Pagal iškovotus medalius lietuviai užėmė 33-ią vietą

Latvijos olimpiečiai, iškovoję po vieną aukso, sidabro ir bronzos medalius, liko 42-oje pozicijoje, o Estija (1 aukso ir 2 bronzos) - užėmė 46-ąją vietą.

Komandinėje įskaitoje daugiausia medalių - 97 (39 aukso, 25 sidabro ir 33 bronzos) iškovojo JAV olimpiečiai. Pirmą kartą per 32 pastaruosius metus JAV sportininkai, rungtyniaudami ne namuose, tapo absoliučiais olimpiados nugalėtojais pagal pelnytus medalius. Daugiau medalių - 101 (44,32,25) - amerikiečiai iškovojo 1996 metų žaidynėse Atlantoje (JAV), o 1984 metų Los Andželo olimpiada vyko be daugelio pajėgių varžybas boikotavusių valstybių.

Antra komadų rikiuotėje su 88 olimpiniais apdovanojimais Sidnėjuje buvo Rusija - 32 aukso, 28 sidabro ir 28 bronzos. Atlantoje Rusijos olimpiečiai tenkinosi 63 medaliais.

Pirmą kartą olimpinių žaidynių istorijoje trečią vietą - 59 medaliai (28, 16, 15) - užėmė Kinija. Atlantoje kiniečiams teko 9 apdovanojimais mažiau. Daugiausiai medalių iki šiol - 54 - Kinija buvo iškovojusi Barselonoje 1992 metais.

Olimpiados šeimininkai australai medalių skaičiumi (58) ketvirtoje vietoje - 16 aukso, 25 sidabro ir 17 bronzos.

Likusias vietas dešimtuke užėmė Vokietija, Prancūzija, Italija, Olandija, Kuba ir Dižioji Briatnija):

1. JAV 39 25 33 (97) 2. Rusija 32 28 28 (88) 3. Kinija 28 16 15 (59) 4. Australija 16 25 17 (58) 5. Vokietija 14 17 26 (57) 6. Prancūzija 13 14 11 (38) 7. Italija 13 8 13 (34) 8. Olandija 12 9 4 (25) 9. Kuba 11 11 7 (29) 10.D. Britanija 11 10 7 (28) ... 33.Lietuva 2 0 3 (5) ... 42.Latvija 1 1 1 (3) ... 46.Estija 1 0 2 (3)