“Napster” pralaimėjo bylą

Interneto kompanija “Napster” gali būti įpareigota kompensuoti žalą JAV įrašų industrijai, nusprendė teisėja.
Kompanijai, kurios tinklalapis suteikia vartotojams galimybę atlikti MP3 bylų paiešką kitų vartotojų kompiuteriuose bei atsisiųsti jas per internetą, Amerikos įrašų industrijos asociacija iškėlė bylą dėl kopijavimo teisių pažeidinėjimo.

Acociacijos teigimu, “Napster” skatina kompanijos programinę įrangą naudojančius vartotojus prekiauti autorinių teisių saugomais muzikos kūriniais be jokio leidimo.

Teisėja Marilyn Hall Patel nusprendė, kad “Napster” negali apeliuoti į Skaitmeninio tūkstantmečio kopijavimo teisių akto apsaugą.

Šis įstatymas buvo sukurtas tam, kad apsaugotų internetinių paslaugų tiekėjus nuo nelegalių jų vartotojų veiksmų.

Amerikos įrašų industrijos asociacijos prezidentė Hilary Rosen sveikino teismo nutarimą ir sakė: “Šioje byloje “Napster” stengėsi išvengti atsakomybės už plataus masto piratavimo skatinimą, tačiau be jokių abejonių jie pralaimėjo.”

“Napster” advokatas Laurence Pulgram teigė, kad šis nuosprendis “bylą pastūmėjo dar toliau į priekį”, nes teismas vis dar turės nuspręsti, ar “Napster” vartotojai pažeidinėjo įstatymus kopijuodami dainas savo pačių asmeniniams poreikiams.

Sunkiojo metalo grupė “Metallica” bei reperis Dr.Dre taip pat iškėlė bylą “Napster” kompanijai.

Praeitą savaitę “Metallica” interneto kompanijos atstovams perdavė 60 000 puslapių medžiagos su vardais tų žmonių, kuriems turi būti nutrauktas ‘Napster” paslaugų teikimas.

“Jeigu jie nori vogti mūsų muziką, verčiau tegul eina į “Tower Records” įrašų kompaniją ir ten nuo lentynų nukniaukia mūsų originalius įrašus, o ne slepiasi už kompiuterių,” teigė “Metallica” būgnininkas Larsas Ulrichas.

Tuo tarpu, kitos muzikos svetainės, MP3.com, akcijų kaina pirmadienį pakilo net 34% po to, kai kompanija pasirašė licencinę sutartį su muzikos kūrinių kopijavimo teisėmis besirūpinančia organizacija “Broadcast Music Inc.”.

Šis sandėris suteikė tinklalapiui teisę teisėtai publikuoti daugiau kaip 140 000 dainų kūrėjų bei 60 000 platintojų muzikinius kūrinius.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Rinkimai baigėsi: triuškinama persvara laimėjo „valstiečiai“ konservatoriai išlaikė pozicijas Vilniuje, bet žlugo Kaune (3108)

2016 spalio mėn. 23 d. 08:09
Sekmadienį įvyko antrasis Seimo rinkimų turas, kuriame parlamentarai buvo renkami vienmandatėse rinkimų apygardose. Iš viso per antrąjį turą turi paaiškėti 68 nauji Seimo nariai.

G. Landsbergis neatmeta galimybės dirbti opozicijoje atnaujinta (159)

2016 spalio mėn. 24 d. 00:12
G. Landsbergis neatmeta galimybės dirbti opozicijoje
DELFI montažas
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas Gabrielius Landsbergis neatmeta galimybės, kad pirmiausia Valstiečių ir žaliųjų sąjunga dėl koalicijos derėsis su socialdemokratais.

M. Navickienė laimėjo prieš A. Paleckį atnaujinta (541)

2016 spalio mėn. 23 d. 22:45
M. Navickienė laimėjo prieš A. Paleckį
DELFI montažas
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovė Monika Navickienė laimėjo Seimo nario mandatą Naujosios Vilnios apygardoje, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenys.

R. Valatka: Ateina profesionalai. Ar tikrai? (7 Seimo rinkimų mitai) (298)

2016 spalio mėn. 23 d. 22:06
Ar po Seimo rinkimų jau galima teigti, kad tapom politinio proceso dalyviais? Ar, kaip buvom, taip ir likom stebėtojais? Lakstymo ir triukšmo, ypač prieš pirmąjį turą, ir ypač feisbuke, buvo kaip niekada. „Už“ ir „prieš“ agitavo net Jakilaitis. Bet esminis rinkimų šūkis buvo žiūrovų: „Duokit mums naujų ir, pageidautina, jaunų!“

Orai: bus šilčiau, bet tai nedžiugins (1)

2016 spalio mėn. 24 d. 00:02
Paskutinės spalio savaitės pradžia bus vėjuota ir šlapia. Vietomis lietus maišysis su šlapdriba. Tačiau temperatūra po truputį kils ir jau savaitei įpusėjus palepins kiek didesnė šiluma. Ypač tą pajus vidurio ir pietų Lietuva bei pajūris. Paskutinėmis darbo dienomis vėjas pagaliau nurims, kritulių bus mažiau, o stipriai atvėsti dar tikrai neskubės.