Moterys, kurių organizme yra didelės

Moterys, kurių organizme yra didelės tam tikrų moteriškųjų lytinių hormonų koncentracijos, sendamos rečiau praranda proto aiškumą, medicinos žurnale "Lancet" penktadienį rašo JAV dirbantys mokslininkai.
Kristine Yaffe (Kristin Jafė) iš Kalifornijos universiteto ir jos kolegos nustatė, kad estrogenų grupės hormono estradiolio tam tikrų formų didelė koncentracija yra susijusi su gebėjimu aiškiai mąstyti senatvėje.

Mokslininkai matavo 425 moterų, kurios buvo 65 metų arba vyresnės, estradiolio koncentraciją smegenyse.

Tik 5 proc. moterų, kurių smegenyse buvo didelė estradiolio koncentracija, negalėjo mąstyti taip gerai kaip anksčiau. Tuo tarpu grupėje, kurioje buvo moterys su nedidele šio hormono koncentracija smegenyse, buvo 16 proc. pacienčių, nebegalinčių gerai mąstyti.

Taip pat nustatyta, kad suvokimo galimybių sumažėjimas nėra susijęs su vyriškojo lytinio hormono testosterono koncentracija.

Nors buvo atlikta ir tyrimų, kurių metu nerasta sąsajų tarp estradiolio koncentracijos ir gebėjimo suvokti, tačiau K. Yaffe tvirtina, kad reikia atsižvelgti ne į estradiolio apskritai, bet į tam tikrų jo formų koncentraciją smegenyse.

K. Yaffe ir jos kolegų tyrimas gali pagrįsti pakaitinę hormonų terapiją (PHT) menopauzę išgyvenančioms moterims ir, regis, paremia teoriją, jog estrogeno vartojimas po menopauzės gali padėti išvengti Alzheimerio ligos.

Šiuo metu PHT taikoma, norint sumažinti širdies smūgio bei kaulų išretėjimo riziką, tačiau ši terapija galbūt gali sukelti krūties vėžį.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Studentas iš Šri Lankos mokosi Lietuvoje, bet jau sužinojo, ką reiškia Rusijos tarnybos (18)

2017 birželio mėn. 26 d. 18:23
Saveen Randula (KSU nuotr.)
Pastaruoju metu, kai vis daugiau Lietuvos abiturientų palieka šalį ir vyksta studijuoti į užsienį, Lietuvos universitetai sulaukia nuosekliai didėjančio užsienio studentų srauto.

Traukiniai nesutalpina vykstančių į pajūrį: lieka stotyje, keliauja tiesiog ant grindų „Lietuvos geležinkeliai“ žada kelti kainas (212)

2017 birželio mėn. 26 d. 17:01
Traukiniai nesutalpina vykstančių į pajūrį: lieka stotyje, keliauja tiesiog ant grindų
Lietuvos geležinkeliai
Lietuviai ir šalyje viešintys svečiai būriais veržiasi į Baltijos pajūrį. Nemažai jų renkasi kelionę traukiniu, tačiau sėkmingai nusigauti ar grįžti atgal pavyksta ne kiekvienam. Kai kuriems tenka keliauti tiesiog ant traukinio grindų ar laiptukų, kiti it musę pešę taip ir pasilieka niekur neišvykę stotyje.

Geriantiems nepatiks: siūlo receptą, kaip atgrasyti nuo alkoholio (231)

2017 birželio mėn. 26 d. 16:07
Lietuva turi suprasti turinti didelių problemų – pagal alkoholio sukeliamų mirčių kiekį yra antra po Rusijos, sako Londono higienos ir tropinės medicinos mokyklos profesorius Davidas Leonas. Jo kolega iš Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Domantas Jasilionis priduria: vyrauja besaikio alkoholio vartojimo modelis, pagrindinė problema – ne išgerti litrai, o alkoholio sukeltos priešlaikinės mirtys.

Pasaulinis kibernetinio saugumo indeksas: Lietuva atsilieka nuo Latvijos (9)

2017 birželio mėn. 26 d. 17:44
Kibernetinis saugumas
Stopkadras
Birželį buvo pristatytas Pasaulinis kibernetinio saugumo indeksas: skelbiama, kad Estija užima 5-ąją vietą pasaulyje ir yra kibernetiniu požiūriu saugiausia Europoje.

Kodėl Rusija siautėja virš Baltijos jūros: priežastis pirmą kartą pastebėta ir Lietuvos padangėje (698)

2017 birželio mėn. 26 d. 13:52
Pastarosiomis savaitėmis tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros tapo ankšta ir net rizikinga skraidyti. Dešimtys NATO ir Rusijos šalių naikintuvų, bombonešių, transporto lėktuvų, žvalgybinių ir kitokių orlaivių sukiojosi arti vienas kito, o abi pusės kaltino viena kitą agresyviais, pavojingais veiksmais, kurie galėjo baigtis rimtais incidentais. Kokia tikroji šios įtampos priežastis?