Naujos technologijos teiks platesnes galimybes

Jūsų naudojama informacijos paieškos internete sistema aprėpia tik dalį duomenų, sukauptų prie interneto prijungtuose kompiuteriuose.
Netrukus pasirodys dvi naujos technologijos, galėsiančios žymiai praplėsti tokių tinklapių, kaip “Yahoo” ir “Excite”, paieškos galimybių ribas.

Naujosios technologijos išsivystė iš programų, leidžiančių vartotojams naudotis bylomis, esančiomis kituose kompiuteriuose, t.y. iš programų, skatinančių piratavimą.

Viena iš šių naujų technologijų, pavadinta “Pointera”, gali paskatinti dar didesnį piratavimą nei besiteisianti su įrašų kompanijomis “Napster”, teikianti nelegalaus muzikinių įrašų platinimo paslaugas.

Tačiau, “Pointer” kūrėjo Manisho Vij teigimu, naujoji programa turi kitą, legalią paskirtį –suteikti galimybę vartotojams pasikeisti informaciją, esančia draugų ar kolegų kompiuteriuose.

Kita nauja technologija, pavadinta “InfraSearch”, sukurta tam, kad vartotojai galėtų pasiekti daugiau interneto informacijos šaltinių – gaminių katalogus, biržų indeksus ar net skaičiavimo mašinėles.

Programa naudoja specializuotą paieškos sistemą net ir tuose kompiuteriuose, kurie paprastai neatsako į prašymą suteikti informacijos.

Naujos technologijos turi galimybę interneto vartotojams pateikti milžiniškus kiekius naujos informacijos.

Bet didžiausias jos trūkumas yra tas, kad praplėtus paiešką vartotojas gaus daugiau nereikalingos medžiagos.

Kita svarbi išlyga yra ta, kad abi programos bus veiksmingos tik tuomet, kai jas įdiegs pakankamai didelis vartotojų skaičius, nes jei informacijos tinklą sudarys tik keletas kompiuterių, paieška nebus itin vaisinga. Tuo tikslu bus skelbiamos visos kompanijos, ketinančios įsigyti programas.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Seimo rinkimai praūžė: dabar R. Karbauskis formuos koaliciją (366)

2016 spalio mėn. 24 d. 05:07
Ramūnas Karbauskis, Saulius Skvernelis
DELFI (K. Čachovskio nuotr.)
Seimo rinkimai praūžė, laikas susumuoti rezultatus. Per pirmą ir antrą turą pergalę nuskynė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, formaliai iškovojusi 54 mandatus Seime, bet priskaičiavus du save išsikėlusiuosius, kurie save sieja su partijos sąrašu – 56.

Nuo lapkričio sunkiau sužinosite apie pigesnį alkoholį (40)

2016 spalio mėn. 24 d. 05:30
Nuo lapkričio sunkiau sužinosite apie pigesnį alkoholį
DELFI (D.Pipo nuotr.)
Nuo lapkričio 1 dienos įsigalioja draudimas skelbti apie alkoholinių gėrimų kainų sumažinimą. Tai reiškia, kad apie atpigusias prekes gyventojai galės žinoti tik jei patys prisimins kiek jos kainavo anksčiau.

M. Navickienė laimėjo prieš A. Paleckį atnaujinta (652)

2016 spalio mėn. 23 d. 22:45
M. Navickienė laimėjo prieš A. Paleckį
DELFI montažas
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovė Monika Navickienė laimėjo Seimo nario mandatą Naujosios Vilnios apygardoje, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenys.

A. Kubilius įvardijo pagrindinę konservatorių klaidą (366)

2016 spalio mėn. 23 d. 23:43
Buvęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas, ekspremjeras Andrius Kubilius įvardijo vieną konservatorių klaidą, kuri galėjo pakenkti partijai antrajame Seimo rinkimų ture: pasak politiko, konservatoriams nereikėjo pernelyg garsiai ir atvirai kalbėti apie galimą koaliciją su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

R. Karbauskis jau vardina, kas ir kuo galėtų tapti derybos - su dviem partijomis (1)

2016 spalio mėn. 24 d. 08:08
Ramūnas Karbauskis, Virginijus Sinkevičius, Saulius Skvernelis
DELFI (K. Čachovskio nuotr.)
Rinkimuose pirmaujančių Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis sako, kad premjeru gali būti siūlomas ir nepartinis kandidatas, o krašto apsaugos ministrą galės siūlyti prezidentė.