Lietuvai tapus Europos Sąjungos (ES) nare iš užsienio grąžinamų lietuvių skaičius sumažėjo daugiau kaip penkiskart. Kaip pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), nuo praėjusių metų gegužės 1-osios Lietuvos piliečiams atsivėrus platesnėms galimybėms legaliai apsigyventi ir dirbti ES šalyse, taip pat laisviau keliauti, žymiai sumažėjo dėl nelegalaus darbo, lėšų pragyventi neturėjimo ir kitų priežasčių iš užsienio išsiunčiamų lietuvių.
© Corbis/Scanpix
VSAT duomenimis, 2003 metų gegužės-gruodžio mėnesiais į Lietuvą buvo sugrąžinti 3 435 lietuviai. Nuo 2004 metų gegužės 1-osios iki tų pačių metų gruodžio mėnesio grąžinti tik 606 asmenys.

Pastaraisiais metais daugiausiai lietuvių grąžindavo ar neįsileisdavo Didžioji Britanija, tačiau po Lietuvos įstojimo į ES šis skaičius sumažėjo rekordiškai.

VSAT duomenimis, per 8 praėjusių metų mėnesius - nuo gegužės 1-osios iki gruodžio 31-osios - britai iš šalies išsiuntė tik 19 lietuvių.

Tuo tarpu 2003-aisiais per tą patį laikotarpį britų imigracinės tarnybos išsiuntė iš šalies ar neleido į ją įvažiuoti net 1341 lietuviui.

Per 4 pirmuosius 2004 metų mėnesius iki Lietuvos narystės ES Didžioji Britanija buvo išsiuntusi 600 lietuvių, tuo tarpu po gegužės 1 dienos, kaip minėta, vos 19.

Anot VSAT, įspūdingai sumažėjo ir iš Airijos išsiunčiamų lietuvių skaičius: 2003 metų gegužę-gruodį ne savo noru ją turėjo palikti 115 asmenų, pernai per tą patį laikotarpį - vos vienas.

Grąžintųjų iš Vokietijos po Lietuvos narystės ES sumažėjo 4 kartus - atitinkamai 414 ir 110 asmenų, iš Ispanijos - 104 ir 10.

Pažymėtina, kad žymiai sumažėjo grąžinamų lietuvių iš visų iki tol populiariausių tarp darbo ieškotojų valstybių - ne tik minėtų Didžiosios Britanijos, Vokietijos ir Ispanijos, bet ir iš Švedijos, Danijos, Norvegijos ir Nyderlandų.

Iš Švedijos 2003 metų gegužės-gruodžio mėnesiais išsiųsti ar neįleisti 292, 2004 metų atitinkamu laikotarpiu - 70 lietuvių, iš Danijos atitinkamai 102 ir 49, iš Norvegijos 243 ir 31, iš Nyderlandų 198 ir 24.

Pernai lietuvius grąžino ar jų neįsileido 34 pasaulio valstybės.

Daugiausiai pernai po Lietuvos įstojimo į ES iš užsienio lietuvių - 182 - grąžinti dėl to, kad jų buvimas deportuojančioje šalyje dėl įvairių priežasčių tapo nelegaliu, nors atvykta į šalį buvo legaliai. Tokių Lietuvos piliečių 2003 metų gegužės-gruodžio mėnesiais užsienio šalys buvo išsiuntusios 1392.

Pernai gegužę-gruodį 112 lietuvių sulaikyti ir išsiųsti už nelegalų darbą (2003 metais per tą pat laiką - 783), 158 asmenys buvo išsiųsti už tai, kad padarė nusikaltimą ar kitokį teisės pažeidimą (2003 metais - 230).

Iš viso 2004-aisiais įvairių pasaulio valstybių pasienio ir migracijos tarnybos išsiuntė arba neįsileido 2106 lietuvių. Tuo tarpu 2003 metais ne savo noru į Lietuvą buvo priversti grįžti 5210 lietuvių.

Pasak VSAT, ši statistika neatspindi skaičių tų lietuvių, kurie iš užsienio šalių, išskyrus kaimynines Lenkiją, Rusiją, Baltarusiją ir Latviją, buvo išsiųsti ar neįleisti ir grįžo į Lietuvą sausumos keliais.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

A. Kubilius prabilo apie spąstus, kurie gali sutrukdyti pasivyti ES pragyvenimo vidurkį (202)

Lietuvai pasivyti Europos Sąjungos (ES) pragyvenimo vidurkį gali sukliudyti vidutinių pajamų...

JAV karo laivo įgulai atsirūgo vizitas Klaipėdoje: sekso vakarėlis baigėsi skandalu (119)

Dar vasario pradžioje į Klaipėdą draugiško vizito užsukęs JAV karo laivas „ USS Hue City...

Prasta vasara smogė ne tik Palangos verslininkams (2)

Lietinga vasara problemų pridarė ne tik nuomojantiems kambarius pajūryje. Paslaugas kaimo turizmo...

V. Putinas spaudžia Baltarusiją dėl Baltijos šalių (285)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas didina spaudimą Baltarusijai nukreipti naftos krovinių...

Greitkelyje Vilnius – Kaunas vilkikas nuvažiavo nuo kelio: formuojasi kilometrinės spūstys (9)

Greitkelyje Vilnius – Kaunas vilkikas nuvažiavo nuo kelio. Sprogus padangai jis atsidūrė...

A. Užkalnis. Blogybių šaknis yra dviratininkai (259)

Nežinau, ar jūs pastebėjote, bet mūsų vasarėjančioje Lietuvoje (iki kitų metų tikrai...

Ėmė griežčiau tikrinti remontuojamus kelius: už broką skyrė baudų (44)

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos griežtina kokybės...

Išgelbėtas kajaku į Rusiją Juodąja jūra plaukęs mokslininkas (2)

Turkijoje buvo išgelbėtas keliautojas ir mokslininkas iš Rumunijos Chirazi Marianas, kuris...

Papildomi eksperimentai: D. Adomaičiui tenka galvoti ne tik apie Europos čempionatą (1)

Nors dabar Dainiaus Adomaičio galvoje daugiausiai vietos užima mintys apie artėjantį Europos...

Jautrūs plaukai: patarimai jiems plauti

DELFI Stilius jau rašė, kas kiek dienų reikėtų plauti sausus ir riebius plaukus, tačiau žmones...