aA
Turino Šv.Karolio aikštėje sekmadienį minios maldininkų susirinko į popiežiaus Benedikto XVI aukojamas mišias, po kurių pontifikas apžiūrėjo Turino drobulę, daugelio laikomą Jėzaus Kristaus įkapėmis. "Šventoji drobulė visuomet iškalbingai primena mums" apie Jėzaus kančias, savo homilijoje sakė popiežius, paminėdamas vieną svarbiausių, bet taip pat ir vieną labiausiai ginčijamų krikščionybės relikvijų.
Turino drobulė (kairėje) ir jos kopija
Turino drobulė (kairėje) ir jos kopija
© Reuters/Scanpix

Paslaptingoji drobulė, kurioje matyti vyro kūno ir veido, kaip tikima, Jėzaus, atvaizdas, "atspindi mūsų kančias Kristaus kančioje", netoli katedros, kurioje saugoma ši relikvija, sakė Benediktas XVI.

83 metų popiežius, kuris vilkėjo auksu švytinčiais bažnytiniais drabužiais ir buvo užsidėjęs mitrą, į aikštę atvyko "papamobiliu". Žmonės jį sveikindami plojo ir mojavo geltonos ir baltos spalvų Vatikano vėliavėlėmis.

Katalikų Bažnyčia niekada nėra deklaravusi savo pozicijos dėl Turino drobulės, kuri 14-ojo amžiaus viduryje buvo rasta Prancūzijos Trojos mieste į pietryčius nuo Paryžiaus, autentiškumo.

Ši drobulė tarptautine sensacija vos ne per vieną naktį tapo 1898-aisiais, kai fotografas mėgėjas Secondo Pia padarė jos atvaizdo negatyvą, kuriame daug ryškiau nei rusvos spalvos pozityve matosi nukryžiuoto vyro atvaizdas.

Niekas nėra pateikęs mokslinio šio atvaizdo paaiškinimo ir niekam nėra pavykę sukurti jo analogo. Tikimasi, kad per šešias savaites nuo balandžio 10-osios, kai Turino drobulė buvo išstatyta apžiūrai, šią relikviją pamatys maždaug 2 mln. žmonių.

Šis demonstravimas yra pirmas per visą dešimtmetį ir pirmasis nuo to laiko, kai drobulė 2002-aisiais buvo kruopščiai restauruota pašalinant lopus ir pamušalą, kurie buvo pridėti po drobulę apgadinusio gaisro 1532 metais.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.