Moterys, kurių organizme yra didelės

Moterys, kurių organizme yra didelės tam tikrų moteriškųjų lytinių hormonų koncentracijos, sendamos rečiau praranda proto aiškumą, medicinos žurnale "Lancet" penktadienį rašo JAV dirbantys mokslininkai.
Kristine Yaffe (Kristin Jafė) iš Kalifornijos universiteto ir jos kolegos nustatė, kad estrogenų grupės hormono estradiolio tam tikrų formų didelė koncentracija yra susijusi su gebėjimu aiškiai mąstyti senatvėje.

Mokslininkai matavo 425 moterų, kurios buvo 65 metų arba vyresnės, estradiolio koncentraciją smegenyse.

Tik 5 proc. moterų, kurių smegenyse buvo didelė estradiolio koncentracija, negalėjo mąstyti taip gerai kaip anksčiau. Tuo tarpu grupėje, kurioje buvo moterys su nedidele šio hormono koncentracija smegenyse, buvo 16 proc. pacienčių, nebegalinčių gerai mąstyti.

Taip pat nustatyta, kad suvokimo galimybių sumažėjimas nėra susijęs su vyriškojo lytinio hormono testosterono koncentracija.

Nors buvo atlikta ir tyrimų, kurių metu nerasta sąsajų tarp estradiolio koncentracijos ir gebėjimo suvokti, tačiau K. Yaffe tvirtina, kad reikia atsižvelgti ne į estradiolio apskritai, bet į tam tikrų jo formų koncentraciją smegenyse.

K. Yaffe ir jos kolegų tyrimas gali pagrįsti pakaitinę hormonų terapiją (PHT) menopauzę išgyvenančioms moterims ir, regis, paremia teoriją, jog estrogeno vartojimas po menopauzės gali padėti išvengti Alzheimerio ligos.

Šiuo metu PHT taikoma, norint sumažinti širdies smūgio bei kaulų išretėjimo riziką, tačiau ši terapija galbūt gali sukelti krūties vėžį.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Po D. Britanijos sprendimo – liūdnos lietuvių reakcijos: gali tekti rinktis pilietybę (231)

2017 kovo mėn. 24 d. 11:00
Kovo 13-osios vakarą, Jungtinės Karalystės (JK) Parlamentas galutinai patvirtino „Brexit“ įstatymo projektą – Bendruomenių rūmai (palaikė 335, prieš balsavo – 287 parlamentarai) ir Lordų rūmai 274 balsais prieš 135 pritarė, jog nebeliktų pataisos dėl šalyje gyvenančių Europos Sąjungos (ES) piliečių teisės likti šalyje užtikrinimo. Lietuvos piliečių, gyvenančių JK situaciją aštrina ir tai, kad užuot susivieniję, Lietuvos politikai išeivijos tautiečius lyg atstumia, nesuteikdami jiems teisės į dvigubą pilietybę – išvykusiųjų galimybės efektyviai dalyvauti ir Jungtinės Karalystės, ir Lietuvos demokratiniuose procesuose yra apribotos.

Pasidavė ir geriausias A. Maldeikienės mokinys: po pusmečio VU – atviras laiškas feisbuke (301)

2017 kovo mėn. 24 d. 10:26
Kiek daugiau nei pusmetį dėstytoju Vilniaus universitete (VU) dirbantis Tautvydas Marčiulaitis savo ateities su šia profesija nebesieja. Pašnekovo teigimu, problema yra tai, kad Lietuvai dėstytojų nereikia ir tuo esą jis įsitikino asmeniškai.

Girtų vairuotojų baimė blėsta (11)

2017 kovo mėn. 24 d. 11:43
Asociatyvi nuotr.
DELFI / Erikas Skardžius
Nuo metų pradžios vairuotojus lydėję gąsdinimai, kad alkoholis jiems gali kainuoti teistumą ar net laisvės atėmimą, realybėje pasirodė ne tokie baisūs. Teismo slenkstį mina tik retas prie vairo neblaivus sėdęs kelių erelis.

Švėkšnos sekso skandalas: lytinę aistrą su nepilnametėmis tenkinę vyrai pasiųsti už grotų (25)

2017 kovo mėn. 24 d. 11:24
Švėkšnos byla
DELFI / Virginija Spurytė
Švėkšnos globos namų auklėtines vyrams, kurie norėjo patenkinti savo lytinę aistrą, pardavinėjusios tos pačios įstaigos gyventojos realios laisvės bausmės išvengė, o stipriosios lyties atstovai, kurie nevengdavo nusipirkti ir ne po vieną mergaitę, pasiųsti už grotų.

Tarptautinė schema: pasakoja apie siaubingas darbo sąlygas lietuviškoje įmonėje (227)

2017 kovo mėn. 24 d. 05:30
P. Purylkino gyvenamoji vieta
DELFI skaitytojo nuotr.
Vergiškos darbo ir gyvenimo sąlygos ir vėluojantis arba net nesumokamas atlyginimas „vokelyje“ – tokius dalykus išgyveno Vokietijoje autobuso vairuotoju dirbęs ukrainietis Pavlo Purylkinas.