aA
Lenkijos Senato pirmininkas Bogdanas Borusewiczius teigiamai atsiliepia apie Lietuvos-Lenkijos santykius – esą jie verti ketverto penkiabalėje sistemoje. Tačiau politikas stebisi, kodėl lenkų mažumos problemos tęsiasi, kai jau daugiau nei metus valdančiojoje koalicijoje Seime dirba Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA), rašo PL DELFI.
Bogdan Borusewicz
Bogdan Borusewicz
© DELFI (fot. R.Rotkiewicza)

Lenkijos Senato vadovas teigė negalintis suvokti, dėl ko pašlijo Vilniaus ir Varšuvos santykiai.

„Taip pat savęs klausiu, kas atsitiko. Lenkijoje iš pradžių (po Sovietų Sąjungos griūties – DELFI) buvo politinių interesų neveikiamas emocinis artumas su Lietuva. Vėliau Lietuva pradėjo kurti savo valstybingumą. Vytautas Landsbergis valstybingumą atkūrė remdamasis tarpukario laikais, kai buvo konfliktas dėl Vilniaus. Lenkai Lietuvoje nepajėgia susikalbėti su valdžia. Mes Lenkijoje nesuprantame, kame čia reikalas. Tai smulkmenos: ar problema kyla dėl „w“ rašymo, ar dėl lentelių – visur, išskyrus Lietuvą, tai leidžiama. Turėjome daugybę istorinių problemų su Vokietija, o dabar tai mūsų geriausia sąjungininkė“, - PL DELFI cituoja B. Borusiewiczių.

Lenkijos politikas stebisi ne tik įsisenėjusiomis problemomis dėl lenkų tautinės mažumos. Ne mažesnę nuostabą jam kelia ir tai, kad šios problemos tęsiasi net tada, kai valdžioje yra LLRA.

„Lenkų mažuma turi savo atstovus valdžioje, o valdžia baudžia už dvikalbes lenteles. Tai gana keista. Ką daro valdžioje esantys lenkų politikai? Lenkija visą laiką kalba (apie tautinės mažumos problemas Lietuvoje – DELFI), tačiau tai yra valstybės vidaus reikalai. Mes – kita valstybė, ir tai reikia suprasti“, - teigė B. Borusiewiczius.

Lenkijos žemesniųjų parlamento rūmų vadovas taip pat pasisakė apie Ukrainą. Anot jo, Lietuva ir Lenkija pamatė galimybes ir jomis pasinaudojo. Šios galimybės – tai narystė Europos Sąjungoje ir NATO. Tuo tarpu Ukraina savojo šanso, gauto po Oranžinės revoliucijos, išnaudoti nesugebėjo.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.