Prancūzijoje aukcionais internete gali užsiimti tik valstybė

 (1)
Trečiadienį vienas Prancūzijos teismų uždraudė interneto kompanijai rengti interaktyvius aukcionus nes tai pažeidė jau 450 metų egzistuojantį valstybinių aukcionų monopolį.
Kompanijai “Nart Inc.” bei jos dukterinei įmonei Prancūzijoje “Nart SAS” iškeltoje byloje teismas pripažino, kad ”interaktyvūs aukcionai pasižymi visomis charakteristikomis, būdingomis viešiesiems aukcionams”, kurie yra monopolizuoti valstybės.

Įstatymas, suteikiantis išskirtinę teisę specialioms valstybinėms įstaigoms rengti viešus aukcionus buvo priimtas dar 1556-aisiais metais, karaliaus Henriko II valdymo laikais.

Lapkričio ir gruodžio mėnesiais abi kompanijos savo tinklapyje surengė prancūziškų baldų bei meno kūrinių aukcioną.

“Nart” kompanijos atstovai teisme teigė, jog aukcionai nepažeidžia monopolio, nes jie ‘nevyksta realioje vietoje ar laike”.

Teisėjas pripažino tam tikrus viešų ir interaktyvių aukcionų “laiko skirtumus”, tačiau visgi įpareigojo abi kompanijas sumokėti simbolinę vieno franko baudą nuostoliams atlyginti.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Su grėsme susidūrusi „Islamo valstybė“ keičia taktiką: Paryžiaus išpuoliai gali pasikartoti (34)

2016 spalio mėn. 28 d. 00:02
Islamo valstybės sostinė Raka
AP/Scanpix nuotr.
Praėjusią savaitę dešimtys „Islamo valstybės“ (IS) kovotojų surengė koordinuotą išpuolį prieš valdžios ir saugumo pajėgų infrastruktūros objektus Šiaurės Irako Kirkuko mieste, esančiame daugiau kaip 160 kilometrų nuo Mosulo fronto linijos.

Mergaites prievartavęs paauglys pareiškė, kad jos atrodė „normaliai“ (102)

2016 spalio mėn. 27 d. 23:02
Kėdainių gyventojai galės būti bent kiek ramesni – mažamečių išnaudotojas ir prievartautojas aštuoneriems metams pasiųstas už grotų.

Orai: po šlapio penktadienio bus atlyginta už kančias

2016 spalio mėn. 28 d. 00:02
Orai: po šlapio penktadienio bus atlyginta už kančias
DELFI (K. Čachovskio nuotr.)
Po itin šlapio penktadienio savaitgalį mus palepins saulė. Bent jau vieną dieną tai tikrai. Vėjas nenurims, tad bus sunku mėgautis paskutiniais šilumos trupinėliais. Sekmadienį daugelyje rajonų vėl ims augti debesys iš kurių galima tikėtis negausių kritulių.

R. Karbauskis jau svarsto scenarijų Nr. 3 (1223)

2016 spalio mėn. 27 d. 19:27
Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako suprantantis, kad Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai jau priėmė sprendimą į koaliciją su valstiečiais žaliaisiais neiti, tik ieško preteksto, kaip tai pasakyti.

Prasideda nauja agitavimo taupyti šilumą banga: ką verta apie ją žinoti (96)

2016 spalio mėn. 27 d. 20:32
Šilumos skaitikliai ir dalikliai gali prisidėti prie mažesnių sąskaitų už šildymą. „Bet jei pastatas kiauras, jie nepadės“ – sako pastatų administravimo įmonės „Mano būstas“ Energijos taupymo grupės vadovas Donatas Karčiauskas.