Nepatekęs į konservatorių-krikdemų rinkimų sąrašą, buvęs Valstybės saugumo departamento (VSD) pareigūnas Kastytis Braziulis rado prieglobstį pas pilietininkus. Pirmadienį Pilietinės demokratijos partijos taryba patvirtino kandidatų eiliškumą dalyvauti Seimo rinkimuose – K. Braziulio pavardė jame įrašyta ties 7-uoju numeriu. Buvusiam saugumiečiui skirta ir vienmandatė Varėnos-Eišiškių rinkimų apygarda.
Kastytis Braziulis
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
„Mes pakvietėm K. Braziulį, kad jis dalyvautų su mumis. Vytautas Damulis tai atsikando politikais, o K. Braziulis sutiko, pavyko man jį įkalbėti. Jūs gi žinot, kaip konservatoriai irgi nepadoriai pasielgė, nes pirma pakvietė, paskui pametė. Tai rodo, kad valstybininkų klanas ir čia jau kontroliuoja. (...) Aš žinau, kad mes labai rizikuojame, bet, aš galvoju, kad žmonės supras, kad drąsa yra vertybė“, - DELFI sakė Pilietinės demokratijos partijos pirmininkas Algimantas Matulevičius.

Pats K. Braziulis motyvų dalyvauti politikoje nedetalizuoja.

„Kokie motyvai? Motyvai tokie patys – vieną kartą pasiūlė (konservatoriai – DELFI), irgi spyriojausi, galvojau, mąsčiau, galų gale, sutikau, o paskui išspyrė. (...) Aš mąsčiau gana ilgai, kol apsisprendžiau, o apsispręsti apsisprendžiau taip“, - sakė K. Braziulis bei netiesiogiai užsiminė, kad konservatorių sprendimą vertina kaip „galingos jėgos“ (vadinamųjų valstybininkų – DELFI) įtakos partijai pasekmę.

Tuo tarpu kitas iš per vadinamąjį VSD skandalą iš pareigų atleistas pareigūnas V. Damulis pilietininkų siūlymo kandidatuoti jų sąraše atsisakė, tačiau savo motyvų DELFI nekomentavo.

K. Braziuliui ir V. Damuliui vietas sąraše anksčiau siūlė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), tačiau partijos prezidiume šios minties atsisakyta. Vienas prezidiumo narys Mantas Adomėnas tuomet kėlė klausimą dėl K. Braziulio reputacijos – esą asmuo, savanoriškai tarnavęs sovietų represinėje struktūroje, negali pasigirti nepriekaištinga reputacija, kuri kandidatui yra Seimą – būtina.

Klausimą dėl buvusių saugumiečių įtraukimo į sąrašą bandyta kelti ir birželio 16 d. tarybos posėdyje, tačiau partijos garbės pirmininkas Vytautas Landsbergis išsakė nuomonę, jog sprendimas yra priimtas ir prie jo grįžti nereikėtų.

TS-LKD rinkimų sąraše įrašytas tik vienas buvęs VSD pareigūnas - Raimondas Burkovskis. Jo kandidatūra bus keliama ir vienmandatėje apygardoje Jonavoje. R. Burkovskis yra dirbęs kartu su Gardine žuvusiu saugumiečiu Vytautu Pociūnu, jis taip pat liudijo per Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) atliktą parlamentinį tyrimą, tačiau VSD paliko anksčiau, nei kilo skandalas. DELFI primena, kad 2006 m. A. Matulevičiaus vadovaujamas NSGK atliko parlamentinį VSD veiklos tyrimą. Tyrimo metu V. Damulis ir K. Braziulis parlamentarams paliudijo, jog tuometinė VSD vadovybė ir buvęs užsienio reikalų ministerijos sekretorius Albinas Januška sutrukdė dujų tarpininkę „Dujotekaną“ paskelbti Lietuvoje veikiančia rusų priedangos organizacija.

2006 m. spalį tuometinis VSD vadovas Arvydas Pocius Kontržvalgybos valdybos vadovą V. Damulį bei 4-ojo skyriaus vadovą K. Braziulį nušalino nuo pareigų, o gruodį iš jų atimtas leidimas dirbti su slapta informacija, todėl jie nebegalėjo eiti savo pareigų ir buvo atleisti.

Buvę saugumiečiai teigia, kad tokio likimo jie susilaukė dėl liudijimų parlamentiniam komitetui, tačiau administraciniai teismai yra konstatavęs, kad K. Braziulis ir V. Damulis iš pareigų buvo atleisti nepažeidus nustatytos procedūros.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Artėjančio rudens prognozė: šalnos ir šalčiai – dar rugsėjį (46)

Rugsėjį jau galime sulaukti šalnų ir šalčių, tiesa, bent sniego tikimybė, laimei, išlieka...

T. Janonis. „Valstiečiai“, apsidairykite, kas vyksta jums už nugaros (16)

Valdantiesiems šokinėjant iš laimės, kad pavyko pradėti urėdijų reformą, urėdai laiko...

Po sproginėjančių baterijų skandalo grįžta „Samsung Note“ gyvai nuo 18 val. (1)

Trečiadienio vakarą JAV, Niujorke, bus pristatytas naujausias „Samsung“ telefonas, tai...

Lietuviai vėl atakuoja Kremliaus propagandos ruporus: priminė Rusijai nemalonius faktus (493)

Rugpjūčio 23-oji Lietuvoje minima kaip Juodojo kaspino diena , prisimenant 1939 m. rugpjūčio...

ES piliečiai Jungtinėje Karalystėje priblokšti: gavo įspėjimą apie deportaciją (27)

Aukštas pareigas užimanti Londono Queen Mary universiteto istorikė Dr. Eva Johanna Holmberg...

Prezidento rinkimai: centro dešinėje prognozuojama tikra mėsmalė (37)

Centro dešinėje, kuriai sąlyginai galima priskirti liberalių ir konservatyvių politinių jėgų...

A. Užkalnis. Baikime beprotybę dėl mokyklų (161)

Jūs tik pažiūrėkite, kas darosi kiekvienais metais šalyje, artėjant rugsėjo pirmajai. Ant...

Kelionių planuotojai įspėja apie esminius „Wizzair“ pasikeitimus (21)

Pigių skrydžių bendrovei „ Wizzair “ nuo rugpjūčio 15 d. pakeitus savo taisykles, vien tik...

Kirpėjos verdiktas: po atostogų neprižiūrėtus plaukus teks nurėžti

Maloniai šildanti saulė , plaukus kedenantis lengvas vėjas, maudynės atviruose vandens...

Gydytojas rezidentas atvirai: kas paverčia gydytojus cinikais, ligoniais ir emigrantais (79)

Tai yra atviras laiškas, skirtas Lietuvos visuomenei, Kauno gyventojams, LR Vyriausybei ir Sveikatos...