aA
Vakarų pasaulio Rusijos kritika, pavyzdžiui, „Google“ įvaizdžio „vaivorykštinis“ pakeitimas kaip atsakas į šalies homofobišką politiką, Rusijos viduje gali būti panaudota propagandiniais tikslais.
Rusija išnaudos Vakarų pašaipą dėl Sočio?
© DELFI (R.Daukanto pieš.)

Taip mano viešųjų ryšių agentūros „Nova media“ vadovas Arijus Katauskas. Jis „Žinių radijui“ pirmadienį sakė, kad informacijos srautas apie Sočio žiemos olimpiadą buvo daug kartų didesnis nei apie buvusias olimpiadas.

„Putinas net ir įvertinęs, kad neįmanoma sukontroliuoti kiekvieno mobilaus telefono, tai galės išnaudoti ir viduje: tarkime, kaip pavyzdys, ką Vakarų spauda rodo apie mus, nors iš tikrųjų taip nėra. Jeigu mes kalbame apie propagandą šalies viduje, kol kas tokio akivaizdaus pralaimėjimo nematyčiau. Kaip tik tai bus labai stipriai panaudota kovai prieš „supuvusius Vakarus“, - sakė A. Katauskas.

Sočio olimpiada atidaryta praėjusį penktadienį. Atidarymo ceremonijoje sovietmetis atvaizduotas su didele pagarba, pasitelkiant ir pjautuvo bei kūjo, pionierių ir kitą simboliką. Pasak buvusios krašto apsaugos ministrės konservatorės Rasos Juknevičienės, tai yra Rusijos propagandos dalis, kuriai šalis išleidžia šimtus milijonų dolerių.

„Olimpiados atidarymas – gražus menine prasme, iš tikrųjų lauktas įvykis, daug žmonių jį žiūrėjo ir užfiksavo. Vieni sako, kad čia (didžiavimasis sovietiniu laikotarpiu – red.) nieko tokio, kiti supranta daugiau ar mažiau. Taigi ta propaganda veikia, ir  mes būsime veikiami tos propagandos spindulių”, - „Žinių radijo“ laidoje „Ryto espresso“ pirmadienį sakė R. Juknevičienė.

Anot jos, reikia ieškoti būdų, kaip Rusijos propagandą įveikti. Vienas iš būdų, R. Juknevičienės teigimu, yra diskusijos apie tai bei istorijos mokymasis.

Sočio žiemos olimpiada yra brangiausia istorijoje olimpiada, Rusijai atsieisianti apie 116 mlrd. litų.

Visą laidos „Ryto espresso“ įrašą klausykite čia.

Žinių radijas