aA
Nesėkmingus Lietuvos sportininkų startus Sidnėjaus vasaros olimpinėse žaidynėse praskraidino pirmasis lietuvės pelnytas auksas. Lietuvė, 34-erių metų Daina Gudzinevičiūtė, pirmadienį tapo Sidnėjaus vasaros olimpinių žaidynių moterų stendinio šaudymo tranšėjinėje aikštelėje čempione.
Sėkmingiausiai pasirodžiusi kvalifikacinėse varžybose (71 pataikymas iš 75 galimų), finalinėje serijoje Lietuvos atstovė numušė 22 lėkšteles iš 25. Lietuvos atstovės rezultatas kvalifikacinėse varžybose yra olimpinis rekordas.

Kaip pranešė "Reuters", aukso medalį D. Gudzinevičiūtei lėmė paskutinis šūvis, nes sidabdro medalį galutinėje įskaitoje iškovojusi prancūzė Delphine Racinet (Delfinė Rasinė) finale šaudė be klaidų ir buvo pasivijusi lietuvaitę.

Po sėkmingo paskutinio šūvio Lietuvos atstovė surinko 93 taškus ir tapo nebepavejama.

Kitų Lietuvos sportininkų startas Sidnėjuje nebuvo sėkmingas. Lietuvos krepšinio rinktinė pirmąsias rungtynes su Italijos krepšininkais pralaimėjo 48:50. Dvivietės valties irkluotojos Birutė Šakickienė ir Kristina Poplavskaja, pralaimėjusios plaukimą Rumunijos dvejukei, dėl galimybės susirungti finale antradienį varžysis su Šveicarijos, JAV ir Didžiosios Britanijos įgulomis.

Dviračių persekiojimo lenktynėse 1999 metų pasaulio bronzos medalininkė Rasa Mažeikytė pralaimėjo varžovei olandei. Sportinės gimnastikos moterų daugiakovės kvalifikacinėse varžybose Lietuvos sportininkė Julija Kovaliova iš 97 pradėjusiųjų varžybas užėmė 53 vietą.

D. Gudzinevičiūtės aukso medalis - antrasis aukščiausiais Lietuvos sportininkų apdovanojimas olimpinėse žaidynėse po šalies nepriklausomybės atkūrimo. Pirmąjį olimpinį aukso medalį 1992 metų Barselonos olimpiadoje iškovojo disko metikas Romas Ubartas.