MP4 standartas vaizdą suglaudins dar labiau

Tai, ką MP3 padarė muzikai internete, MP4 gali padaryti filmams. Po programinės įrangos standarto, leidžiančio muzikos kūrinius suglaudinti iki 12 kartų, sukurtas MP4, kuriuo suglaudinti filmai neprarastų per daug kokybės, tačiau netektų daug “svorio”.
MP4 (Mpeg-4) standartu suglaudinti piratiniai filmai jau pasirodė kai kuriose interneto svetainėse.

Filmų studijos kol kas nesiėmė ryškių priemonių piratams sustabdyti, tačiau, pasak šaltinių, atidžiai stebi technologijų vystymąsi.

MP4 sukūrė ta pati “Moving Picture Experts Group”, į pasaulį paleidusi ir MP3. Tačiau interente šiai technologijai kelią atvėrė pati “Microsoft”.

Ši kompanija sukūrė siučiamų vaizdo įrašų kompresijos ir dekompresijos programinę įrangą (kodatorių) savo programai “Windows Media Player”. Tačiau įsilaužėliai atrado, kad kodatorių “pamaitinus” aukštos kokybės vaizdo įrašu iš DVD disko gaunamas daug mažiau užimantis ir palyginti neblogos kokybės įrašas.

Viena valanda “suspausto” filmo užima apie 350 MB. 60 minučių trukmės MP3 įrašas užima apie 60 MB.

Panašiai, kaip ir MP3, MP4 išmeta vaizdo informaciją, kurios žiūrovai nepasiges ir užkoduoja tik elementus, kurie keičiasi keičiantis kadrams. “Microsoft” uždraudė kodatoriaus naudojimą ne su “Media Player”, tačiau jau buvo per vėlu. Kai kuriose svetainėse jau siūlomi “Saving Private Ryan”, “The Matrix” ir kiti populiarūs filmai.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

A. Tapinas. 10 smagybių per antraktą tarp spektaklio veiksmų (41)

2016 spalio mėn. 25 d. 14:41
A. Tapinas. 10 smagybių per antraktą tarp spektaklio veiksmų
DELFI (A.Ufarto nuotr.)
Pirmojo spektaklio veiksmo uždanga leidžiasi. Susikibę už rankų primarijai lenkiasi, siunčia publikai oro bučinius ir priiminėja gėles.

D. Adomaitis – naujasis Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneris (303)

2016 spalio mėn. 25 d. 09:52
Dainius Adomaitis
DELFI (D.Pipo nuotr.)
Kaune vykusiame Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) Vykdomojo komiteto posėdyje naujuoju Lietuvos vyrų rinktinės treneriu ryškia persvara išrinktas 42-ejų Dainius Adomaitis.

R. Karbauskio kandidatas į premjerus išvardino, dėl kurių ministerijų net nesiderės (475)

2016 spalio mėn. 25 d. 12:38
Ramūnas Karbauskis and Bronius Ropė
DELFI (A.Ufarto nuotr.)
Pergalę rinkimuose šventusi Valstiečių ir žaliųjų sąjunga pastaruoju metu kalba apie galimybę užimti du svarbiausius postus valstybėje – Seimo pirmininko ir premjero. Tokiu atveju, pasak Ramūno Karbauskio, Seimo pirmininku taptų Saulius Skvernelis, premjeru – europarlamentaras, buvęs ilgametis Ignalinos rajono meras Bronis Ropė.

Konservatoriai išsakė sąlygas deryboms su valstiečiais žaliaisiais (809)

2016 spalio mėn. 25 d. 12:59
Konservatoriai išsakė sąlygas deryboms su valstiečiais žaliaisiais
DELFI (K. Čachovskio nuotr.)
Konservatoriai išsakė nuostatą, kad koalicijoje su Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, jei tokia būtų suformuota, turėtų dalyvauti ir Liberalų sąjūdis. Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai taip pat kategoriškai atsisako derėtis su socialdemokratais bei nori, kad specialiosios tarnybos patikrintų visus parašą ant koalicijos sutarties dedančius partijų lyderius.

Įspėjo dėl gresiančios katastrofos: tai visiška Vakarų kapituliacija prieš V. Putino smurto politiką (520)

2016 spalio mėn. 25 d. 11:30
Vladimiras Putinas ir Angela Merkel
AP/Scanpix nuotr.
Apokaliptiški, pagal Grozno modelį subombarduoto rytinio Alepo vaizdai lydėjo Europos politikus praėjusią intensyvią viršūnių susitikimų savaitę. Ir kokie tų susitikimų rezultatai? Vietoj sankcijų – tik smerkiantys diplomatų balsai, tik „aiškūs žodžiai“, tik atjauta Alepe kenčiantiems civiliams. O jie tuščių Vakarų vyriausybių žodžių nebenori girdėti: „Jie mus sargdina … Kad mes kenčiam, žinom mes patys“, – „Zeit Online“ sakė 25-erių žurnalistas Zouhiras al Shimale iš Alepo.