"Meilės" virusas Lietuvoje neįsisiautėjo

 (12)
Ketvirtadienį pasirodęs virusas "ILOVEYOU" neaplenkė ir Lietuvos, tačiau pagrindinės valstybės institucijos teigia jo poveikio kol kas nepajutusios.
Nekilnojamojo turto valstybės kadastro įmonės direktorius Kęstutis Sabaliauskas BNS patvirtino, jog jo įmonei teko susidurti su naujojo viruso ataka.

"Mes pajutome viruso protrūkį, tačiau buvome laiku informuoti ir viruso plitimą sustabdėme. Manau, tai pavyko padaryti su mažiausiais nuostoliais", sakė K. Sabaliauskas.

Seimo Informacinių technologijų skyriaus vyriausiasis konsultantas Jurgis Bridžius tvirtino, jog Seimo informacinei sistemai naujasis virusas problemų kol kas nesukėlė.

Pasak šio skyriaus vadovo Jono Mileriaus, Seimo informacinėse sistemose yra įdiegta efektyvi viso elektroninio pašto srauto virusų gaudymo programa, kuri ir toliau bus tobulinama.

Vyriausybės kanceliarijos Informacinių technologijų skyriaus vedėjas Edmundas Kazakevičius taip pat teigė, jog Vyriausybės kompiuterių tinklas nuo viruso kol kas nenukentėjo.

Viruso poveikio taip pat teigė nepajutę ir Lietuvos bankas, Nacionalinė vertybinių popierių birža, Vilniaus miesto savivaldybė, Vertybinių popierių komisija, Lietuvos centrinis vertybinių popierių depozitoriumas.

Naujasis virusas plinta elektroniniu paštu. Interneto vartotojai gauna laiškus pavadinimu "ILOVEYOU" su tekstu "kindly check the attached LOVELETTER coming from me." ir failu "LOVE-LETTER-FOR-YOU.TXT.vbs".

Šis failas yra vienas iš savaime besidauginančių virusų. Jį aktyvavus, virusas savaime bando siųsti savo kopijas "Outlook" adresų knygoje esančiais adresais. Tai lėtina serverio darbą ir galiausiai visiškai paralyžiuoja kompiuterių tinklus.

Naujienų agentūros "Bridge News" duomenimis, "ILOVEYOU" virusas kilęs iš Filipinų. Didžiojoje Britanijoje jis jau pažeidė apie 10 proc. kompiuterių tinklų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Su grėsme susidūrusi „Islamo valstybė“ keičia taktiką: Paryžiaus išpuoliai gali pasikartoti (34)

2016 spalio mėn. 28 d. 00:02
Islamo valstybės sostinė Raka
AP/Scanpix nuotr.
Praėjusią savaitę dešimtys „Islamo valstybės“ (IS) kovotojų surengė koordinuotą išpuolį prieš valdžios ir saugumo pajėgų infrastruktūros objektus Šiaurės Irako Kirkuko mieste, esančiame daugiau kaip 160 kilometrų nuo Mosulo fronto linijos.

Mergaites prievartavęs paauglys pareiškė, kad jos atrodė „normaliai“ (102)

2016 spalio mėn. 27 d. 23:02
Kėdainių gyventojai galės būti bent kiek ramesni – mažamečių išnaudotojas ir prievartautojas aštuoneriems metams pasiųstas už grotų.

Orai: po šlapio penktadienio bus atlyginta už kančias

2016 spalio mėn. 28 d. 00:02
Orai: po šlapio penktadienio bus atlyginta už kančias
DELFI (K. Čachovskio nuotr.)
Po itin šlapio penktadienio savaitgalį mus palepins saulė. Bent jau vieną dieną tai tikrai. Vėjas nenurims, tad bus sunku mėgautis paskutiniais šilumos trupinėliais. Sekmadienį daugelyje rajonų vėl ims augti debesys iš kurių galima tikėtis negausių kritulių.

R. Karbauskis jau svarsto scenarijų Nr. 3 (1223)

2016 spalio mėn. 27 d. 19:27
Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako suprantantis, kad Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai jau priėmė sprendimą į koaliciją su valstiečiais žaliaisiais neiti, tik ieško preteksto, kaip tai pasakyti.

Prasideda nauja agitavimo taupyti šilumą banga: ką verta apie ją žinoti (96)

2016 spalio mėn. 27 d. 20:32
Šilumos skaitikliai ir dalikliai gali prisidėti prie mažesnių sąskaitų už šildymą. „Bet jei pastatas kiauras, jie nepadės“ – sako pastatų administravimo įmonės „Mano būstas“ Energijos taupymo grupės vadovas Donatas Karčiauskas.