Nacionalinio dramos teatro Mažojoje salėje dėl girto aktoriaus Vytauto Šapranausko, kuriam pynėsi liežuvis vaidinant A.Čechovo "Vyšnių sode" Petią Trofimovą, teko nutraukti spektaklį. Publika buvo šokiruota. Kiti šiame spektaklyje vaidinantys aktoriai degė iš gėdos ir piktinosi savo kolega.
© "Lietuvos žinios"
 • Universalas
 • Petia
 • Gėda!
 • Slėpė

  Teatrų kasdienybėje kartais pasitaiko, kad neįvyksta spektakliai dėl kurio nors aktoriaus ligos ar kokio techninio nesklandumo, tačiau nutraukti jau pradėtą vaidinti spektaklį teatras gali nebent išgirdęs pranešimą, jog padėtas sprogmuo ar prasidėjo karas.

  Tačiau Vilniaus mažojo teatro istorijoje toks atvejis, deja, ne pirmas. Prieš kiek laiko panašus likimas ištiko spektaklį "Nusišypsok mums, Viešpatie" ir priežastis buvo tokia pati - V.Šapranauskas išėjo į sceną gerokai įkaušęs.

  Universalas

  Aktoriaus V.Šapranausko talentu niekas neabejoja. Bene per dvidešimt darbo metų įvairiuose sostinės teatruose jis sukūrė daug puikių vaidmenų, 1997-aisiais yra pelnęs aukščiausią teatro apdovanojimą - "Kristoforo" statulėlę. Šiam aukštam profesinio meistriškumo įvertinimui už Gorodničiaus vaidmenį režisieriaus Rimo Tumino sukurtame N.Gogolio "Revizoriuje" jis pristatytas ir šiemet. Vytautas - puikus komedinis aktorius, žodžio kišenėje neieškantis žmogus, todėl jį veikiai pasigavo televizija TV3.

  V.Šapranauskas - nuolatinis humoro laidos "Tegyvuoja karalius!" dalyvis, yra vedęs kulinarijos šou, vaidinęs seriale "Grybauskai", o nuo balandžio pradžios TV3 patikėjo jam autorinę laidą, kuri taip ir vadinsis "V.Šapranausko šou".

  Petia

  Ak, tas nelemtas Petia Trofimovas! Sugadino aktoriui nuotaiką prieš pat Teatro dieną. Jei ne spektaklis, Vytautas galėjo sau toliau linksmai leisti laiką su bičiuliais. Kur jis taip prisivaišino, LŽ nepavyko sužinoti, nes aktoriaus mobilusis telefonas skelbė, kad abonentas išjungtas arba yra už ryšio zonos.

  Beje, iš šio skambučio ir šiaip galėjo nebūti naudos, nes V.Šapranauskui "Lietuvos žinios", kartą kritikavusios jį, nėra prie "dūšios". Aktorius ne sykį yra atsisakęs duoti interviu.

  Tą vakarą Mažoji salė buvo pilnutėlė, o žiūrovai šio jau senokai rodomo, bet publiką dar tebedominančio "Vyšnių sodo" buvo atvykę pasižiūrėti net iš Biržų bei kitų Lietuvos vietų.

  Gėda!

  Vaidinti rusų klasikos šedevre, A.Čechovo "Vyšnių sode" - daugelio aktorių svajonė. O R.Tumino spektaklyje užimtas visas teatro kolektyvas, pagrindinius vaidmenis, be V.Šapranausko, kuria Eglė Gabrėnaitė, Sigitas Račkys, Arvydas Dapšys, Inga Burneikaitė, Mindaugas Capas ir kt.

  Kolegos pašiurpo pamatę į sceną įvirtusį gerokai paraudusį ir blizgančiomis akimis Vytautą, bet kad negalės toliau vaidinti, nesitikėjo. V.Šapranauskas neįstengė prisiminti teksto, o tas dalis, kurias atsiminė, ištarti kliudė besipinantis liežuvis. Publika pradėjo juoktis ir brazdėti. Po pirmo paveikslo tapo aišku, jog vaidinimą teks baigti.

  "Visko gyvenime pasitaiko. Ir talentingi aktoriai kartais scenoje suklysta, bet lįsti į sceną girtam - nusikaltimas, - kategoriškai vertino V.Šapranausko elgesį vienas aktorius. - Svarbiausia, tai nutinka jau ne pirmą kartą, ir jokių išvadų. Jam - "jūra iki kelių". Vytautui nusispjauti į elementarias teatro etikos taisykles, nes jam viskas labai jau lengvai sekasi".

  Kiti kolegos tvirtino, kad po pirmo spektaklio veiksmo, per pertrauką, V.Šapranauskui buvo pasiūlyta "palįsti po dušu ar pauostyti amoniako", tačiau "ugninio vandens" padauginęs kolega šį siūlymą suprato kaip įžeidimą, todėl apsirengė ir apskritai išėjo iš teatro.

  Trupei neliko nieko kito, kaip tik paskelbti publikai, kad spektaklis nutraukiamas. Tačiau aktoriai vieningai tvirtina, jog jiems buvo siaubingai gėda prieš žiūrovus.

  Ketvirtadienį publikai pasiūlyta grąžinti bilietus, o šeštadienį "Vyšnių sodas" suvaidintas iš naujo.

  Slėpė

  Norėdamos pasitikslinti incidento detales ir nuostolius dėl nutraukto spektaklio LŽ paskambino į Mažąjį teatrą. Iš atsakingų asmenų radome laikinai einantį teatro vadovo pareigas Almantą Gliožerį - direktorius Faustas Latėnas serga.

  Išgirdęs mūsų klausimus, laikinasis vadovas ėmė išsisukinėti ir apsimetinėti, kad nieko neva neįvyko, dėl ko reikėtų aiškintis. Prispaustas prie sienos jis vis dėlto pripažino, jog "spektaklis neįvyko ir buvo nukeltas į šeštadienį".

  Daugiau ką nors komentuoti A.Gliožeris atsisakė. Paklaustas, ką šiame spektaklyje vaidino V.Šapranauskas, ne iš karto prisiminė, o paprašytas duoti aktoriaus telefono numerį taip pat ilgokai mąstė, pasakyti jį ar ne. Vis dėlto pasakė, tačiau, kaip jau minėjome, prisiskambinti nepavyko.

 • Parašykite savo nuomonę
  arba diskutuokite anonimiškai čia
  Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
  Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

  Top naujienos

  Grėsmė šalia mūsų: Europoje slepiasi šimtai „Islamo valstybės“ apmokytų vaikų (11)

  Europą sudrebino dar vienas teroro aktas: per dvi atakas, kai ketvirtadienį ir penktadienį...

  VGT uždegė žalią šviesą: į kovą su „Islamo valstybe“ stos Lietuvos specialiosios pajėgos (369)

  Pirmadienį posėdžiavusi Valstybės gynimo taryba aptarė ne tik krašto apsaugos sistemos...

  Didžiausi atlyginimai: dešimtuke – netikėti naujokai (125)

  Birželio mėnesį buvo tik viena įmonė, kurios darbuotojų atlyginimų vidurkis buvo...

  G. Nausėda apie prezidento rinkimus: prie šito klausimo bus galima sugrįžti labai rimtai (230)

  SEB banko prezidento patarėjas, ekonomistas Gitanas Nausėda neneigia dalyvausiąs 2019 metų...

  Lietuvos rinktinės kandidatų sąrašas trumpėja: treneriai padėkojo D. Gailiui (23)

  Likus daugiau nei savaitei iki Europos vyrų krepšinio čempionato Lietuvos rinktinės treniruotėse...

  Nauja priežastis apsilankyti Palangoje: poilsiautojai įspūdingus vaizdus stebės nemokamai (5)

  Palangoje rudenį atsiras nauja pramoga turistams – aukščiausiame kurorto pastate – Palangos...

  Marselyje automobilis rėžėsi į stoteles, vienas žmogus žuvo atnaujinta 13.26 (34)

  Vienas žmogus žuvo ir vienas buvo sužeistas po to, kai automobilis rėžėsi į dvi stoteles...

  Nepripraskite prie druskos: koks kiekis dar nekenkia organizmui (9)

  Drusk os perteklius žmogaus organizmui yra žalingas, tačiau visiškai eliminuoti jos iš mitybos...

  E. Mildažytė naują televizijos sezoną pasitinka pasikeitusi ir išduoda seną savo aistrą (4)

  Žinoma žurnalistė ir LRT laidų vedėja Edita Mildažytė naujajame sezone bus matoma net...

  Sveikuolių pica: tešlos pagrindą keiskite Portobelo grybu (13)

  Portobelo grybai tokie universalūs, kad tinka įvairiausiems patiekalams. Šį kartą grybe...