Gavę naujas "Lietuvos telekomo" sąskaitas, kuriose jau atsispindėjo pakeltos kainos už teikiamas paslaugas, šalies gyventojai puolė į monopolininko atstovybes. Šiauliuose pensininkas telekomo būstinę puolė šakėmis.
Pensininkas su šakėmis
© "Lietuvos žinios"
Vilniuje LŽ žurnalistai pasijuto tarsi būtų ašarų ir pasipiktinimo pakalnėje. Šiomis dienomis į telekomą suplūdo socialinės rūpybos skyrių kontingentas. Tai žmonės, niekada neturėję reikalų bankuose, todėl nesudėtinga išankstinio klientų užsiregistravimo sistema (paspaudi reikiamą mygtuką, pasiimi lapelį su numeriu, kurį paskui pamatai ekrane - ir tada jau gali prieiti prie aptarnaujančio darbuotojo) juos gąsdino, glumino.

80 metų sulaukę pensininkai, I ir II grupės invalidai, tremtiniai, geto ir koncentracijos stovyklų kaliniai būriais veržėsi pasinaudoti telekomo suteikta malone - abonentinio mokesčio 2 litų nuolaida! Blizgantis interjeras jiems kėlė tik pyktį: "Mūsų kraują geria".

Raudų girdėjosi ir tarp šių sąlyginai laimingų žmonių. II gr. invalidė Julija Dančenko verkė ir kiekvienam sutiktam aiškino, kad kelionė į Vilniaus gatvę jai kainavo 80 centų (du kartus po 40), o jeigu jai reikės mokėti, kaip ir visiems, iškart už 2 mėnesius, jos biudžetas tokio išbandymo neatlaikys. Senutė įpratusi planuoti tik mėnesio išlaidas...

Dingo

Pensininkė Ona Šilinienė atvežė į telekomą 87 metų vyrą Romualdą, nes telefonu ar dar kaip pareikšti noro pasinaudoti nuolaida neįmanoma. "Oi, mes visai nekalbam telefonu, - tikino LŽ žurnalistus Ona. Tik jei gaisrinę iškviest, su gydytoju pakalbėti ar kas duris laužtų... O jei būtinai reikia su kuo nors pasikalbėti, skambiname sekmadienio naktį, nes man atrodo, kad tada pigiausias tarifas. Mes priklausom įvairioms organizacijoms - Tėvynės Sąjungai, pranciškonų brolijai, tai reikalų vis atsiranda. Pastebėjau, kad kai kurie mūsų seni pažįstami kažkur visai dingsta, nes nepalaikant ryšio telefonu nutrūksta draugystė".

Baisu, bet kai kuriose vilniečių šeimose dėl skurdo kėsinamasi net į vaikų draugus. Jie dings dar neatsiradę. "Mūsų bute gyvena dvi šeimos, - pasakojo vilnietė Lidija Motiejūnienė. - Kategoriškai vienas kitam pasakėm: jokių nereikalingų skambučių! Ir vis tiek per mėnesį susidaro apie 40 litų išlaidų. Su dukra tarėmės, kas bus rudenį. itai ši anūkė, Kristina, rugsėjį eis į pirmą klasę, atsiras draugių. Vaikui sunku įrodyti, kad negalima skambinti. Matyt, teks užblokuoti telefoną, kad iš jo būtų galima skambinti tik tam tikrais numeriais! O ką daryti. Toks gyvenimas".

Užtat telekomo darbuotojai draugų nepristigs. Romualdui Šiliniui kartą paskambino bičiulis iš rajono. Dvi valandas kalbėjo! Romualdas net susirūpino, ar jo bičiulis beturės ką valgyti. "Nesirūpink, man tai nieko nekainuoja, anūkė telekome dirba", - nuramino šis.

Šakės

Vakar apie 15 val. prie AB "Lietuvos telekomas" pastato Šiauliuose atėjo klientas su šakėmis ir daužydamas kotu į langą reikalavo teisybės. 52 metų šiaulietis Jonas Mileris piktinosi telekomo atsiųsta sąskaita, kurioje greta sumos už suteiktas paslaugas buvo ir abonentinis mokestis už rugpjūčio-rugsėjo mėnesį: 25,42 Lt.

"Kodėl aš turiu kredituoti suomio įmonę ir mokėti abonentinį mokestį iš anksto už rugsėjo mėnesį? ėmonės tyli, o per visą šalį susidaro milijonai litų". J.Mileris stukseno šakėmis įmonės langą ir sakė duodąs Tapio Paarmai tris dienas, kad šis persigalvotų ir nebeskriaustų Lietuvos žmonių. "Lietuvos telekomo" laukiamajame esantys klientai nė kiek neišsigando žmogaus su šakėmis, o pensinio amžiaus žmonės jį gyvai palaikė.

"Gal rugsėjį jau mirusi būsiu, tad kaip atsiimsiu sumokėtą avansą", - prie vienišo protestuotojo jungėsi garbaus amžiaus moteris, o kitas palaikantysis teigė, kad vienų šakių kovoje prieš sukčius neužteks, reikėtų bent šimto.

Pulkelis bendraminčių kleketavo apie "plėšikaujančius užsieniečius", o iš telekomo administracijos niekas nesirodė, nors J.Mileris ir garsiai šaukė. Regis, susikaupęs pyktis jau būtų išsisėmęs, bet į įvykio vietą atvyko policijos patrulių ekipažas.

Policija

Prie J.Milerio priėjęs policininkas bandė atimti šakes, bet protestuotojas nesidavė. Tada prisijungė antrasis pareigūnas ir išplėšęs iš rankų šakes pastatė jas prie policijos automobilio. Netikėtai į pagalbą protestuotojui atėjo telekomo klientai iš priėmimo salės. J.Mileris stukseno šakėmis įmonės langą ir sakė duodąs Tapio Paarmai tris dienas, kad šis persigalvotų. Apie 30 gyvenimo mačiusių žmonių gėdino policininkus, kad šie ne tuos gaudo, o pareigūnai sakė tik atlieką pareigas ir palaiko viešąją tvarką. J.Mileris teigė nieko nenuskriaudęs, nieko nesudaužęs, aistros pamažu rimo.

Nepatenkintieji naujais telekomo mokesčiais pradėjo skirstytis, bet tada J.Mileris vėl pasiėmė atremtas į automobilį šakes, o policininkai vėl puolė nuginkluoti pažeidėjo. Protestuotojas šaukė "neduosiu", bet trumpas grumtynes laimėjo jauni policininkai ir užnėrė J.Mileriui antrankius. Bandymas įgrūsti pažeidėją į automobilį buvo nesėkmingas - net trys policininkai neįstengė jo suraityti.

J.Mileris garsiai kriokė ir šaukėsi pagalbos, teigdamas, kad norėjo tik išsiaiškinti, už ką apgaudinėjamas. Jis rėkė, kad žmogaus be šakių čia niekas nemato ir neišklauso. Surakintam teisybės ieškotojui į pagalbą vėl atėjo pensininkų pulkelis. Kai kurie iš tolo reikalavo paleisti "teisingą žmogų", o drąsesnės moterys lindo į tarpą tarp policininkų ir J.Milerio bei siūlė ieškoti "tikrų" nusikaltėlių.

Pareigūnai nenorėjo demonstruoti smurto, todėl pakeitė planus ir nebekišo pažeidėjo į mašiną, nuvedė jį surakintą į netoliese esantį VPK. Iš ten J.Mileris buvo nuvežtas į Gubernijos nuovadą apklausai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: po tikros karščio bangos vėl teks ieškotis megztinio (4)

Vasara tempo nemažina ir jau artimiausiomis dienomis vėl sulauksime tikros karščio bangos: oras...

Teroristinis išpuolis Barselonoje: aukų skaičius dramatiškai išaugo nuolat pildoma (755)

Turistų pamėgto Ramblos rajono pagrindinėje gatvėje Barselonoje, į žmonių minią įvažiavo...

Išpuolis Barselonoje: sulaikyti du įtariamieji (261)

Ispanijos saugumo tarnybos paskelbė įtariamojo, kurio vardu išnuomotas incidente panaudotas...

Liudininkas apie kraupų išpuolį Barselonoje: jis per žmonių minią lėkė visu greičiu, nė nebandė stabdyti (29)

Ketvirtadienio vakarą Barseloną sukrėtė kraupi teroro ataka – į minią žmonių įsirėžė...

Barselonos centre gyvenantis lietuvis: nejauku ir pikta, bet tenka priimti tokią realybę (42)

Apie šešerius metus Katalonijos sostinėje Barselonoje gyvenantis kaunietis Eduardas Žigunovas...

„Sūduva“ po pertraukos neatlaikė Bulgarijos čempionų spaudimo (173)

Bulgarijos čempionai parodė savo meistriškumą. Paskutinio UEFA Europos lygos atrankos varžybų...

Lietuvoje pristatyta įspūdinga aukštosios mados Indijos kolekcija (10)

Vilniuje ketvirtadienio vakarą įvyko neeilinis mados renginys. Indijos nepriklausomybės dienos...

Ekonomistai įvertino R. Karbauskio norą (215)

Ekonomistai Nerijus Mačiulis ir Gitanas Nausėda neigiamai vertina „valstiečių“ lyderio...

Berniukas susirūpino benamių kačių likimu: tapo jų gelbėtoju ir superherojumi (9)

Kaskart aplankęs Kris Papiernik ir Kia Griffin, jų penkiametis sūnėnas Shon'as tenori daryti viena...

Kodėl princas Williamas negali skristi vienu lėktuvu su šeima (8)

Pasak karališkojo protokolo, karališkoji šeima neturėtų lėktuvu skraidyti kartu, tačiau...