MP3 pradeda generalinį mūšį

 (1)
Nors ir anksčiau MP3.com bylinėjosi su muzikos industrijos atstovais, ekspertų nuomone dabartinė byla gali tati generaliniu mūšiu, sukelsiančiu dideles bangas muzikos internete rinkoje.
Bylos branduolyje dvi naujos MP3.com svetainės teikiamos paslaugos - "Instant Listening" ir "Beam-it". Pasinaudodami jomis, vartotojai gali pasidaryti MP3 formato kopijas iš kompaktinių diskų, kuriuos jie įsigijo pas tam tikrus prekiautojus arba įdėjo į kompaktinių diskų įrenginį. Tuomet vartotojai gali klausytis dainų iš bet kurio kompiuterio, turinčio ryšį su internetu, tiesa, jie negali parsisiųsti tų dainų.

MP3.com reklamuoja šią paslaugą, kaip galimybę klausytis savo kolekcijos bet kuriuo metu bet kurioje pasaulio dalyje. Tačiau Amerikos įrašų industrijos asociacija (Recording Industry Association of America, RIAA) atrodo kitaip. Praėjusį mėnesį iškeltoje byloje asociacija tvirtina, jog MP3.com neturi jokios teisės pasiūlyti autorinėmis teisėmis apsaugotų kūrinių kopijų savo vartotojams.

Jei byla pasisuktų MP3.com nenaudai, svetainei gai tekti sumokėti milžiniškas baudas, maždaug nuo 750 iki 30 tūkst. dolerių už kiekvieną pažeidimą. MP3.com teigia, jog savo duomenų bazėje turi apie 45 tūkst. albumų, todėl galutinė baudos suma gali sudaryti milijonus ar net milijardus dolerių.

Nors iki bylos nagrinėjimo teisme dar toli, daugelis sutinka, jog bet kuriuo atveju ji paliks žymų pėdsaką tiek interneto, tiek ir tradicinėje muzikos rinkoje.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Mažėja atotrūkis tarp socialdemokratų ir konservatorių apklausa (844)

2016 rugsėjo mėn. 29 d. 21:30
Artėjant Seimo rinkimams Socialdemokratų partija vis dar išlieka gausiausiai remiama, tačiau išaugęs palaikymas šiuo metu opozicijoje esančiai Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD) sumažino atotrūkį tarp dviejų populiariausių politinių jėgų.

Iš pavydo atkeršijo geriausiai draugei: ieškau turtingo meilužio ir grupinio sekso (67)

2016 rugsėjo mėn. 29 d. 21:16
Iš pavydo atkeršijo geriausiai draugei: ieškau turtingo meilužio ir grupinio sekso
Shutterstock
Po konflikto su geriausia drauge jauna palangiškė nutarė šiai atkeršyti – internetu prisijungė prie šios paskyros vienoje tik suaugusiems skirtoje svetainėje ir paskelbė, kad ši ieško intymios draugystės. Už pinigus, žinoma.

Orai: nuo kitos savaitės viskas pasikeis

2016 rugsėjo mėn. 30 d. 00:04
Orai: nuo kitos savaitės viskas pasikeis
K. Cemnolonskio nuotr.
Rugsėjo ir spalio sandūra mums padovanojo ganėtinai šiltus, bet ne itin gražius orus.

Šį rudenį – dvigubas virusų kirtis (35)

2016 rugsėjo mėn. 29 d. 20:06
Peršalimas
shutterstock
Ruduo įsibėgėja – darbovietėse, mokyklose, autobusuose daugėja sloguojančių, čiaudinčių, kosinčių žmonių. Virusų pakirsti panevėžiečiai užplūdo gydymo įstaigas. Šiemet ūmių virusinių kvėpavimų takų infekcijos atvejų kaip niekad daug.

Gatvės rekonstrukcija – galvos skausmas kebabinės savininkui (15)

2016 rugsėjo mėn. 29 d. 22:04
Gatvės rekonstrukcija – galvos skausmas kebabinės savininkui
A. Užkalnio nuotr.
Alytuje, Jotvingių gatvėje jau daugiau nei dešimt metų veikiančio, kebabais prekiaujančio kiosko, savininkas gyvena nežinioje.