Penktadalis vaikų internete patiria seksualinį priekabiavimą

 (4)
Vienas iš penkių paauglių, kurie reguliariai bendrauja per internetą, sutinka nepažįstamųjų, reikalaujančių “kibersekso”, teigiama vyriausybės finansuoto tyrimo išvadose.
Daugeliu atvejų tas nepažįstamasis galėjo būti kitas jaunuolis, 75 procentais atvejų pasiūlymas būdavo atmetamas.

Tyrime, kuris bus pristatytas šiandien JAV kongrese, buvo apklaustas 5001 jaunuolis. Nuo 10 iki 17 metų amžiaus grupėje 19 proc. respondentų pareiškė gavę nepageidautą seksualinį pasiūlymą per pastaruosius metus. Jų manymu beveik pusė pasiūlymų (48 proc.) buvo iš jaunesnių nei 18 metų internautų.

“25 proc. pasiūlymų pateikė suaugusieji, tačiau jie taip pat buvo palyginti jauni - nuo 18 iki 25 metų”, – sako tyrimo bendradarbis David Finkelhor, atlikęs tyrimą kartu su Nacionaliniu dingusių ir išnaudojamų vaikų centru.

Ataskaita perspėja, kad paprasti perspėjimai “nesikalbėk su nepažįstamaisiais” skamba netikroviškai ir nėra labai efektyvūs. Tokie perspėjimai paprastai būna praleidžiami pro ausis, ypač vyresnių paauglių, kurie dažniau patenka į interneto seksualinių grobuonių taikinį: 77 procentai pasiūlymus gavusių vaikų buvo 14 metų ir vyresni.

Tyrimo išvadose mokslininkai teigia, kad tėvai turėtų nuolat priminti vaikams, jog ne kiekvienas sutiktas nepažįstamasis yra geranoriškai nusiteikęs, ir kad žmonės dažniausiai turi paslėptų tikslų bei troškimų.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Lietuviai nyksta, dingsta ir jų pamėgti produktai parduotuvėse (90)

2016 spalio mėn. 22 d. 00:00
Daugelis turi mėgstamų skanėstų – kas neįsivaizduoja pusryčių be vienos rūšies sūrelio ar tepamo varškės kremo, kitiems kartais užsinori tų pačių salotų su silke ar pasmaguriauti vienintelio valgomo šokolado plytele. DELFI pasidomėjo, kodėl kai kurie per daugelį metų pamėgti produktai dingsta iš parduotuvių lentynų.

R. Vanagaitė: jei būčiau 30, su vyrais elgčiausi kitaip (87)

2016 spalio mėn. 22 d. 00:00
Rūta Vanagaitė
DELFI (D.Pipo nuotr.)
Tik viena ar dvi santuokos iš dešimties yra iš tikro laimingos, sako viešųjų ryšių specialistė, populiarių knygų autorė Rūta Vanagaitė. Du kartus išsiskyrusi 61-erių moteris teigia šiandien suprantanti, kokias klaidas padarė santykiuose su vyrais ir ragina jaunas merginas jų nekartoti.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (76)

2016 spalio mėn. 21 d. 20:01
Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.

Laimėjimu pasidžiaugęs Š. Jasikevičius pamokė sirgalius: nenorėčiau, kad arena būtų tyli, kai mums nesiseka (32)

2016 spalio mėn. 21 d. 22:39
Šarūnas Jasikevičius
DELFI (R. Achmedovo nuotr.)
Po pirmosios pergalės Eurolygoje Kauno „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius džiaugėsi pirmuoju laimėjimu. Teigęs, kad pergalė suteiks pasitikėjimo tolimesnėse kovose, strategas turėjo ir šiokių tokių priekaištų žalgiriečių sirgaliams.

Pasaulyje vyko didžiulė kibernetinė ataka (319)

2016 spalio mėn. 21 d. 20:50
Ketvirtadienį didelė dalis didžiausių pasaulio interneto svetainių išgyveno kibernetinę DNS-DDoS ataką. Buvo sutrikusi tokių interneto milžinų, kaip CNN, „Twitter“ „Spotify“, „Reddit“ ir „New York Times“ veikla.