Šiandien Grupė dėl pilietinio bendradarbiavimo įsisavinant Struktūrinių fondų lėšas (toliau – Grupė) išplatino kreipimąsi į Seimo, politinių partijų, vykdomosios valdžios atstovus, visuomeninius partnerius ir ekspertus, kuriame juos kviečia bendradarbiauti rengiantis ES lėšų įsisavinimui, sakoma pranešime spaudai.
„Pagrindinis mūsų pilietinės iniciatyvos tikslas – siekti, kad valdžios institucijos ir visuomenė laiku pasiruoštų efektyviai ir tikslingai panaudoti 2004-2006 m. iš Europos Sąjungos gaunamą finansinę paramą. Tai įmanoma tik sutelkus bendras valdžios struktūrų, verslo ir visuomenės atstovų pajėgas“, – teigė Grupės koordinatoriaus prof. Juozas Lazutka.

Pasak jo, ypač trūksta informacijos apie būsimus reikalavimus remtiniems projektams ir jų dokumentacijai. „Struktūriniais fondais Lietuva galės pradėti naudotis jau nuo kitų metų sausio 1 dienos, todėl šiuo metu susiklosčiusi situacija žmonėms kelia nerimą ir verčia diskutuoti, ar atsakingos institucijos pasirengusios naudotis ES lėšomis”, – sakė J.Lazutka.

Glaudus bendradarbiavimas Grupėje padėtų keistis informacija tarp valstybinių institucijų, kurios reglamentuos naudojimosi Struktūrinių fondų lėšomis tvarką, ir visuomeninių partnerių. Koordinuoti veiksmai leistų išvengti klaidų, nustatant ES lėšų panaudojimo mechanizmą, ir padėtų surasti būdus, kaip šią informaciją išsamiai bei laiku pateikti galutiniam suinteresuotojų ratui – būsimiems ES paramos gavėjams.

Pasak prof. J.Lazutkos, klaidų nepavyko išvengti laikant ankstesnius „ES egzaminus“ – panaudojant kitų ES paramos projektų, pvz., SAPARD, lėšas, todėl dabar visoms pusėms aktualu laiku ir tinkamai pasirengti ateities procesams. Grupės koordinatoriaus teigimu, svarbu ir tai, jog nuo Lietuvos pasirengimo ir ES skiriamų lėšų panaudojimo priklausys 2007-2012 metams gaunamų Struktūrinių fondų lėšų dydis.

Šiuo metu ministerijos jau gali suteikti dalį reikiamos informacijos visuomenei: paskelbti finansuotinas veiklas, pateikti preliminarius projektų paraiškų pavyzdžius. Tačiau, pasak prof. J.Lazutkos, jos tai kol kas vykdo gana vangiai, dažnai pateikiama pasenusi ir neišsami informacija. „Mūsų Grupės narių tikslas – bendradarbiauti, diskutuoti ir išklausyti visų pusių argumentų bei skatinti greitesnę informacijos sklaidą“, – sakė Grupės koordinatorius.

Pirmajame Grupės susitikime buvo nuspręsta kreiptis į Seimą, vykdomąją valdžią, socialinius partnerius ir ekspertus. Šiame susitikime dalyvavo Seimo, Finansų, Švietimo ir mokslo ministerijų atstovai, Lietuvos mokslo tarybos, Lietuvos universitetų rektorių, asociacijų „Žinių ekonomikos forumas” ir „Infobalt“ nariai, aukštųjų mokyklų ir studentų bei kitų jaunimo organizacijų atstovai, konsultacinių firmų ekspertai.

Grupės susitikimo metu taip pat buvo nuspręsta, kad visos jos veikloje dalyvaujančios institucijos nuolat rinks paramos gavėjams ir visuomeniniams partneriams aktualius klausimus ir kas savaitę juos teiks ministerijoms. Grupė taip pat ketina stebėti, kaip rengiamasi teikti kvalifikuotą pagalbą norintiems gauti ES paramą, organizuoti konsultacijas projektų rengėjams.

Grupė taip pat sieks sutelkti Seimo, vykdomosios valdžios, socialinių partnerių ir ekspertų jėgas, rengiant naują Bendrąjį programavimo dokumentą (BPD) 2007-2012 metams. BPD, kuriame numatytos ES lėšų skyrimo 2004-2006 m. kryptys, Europos komisijai tvirtinti buvo nusiųstas š. m. lapkričio 3 dieną.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Šiurpą kelianti istorija: dingusios švedų žurnalistės kūnas rastas smarkiai sudarkytas (2)

Jūroje netoli Kopenhagos rasti moters palaikai priklauso Švedijos žurnalistei Kim Wall, praeitą...

Kaip „Brexit“ sužlugdė sėkmingą verslą (57)

Kente bankrutavus dešimtmečius gyvavusiai žemės ūkio bendrovei, be darbo palikusiai pustrečio...

Įsiutino dukart pabrangusi draudimo poliso įmoka: ar visi jau uždirba didesnius atlyginimus? (3)

Kosminiu greičiu augančios kainos ir jausmas, kad tu, žmogau, esi tiesiog įkaitas – tai ir...

Musulmonų dvasininkas atskleidė, kuo „Islamo valstybė“ vilioja jaunus Europos musulmonus (139)

Europoje surengti trys nauji teroristiniai išpuoliai. Praėjus kelioms valandoms po to, kai per...

Specialistai stebėjo greitkelį ties Kaunu: apstulbino vairuotojų įžūlumas (89)

Pastaruoju metu greitkelyje A1 ties Kaunu buvo vykdyti didelio masto tyrimai. Buvo ne tik...

Naujas pažintinis takas lankytojus pasitinka stendu apie marozus (31)

Pažintinis takas per Kamšos botaninį-zoologinį draustinį, esantį pakaunėje, yra bene...

Milžiniška rizika: iki mirties – tik viena klaida (13)

Kone 200 kilometrų per valandą greičiu motociklu Palangos plentu skriejęs Tomas įkliuvo...

Sukčiavimo schemų TOP 10 (14)

Nuo trumposios žinutės iki netikrų sąskaitų, nuo apgaulingų investicijų iki tapatybės...

Orai: vasara pasiduoda (42)

Artimiausiomis dienomis vasara nepažers jokių staigmenų: dangumi vis plauks debesų virtinės, tad...