyzdžiui, nurodoma, populiariausio „Farm Milk“ 3,2 proc. riebumo pieno kaina nesikeitė nuo pernai sausio ir siekia 0,69 euro. Nuo tada nekito ir raikyto batono „Malūno“, „Laukuvos“ dešros bei tepaus riebiojo mišinio „Žvaigždutė“ kainos.

Nuo 2019 m. nebrango perkamiausia duona „Agota“. Karantino įvedimas nepakeitė „Optima“ kiaušinių, šios linijos grikių kainos, o pirkėjų pamėgti „Optima“ makaronai bei aliejus nuo šių metų sausio netgi atpigo.

V. Drulienė taip pat pabrėžė, kad artimiausiu metu ir ilgo galiojimo prekių brangimas tikrai nėra prognozuojamas: „Prekybos tinkle nėra jokių trikdžių su prekių tiekimo grandine. Maisto prekių netrūksta, o jų tiekimas į parduotuves vyksta kasdien. Didžiausias mūsų iššūkis – užtikrinti išaugusios paklausos prekių pristatymą iš sandėlių ir lentynų pildymą. Mūsų darbuotojai maksimaliai mobilizuojasi ir deda visas pastangas, kad būtų užtikrintas sklandus parduotuvių darbas, laikantis visų rekomenduojamų saugumo reikalavimų.“

„Iki“ žada, kad kainos nedidės

Prekybos tinklas „Iki“ taip pat išplatino pranešimą spaudai, kuriame nurodo, kad įsipareigoja nedidinti kainų karantino Lietuvoje metu kovo ir balandžio mėnesiais. Prekybos tinklas prisiims visą atsakomybę ir padengs kainų skirtumų nuostolius, jeigu tokie atsirastų dėl trečiųjų šalių.

„Šiandien visi dirbame ekstremaliomis sąlygomis ir susiduriame su įvairiais iššūkiais, tačiau mūsų prioritetas yra užtikrinti, kad Lietuvos žmonės būtų aprūpinti būtiniausiais maisto produktais ir kitomis prekėmis. Pastaruoju metu vis pasigirsta kalbų dėl galimo maisto kainų kilimo, todėl suprasdami žmonių nerimą ir tvyrančią nežinomybę dėl ateities norime aiškiai pasakyti – karantino metu kovo ir balandžio mėnesiais maisto produktų ir kitų prekių kainos „Iki“ parduotuvėse nedidės. Tai yra mūsų pažadas Lietuvos visuomenei“, – sako Nijolė Kvietkauskaitė, „Iki“ komercijos ir rinkodaros direktorė.

Pasak jos, maisto produktų ir kitų prekių kainos bus užfiksuotos šiandien, kovo 25 dieną, ir nedidės nepriklausomai nuo tiekėjų ar kitų trečiųjų šalių paslaugų kainų pokyčių. „Iki“ įsipareigoja visiškai padengti galimus kainų skirtumų nuostolius, jei tokie atsirastų.

„Prekių kainos priklauso nuo kelių aspektų – prekių tiekimo ir pardavimo grandinėje mes esame tik pardavėjai. Tačiau puikiai suvokiame situacijos rimtumą ir jautrumą, todėl jaučiame atsakomybę ir įsipareigojame jų nekelti. Norime, kad mūsų pirkėjai jaustųsi saugūs planuodami savo būtiniausias išlaidas ir žinotų, jog „Iki“ parduotuvėse kainos nebus didesnės nei yra šiandien“, - teigia N. Kvietkauskaitė.

Nuolaidos atskiroms prekėms ir produktams prekybos tinklo „Iki“ parduotuvėse bus taikomos įprastine tvarka, kaip ir iki šiol. Prekybos tinklas „Iki“ šiuo laikotarpiu skatina pirkėjus pirkti atsakingai – planuoti pirkinius, apsipirkti ilgesniam laikui ir taip retinti lankymąsi parduotuvėse.

Taip pat siekiant užtikrinti saugų apsipirkimą, „Iki“ parduotuvėse įgyvendintos kompleksinės prevencinės priemonės, galinčios užkirsti kelią virusų plitimui: prie kasų ant grindų užklijuoti lipdukai, žymintys rekomenduojamą saugų atstumą laukiantiems eilėse, sumontuotos organinio stiklo pertvaros kasose, reguliariai dezinfekuojami paviršiai, darbuotojai aprūpinti vienkartinėmis pirštinėmis, kiekvienoje kasoje atsirado dezinfekcinio skysčio dozatoriai kasininkams, skyriuose naudojamas muilas su dezinfekantais.

Visose parduotuvėse pirkėjams taip pat įrengti dozatoriai su dezinfekciniu skysčiu, apsipirkdami jie raginami mūvėti vienkartines pirštines. O siekiant apsaugoti didžiausią riziką turinčius vyresnio amžiaus žmones, jiems teikiama pirmenybė apsipirkti 8.00–10.00 val. ryte.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (40)