aA
Pernelyg anksti atsirado pirmosios veido raukšlės? Neretai dėl to puolame kaltinti genus – esą ankstyvas raukšles paveldėjome iš tėvų. Tačiau įtakos tam turi ne tik paveldėjimas, bet ir nevykusi odos priežiūra. Dažnai naudojame netinkamas kosmetikos priemones, tepdamos jas ant veido odą pernelyg smarkiai įtempiame, neteisingai ją masažuojame.
Masažas
Masažas
© Corbis
Žmogui senstant oda darosi vis plonesnė: glemba veido raumenys, viršutinis odos sluoksnis tampa permatomas. Jeigu tokią odą dar ir netaisyklingai ištempiame, paleista ji sudrimba, o netrukus atsiranda ir gilių raukšlių. Odą veido priežiūros priemonėmis reikia tepti švelniais sukamaisiais – ne spaudžiamaisiais – judesiais pagal tam tikras linijas.

Grožio salono "Rasos perlas" kosmetologė Rasa Zubanova pabrėžė, kad labai svarbu odą drėkinti, o kremą rinktis pagal odos tipą. Veikiama įvairių aplinkos veiksnių, netinkamomis kosmetikos priemonėmis tepama oda greitai išsausėja ir atsiranda pirmosios raukšlės.

Jei drėkinimas nepadeda, reikėtų naudoti stangrinamuosius kremus. Paprastai tokius kremus patariama naudoti sulaukus 30–35 metų, tačiau tai priklauso nuo odos, paveldimumo. "Jei veido oda prižiūrima nuo ankstyvos jaunystės, nuolat drėkinama, kremo nuo raukšlių gali prireikti sulaukus 40-ies ar net 45-erių", – teigė kosmetologė.

Sveika oda visada blizga. Kai kurie žmonės to blizgesio vengia ir jį maskuoja. R.Zubanovos teigimu, tuo kaip tik reikėtų džiaugtis, nes tai rodo, jog oda sveika, pakankamai pamaitinta, sudrėkinta.

Kosmetologė patarė visas veido odos priežiūros priemones – valomąjį pienelį, toniką, kremą – tepti tik pirštais. Odai valyti netinka nei vata, nei kempinėlės – jomis odą tik triname ir pernelyg stipriai tampome.

Kosmetikos priemones būtina tepti švelniais sukamaisiais judesiais. Pieneliu išteptą veidą reikia nuprausti vandeniu, tada tepti toniką, kad atkurtume apsauginį lipidinį sluoksnį. Jei jo neatkuriame, oda pažeidžiama. Galiausiai tepame kremą. Pieneliu valydamos makiažą, įtepdamos odą kremu kartu galime pasidaryti ir švelnų veido masažą.

Kakta

Veido kremą pirštų galiukais švelniai tepame nuo kaktos vidurio į šalis – smilkinių link. Taip lyginame kaktos viduryje mėgstančias įsirėžti raukšles. Nuo smilkinių pereiname į akių sritį.

Akys ir antakiai

Labai švelniai pirštų galiukais kremą tepame nuo išorinių akių kampučių link vidinių. Nuo šių pereiname prie akių vokų ir antakių. Ir vokus, ir antakius masažuojame judesiais, kurie vadinami aštuonetukais.

Po švelnaus akių masažo pereiname prie veido srities, esančios virš nosies, tarp antakių. Abiem nykščiais švelniais judesiais masažuojame mimikos raukšles, į viršų nekeldamos ir netempdamos odos, kad nesusidarytų horizontalių raukšlių ant kaktos. Taip viską masažuojame 3–5 kartus.

Mimikos raukšlės

Mimikos raukšlės aplink akis atsiranda dažnai šypsantis. Šios negilios raukšlės masažuojamos pirštų galiukais sukant aštuonetukus. Judesiai turi būti paviršiniai ir labai lengvi.

Skruostai

Nuo nosies vidurio kremą delnais tepame per skruostus ausų link, taip pat nuo nosies vidurio žemyn prie lūpų kampučių ir masažuojame vadinamąsias šypsenos raukšles. Aštuonetu išmasažavusios šypsenos raukšleles pereiname prie ausų kampučių.

Smakras ir kaklas

Dešiniąja ranka glostomaisiais judesiais slenkame į kairę veido pusę per smakrą žemyn link kaklo ir iškirptės srities. Tą patį pakartojame kairiąja ranka iš dešinės pusės.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.