Moterys, kurių organizme yra didelės

Moterys, kurių organizme yra didelės tam tikrų moteriškųjų lytinių hormonų koncentracijos, sendamos rečiau praranda proto aiškumą, medicinos žurnale "Lancet" penktadienį rašo JAV dirbantys mokslininkai.
Kristine Yaffe (Kristin Jafė) iš Kalifornijos universiteto ir jos kolegos nustatė, kad estrogenų grupės hormono estradiolio tam tikrų formų didelė koncentracija yra susijusi su gebėjimu aiškiai mąstyti senatvėje.

Mokslininkai matavo 425 moterų, kurios buvo 65 metų arba vyresnės, estradiolio koncentraciją smegenyse.

Tik 5 proc. moterų, kurių smegenyse buvo didelė estradiolio koncentracija, negalėjo mąstyti taip gerai kaip anksčiau. Tuo tarpu grupėje, kurioje buvo moterys su nedidele šio hormono koncentracija smegenyse, buvo 16 proc. pacienčių, nebegalinčių gerai mąstyti.

Taip pat nustatyta, kad suvokimo galimybių sumažėjimas nėra susijęs su vyriškojo lytinio hormono testosterono koncentracija.

Nors buvo atlikta ir tyrimų, kurių metu nerasta sąsajų tarp estradiolio koncentracijos ir gebėjimo suvokti, tačiau K. Yaffe tvirtina, kad reikia atsižvelgti ne į estradiolio apskritai, bet į tam tikrų jo formų koncentraciją smegenyse.

K. Yaffe ir jos kolegų tyrimas gali pagrįsti pakaitinę hormonų terapiją (PHT) menopauzę išgyvenančioms moterims ir, regis, paremia teoriją, jog estrogeno vartojimas po menopauzės gali padėti išvengti Alzheimerio ligos.

Šiuo metu PHT taikoma, norint sumažinti širdies smūgio bei kaulų išretėjimo riziką, tačiau ši terapija galbūt gali sukelti krūties vėžį.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Niujorko rajonas, kuriame rusai jau įvedė savo tvarką (38)

2016 gruodžio mėn. 6 d. 11:11
Niujorko rajonas, kuriame rusai jau įvedė savo tvarką
DELFI (A.Morozovo nuotr.)
Niujorko centre, įlipusi į metro vagoną tarp kitų keleivių atsisėda moteris. Netrukus iš savo juodo veltinio palto kišenės ima traukti saulėgrąžas. Lukštena vieną po kitos, lukštus spjauna į delną ir deda į kišenę kitoje palto pusėje.

S. Skvernelis: turėsime visiškai kitokį socialinį modelį ir Darbo kodeksą (32)

2016 gruodžio mėn. 6 d. 11:46
Saulius Skvernelis
DELFI (D.Pipo nuotr.)
Dialogas su socialiniais partneriai - profesinėmis sąjungomis ir darbdaviais - leidžia teigti, kad po pusmečio taisymo socialinis modelis, numatantis darbo rinkos ir „Sodros“ pokyčius, bus „visiškai kitoks“, sako paskirtasis septynioliktosios Vyriausybės vadovas Saulius Skvernelis.

A. Maldeikienė dėjo į šuns dienas Vyriausybės programą: tai – intelektualinis faršas (160)

2016 gruodžio mėn. 6 d. 11:16
Asmeninėje paskyroje pasidalinusi interviu, kurį rodė „Info TV“ televizija, Seimo narė Aušra Maldeikienė, sprogdina socialinius tinklus. Paprašyta pakomentuoti naujos Vyriausybės programą, politikė negailėjo jai griežtų žodžių.

Žvėriškas dėjimas po D. Sabonio perdavimo – NBA TOP-10 viršūnėje (10)

2016 gruodžio mėn. 6 d. 11:21
Praėjusią naktį Domantas Sabonis NBA lygoje atliko 2 rezultatyvius perdavimus. Vienas iš jų antrojo kėlinio viduryje buvo atliktas Victorui Oladipo, kuris tiesiog žvėriškai sugrūdo kamuolį į Atlantos „Hawks“ krepšį. Šis epizodas išrinktas gražiausiu NBA nakties momentu.

A. Veryga paaiškino, kodėl buvo persigalvota dėl embrionų jau registruotos atnaujintos pataisos (218)

2016 gruodžio mėn. 6 d. 10:53
Stasys Jakeliūnas, Aurelijus Veryga, Greta Kildišienė, Saulius Skvernelis ir Ramūnas Karbauskis
DELFI (D.Pipo nuotr.)
Paskirtasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga kompromisu vadina naują „valstiečių žaliųjų“ pasiūlymą neriboti sukuriamų embrionų skaičiaus, bet įpareigoti juos saugoti neterminuotai.