"Microsoft" likviduoja nelegalias "Windows 2000" kopijas

"Windows 2000" operacinė sistema kol kas dar net nėra oficialiai išleista, tuo tarpu jos kūrėja "Microsoft" jau turi gana daug darbo, likviduodama interneto svetaines, siūlančias nelegalias operacinės sistemos kopijas. Korporacijai šios operacinės sistemos kūrimas kainavo 1 milijardą dolerių ir truko tris metus.
Kovodama su piratavimu, kuris dar labiau išplito interneto dėka, korporacija "Microsoft" surinko visą aresanalą naujų ginklų, pradedant įrankiais, ieškančiais nelegalių programinės įrangos kopijų internete, ir baigiant hologramomis ant kompaktinių diskų bei autentiškumo sertifikatais, kuriuos sunkiau padirbti nei 100 dolerių banknotą.

"Windows 2000", naujosios kartos verslo operacinė sistema, skirta serveriams ir darbo stotims, oficialiai bus pristatyta kitą ketvirtadienį specialiame renginyje San Franciske. Tačiau jos kopijos kompiuterių gamintojams buvo išsiuntinėtos dar gruodį, o kai kurie jų, be didelio triukšmo, jau kelias savaites pardavinėja kompiuterius su šia operacine sistema. "Beta" (bandomosios) versijos buvo išplatintos šimtams tūkstančių vartotojų prieš kelis mėnesius.

Anot korporacijos kovos su piratavimu advokatės Anne Murphy, pasinaudodami nauja programa, ieškančia nelegalių "Windows 2000" kopijų internete, sausį korporacijos darbuotojai jau aptiko daugiau nei 100 svetainių, siūlančių parsisiųsti šią operacinę sistemą.

"Programa ieško tokių svetainių, o kitą dieną mūsų darbuotojai peržiūri paieškos rezultatus ir išsiaiškina, ar tai rimta problema. Jei taip ir yra, mes nedelsdami pranešame interneto paslaugų teikėjui", teigė A. Murphy.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Harvardo profesorius: Kinijos ūkio būklė – didžiausia grėsmė pasaulio ekonomikai (29)

2016 rugsėjo mėn. 29 d. 00:04
Harvardo profesorius: Kinijos ūkio būklė – didžiausia grėsmė pasaulio ekonomikai
DELFI (M. Ažušilio nuotr.)
Garsus ekonomistas, Harvardo profesorius Kenas Rogoffas kategoriškai atmeta teiginį, kad Kinija yra ypatingas atvejis ir, kad lėtėjant ekonomikai, šalis sugebės išvengti neigiamo scenarijaus, rašoma dienraštyje „The Independent“.

Iškapstė įdomių detalių: slaptose schemose dalyvauja net V. Putino meilužės močiutė (242)

2016 rugsėjo mėn. 28 d. 22:34
Buvęs naftos bendrovės „Gunvor“ bendrasavininkis Piotras Kolbinas, pasirodo, yra Vladimiro Putino vaikystės draugas. Tai išsiaiškino televizijos kanalas „Dožd“.

Vieno žiauriausių žudikų Lietuvos istorijoje žmonai – nemalonumai (92)

2016 rugsėjo mėn. 28 d. 18:55
S. Gaidjurgio šeimos sodyba
DELFI (E.Skardžiaus nuotr.)
Šilutės rajone, Svencelės telmologiniame draustinyje, stūkso žiauriausio vakarų Lietuvos žudiko, nuteisto iki gyvos galvos Sigito Gaidjurgio sodyba, kurioje dabar gyvena jo žmona. DELFI paviešinus informaciją apie dešimtmečiais iš baimės institucijų aplenkiamą objektą, sodyboje buvo atlikti patikrinimai ir nustatyti pirmieji pažeidimai.

Orai bus itin nemalonūs (7)

2016 rugsėjo mėn. 29 d. 00:02
Antroje savaitės pusėje termometrų stulpeliai fiksuos malonią šilumą, tačiau dėl gūsingo vėjo ir kritulių dienos bus subjurusios ir nemalonios. Kiek gražesnis bus šeštadienis, tačiau sekmadienį oras vės, vėl pasipils lietus.

Kaune iš kūliais virtusio „VW Golf“ iškrito alkoholio buteliai, vairuotojas prašė nekviesti policijos (7)

2016 rugsėjo mėn. 28 d. 23:02
Kaune iš kūliais virtusio „VW Golf“ iškrito alkoholio buteliai, vairuotojas prašė nekviesti policijos
DELFI skaitytojo nuotr.
Naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį Kaune kelis kartus kūliais vertėsi „VW Golf“ automobilis. Vienas žmogus, keleivis, išvežtas į klinikas. Tik laimingo atsitiktinumo dėka automobilis „VW Golf“ neįsirėžė į avarijos liudininkus. O štai vairuotojo prašymas sutrikdė ir papiktino.