Pagal pranešimą, atlyginimai viešajame sektoriuje išaugo 16,9 proc., privačiajame – 12,9 proc.

Realusis darbo užmokestis minimu laikotarpiu šalies ūkyje padidėjo 11,9 proc.: viešajame sektoriuje – 14,6 proc., privačiajame – 10,7 proc.

Tuo metu darbo užmokestis „ant popieriaus“, pašalinus nuo 2019 metų bruto darbo užmokesčio indeksavimo dėl įsigaliojusių mokesčių pasikeitimo įtaką, minimu laikotarpiu šalies ūkyje padidėjo 8,6 proc.: viešajame sektoriuje išaugo 11,3 proc., privačiajame – 7,4 proc.

Nurodoma, kad per metus šalies ūkyje padidėjo visų ekonominės veiklos rūšių įmonėse, įstaigose ir organizacijose nuo 5 proc. (didmeninės ir mažmeninės prekybos; variklinių transporto priemonių ir motociklų remonto) iki 14,6 proc. (žmonių sveikatos priežiūros ir socialinio darbo).

Vidutinis mėnesinis darbo užmokestis „ant popieriaus“ 2019 metų ketvirtąjį ketvirtį sudarė 1,36 tūkst. eurų ir, palyginti su trečiuoju ketvirčiu, padidėjo 3,1 proc.: viešajame sektoriuje vidutinis mėnesinis bruto darbo užmokestis sudarė 1,46 tūkst. eurų ir buvo 6,8 proc. didesnis, privačiajame – 1,31 tūkst. eurų ir buvo 1,3 proc. didesnis.

Šiemet, palyginti su pernai, senatvės ir netekto darbingumo pensijos augo daugiau nei 9 proc. Skaičiuojama, kad vidutinė senatvės pensija šiais metais sieks 377 eurus, kaip pernai ji buvo 345 eurai.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (13)