aA
1992 metų Barselonos ir 1996 metų Atlantos olimpinių žaidynių bronzos medalininkai - Lietuvos krepšininkai pateko į Sidnėjaus olimpiados vyrų krepšinio turnyro pusfinalį, ketvirtadienį ketvirtfinalio rungtynėse 76:63 (37:32) nugalėję 1998 metų pasaulio čempionę - Jugoslavijos rinktinę.
Lietuvos krepšininkų varžovai pusfinalyje - kovoje dėl medalių - paaiškės po turnyro favoritų - amerikiečių ketvirtfinalio rungtynių su Rusijos ekipa.

26 taškus nugalėtojams pelnė ir 8 kamuolius po krepšiais atkovojo Gintaras Einikis. 18 taškų į varžovų krepšį (16 - II-ajame kėlinyje) įmetė Šarūnas Jasikevičius. Ramunas Šiškauskas nugalėtojams pelnė 9 taškus, Saulius Štombergas - 8, Mindaugas Timinskas - 6, Eurelijus Žukauskas - 4, Darius Maskoliūnas - 3, Tomas Masiulis - 2.

Serbų komandoje sėkmingiausiai rungtyniavo Predragas Stojakovičius (20 tšk.), Dejanas Bodiroga (14), Saša Obradovičius (8) ir Željko Rebrača (5).

Rungtynėse su lietuviais serbai pataikė vos daugiau nei 40 proc. metimų, nors šis jų rodiklis B grupės varžybose buvo geresnis (51).

Lemiamą - 14 taškų - persvarą ketvirtadienio mače Lietuvos krepšininkai įgijo šeštąją antrojo kėlinio minutę (52:38), nors vėliau varžovams buvo pavykę sumažinti skirtumą iki keturių taškų(54:50).

Jugoslavijos krepšininkai pirmą kartą nuo 1976 metų olimpiados Monrealyje liks be olimpinių medalių. Kanadoje serbai iškovojo sidabrą, 1980 metais Maskvoje - auksą , 1984 metais Los Andžele - bronzą, o 1988 metais Seule ir 1996 metais Atlantoje - sidabrą. 1992 metų žaidynėse Barselonoje dėl Jungtinių Tautų (JT) sankcijų Jugoslavijai nebuvo leista dalyvauti.