Lietuvoje atsirado nauja marketingo rūšis. Iki šiol politikai tik dalyvaudavo įvairiausiuose pramoginiuose renginiuose. Dainavo, šoko, grojo. Buvo ir reklamavusių prekes, bet už tai užsitarnavo etikos sargų pagrūmojimo.
baras
Dabar gi verslininkai, pasitelkdami politikus, sugalvojo įtraukti į reklamos kampanijas ne tik juos, bet visą sprendimų priėmimo mašiną.

Komercinių struktūrų organizuotas grandiozinis šou “Laisvę Joninėms” pasibaigė Prezidento dekretu dėl laisvos Joninių dienos. Sumanymas gaminti alų tik moterims pasibaigė politikų pareiškimais nekiršinti lyčių, ir verslininkų pasižadėjimu atsižvelgti į Moterų ir vyrų lygių galimybių kontrolierės pastabas.

Viena vertus, reikėtų pasveikinti verslininkus, šiuo atveju konkrečią alaus daryklą, kuri reklamos džiunglėse surado originalų būdą reklamuoti savo produktą.

Kita vertus, valdžios įsitraukimas į reklamos akcijas visiškai nedžiugina. Jeigu anksčiau etikos sargai galėjo atskiriems politikams ar pareigūnams pagrūmoti dėl jų asmeninių iniciatyvų, privačių ir viešųjų interesų nederinimo, tai šiais minėtais atvejais Seimui nieko nepasakysi dėl to, jog jis atsiliepia į “visuomenės” pageidavimus. Negalima priekaištauti ir Lygių galimybių kontrolierei, kurios darbas yra nagrinėti įvairius prašymus.

Seimas klausė tautos balso, Prezidentas pasirašė Seimo priimtą įstatymą, o kontrolierė tiesiog dirbo savo darbą. Ir nors šios dvi akcijos sąlygojo skirtingas pasekmes, jų esmė ta pati – į privataus verslo reklamos kampanijas yra įtrauktos valdžios struktūros. Ir įtrauktos taip, kad, vargu, ar sugebėtų atsikratyti šios naštos.

Kokias galėtume daryti išvadas? Pirma, tai reiškia nekokybišką valdžios darbą. Jeigu Seimas labiau atsižvelgtų į rinkėjų nuotaikas, jis anksčiau būtų sugalvojęs Joninių dieną padaryti laisva diena. Nors pritariu sprendimui Jonines švęsti, tačiau man kyla klausimų, kaip buvo pasverti visi “už” ir “prieš”. Kas pasakė, jog Joninių laisva diena yra gerai, o Žolinių - ne? Balsavimas alaus kamšteliais?

Kita vertus, Seimą šie pasiūlymai pasiekė per atskirus politikus, todėl tikėtina, jog tokių akcijų atsiras ir daugiau, kadangi taip patrauklia visuomenei forma, nepažeidžiant įstatymų ir bent jau grubiai neatkreipiant etikos sargų dėmesio, galima įtraukti politikus į komercines reklamos akcijas. Beje, taip galima sulaukti daugiau žiniasklaidos dėmesio. Verslininkams tokia veikimo forma yra labai naudinga - gerų rezultatų savo įmonėms jie pasiekia minimaliomis sąnaudomis. Papildomas dėmesys, reklama, o juk politikus, šiaip ar taip, verslininkai remia.

Tačiau daugiausiai klausimų ir kyla dėl politikų įsijungimo į panašias akcijas. Kai reklamuojami agurkai, tai - interesų konfliktas. Kuomet reklamuojamas alus, tai - visuomenės intereso atspindėjimas ir valstybinio lygmens klausimas.

Ar taip nediskredituojamas valstybinių institucijų vardas, ar neįtraukiami politikai į interesų konfliktus, ir ar iš tikrųjų jie į komercinių struktūrų akcijas įsitraukia visuomeninio intereso vedami?

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: po tikros karščio bangos vėl teks ieškotis megztinio (8)

Vasara tempo nemažina ir jau artimiausiomis dienomis vėl sulauksime tikros karščio bangos: oras...

Teroristinis išpuolis Barselonoje: aukų skaičius dramatiškai išaugo nuolat pildoma (771)

Turistų pamėgto Ramblos rajono pagrindinėje gatvėje Barselonoje, į žmonių minią įvažiavo...

Išpuolis Barselonoje: sulaikyti du įtariamieji (263)

Ispanijos saugumo tarnybos paskelbė įtariamojo, kurio vardu išnuomotas incidente panaudotas...

Liudininkas apie kraupų išpuolį Barselonoje: jis per žmonių minią lėkė visu greičiu, nė nebandė stabdyti (29)

Ketvirtadienio vakarą Barseloną sukrėtė kraupi teroro ataka – į minią žmonių įsirėžė...

Barselonos centre gyvenantis lietuvis: nejauku ir pikta, bet tenka priimti tokią realybę (43)

Apie šešerius metus Katalonijos sostinėje Barselonoje gyvenantis kaunietis Eduardas Žigunovas...

„Sūduva“ po pertraukos neatlaikė Bulgarijos čempionų spaudimo (173)

Bulgarijos čempionai parodė savo meistriškumą. Paskutinio UEFA Europos lygos atrankos varžybų...

Lietuvoje pristatyta įspūdinga aukštosios mados Indijos kolekcija (15)

Vilniuje ketvirtadienio vakarą įvyko neeilinis mados renginys. Indijos nepriklausomybės dienos...

Ekonomistai įvertino R. Karbauskio norą (221)

Ekonomistai Nerijus Mačiulis ir Gitanas Nausėda neigiamai vertina „valstiečių“ lyderio...

Berniukas susirūpino benamių kačių likimu: tapo jų gelbėtoju ir superherojumi (11)

Kaskart aplankęs Kris Papiernik ir Kia Griffin, jų penkiametis sūnėnas Shon'as tenori daryti viena...

Kodėl princas Williamas negali skristi vienu lėktuvu su šeima (9)

Pasak karališkojo protokolo, karališkoji šeima neturėtų lėktuvu skraidyti kartu, tačiau...