Laima Karaliūtė
© "Lietuvos žinios"
- Laima, ar galėtumėte trumpai apibūdinti įvykusio konflikto esmę?

- Be mano žinios buvo paimtos mano nuotraukos, nekokybiškos, ir panaudotos pėdkelnių reklamai labai plačiu mastu. Išeinu į miestą - ir staiga visur matau save. 60 stendų Vilniaus miesto gatvėse! Aš ir ant pakuočių, pirkėjams dalijamose brošiūrėlėse, moterų žurnaluose... Galų gale net jei tos nuotraukos ne pėdkelnes reklamuotų, bet šiaip puoštų miestą, vis tiek be mano sutikimo niekas neturėtų teisės to daryti. O reklamoje tuo labiau negalima šitaip elgtis.

- Bet ištverti dvejus metus vykusius procesus!Esate labai principinga.

- Neįsivaizdavau, kad tai truks taip ilgai, nes iki šios istorijos neturėjau teismuose jokių reikalų. O dėl teismų, tai esu pasibaisėjusi. Žinojau, kad teismas - tai ne žemuogių pievelė, bet kad tokio lygio... Visi tie ginčai, įrodinėjimai psichologiškai labai nuvargino.

Vienas teisėjų atvirai iš manęs tyčiojosi, o aš negalėjau jam panašiu tonu atsakyti... Kartą ėmė stebėtis, ko siekiu, juk nepatyriau jokios prievartos, manęs niekas nemušė. Mano ieškinys pirmos instancijos teismuose visąlaik būdavo atmetamas, tada teikdavau apeliaciją, o po Apeliacinio tekdavo grįžti į pirmos instancijos teismą arba iki Aukščiausiojo keliauti. Tokia makalynė. Jei būčiau žinojusi, koks tai varginantis reikalas, nebūčiau jo nė pradėjusi.

- Esate patyrusi manekenė. Ar dažnai tenka atsidurti panašiose situacijose?

- Mažų nesklandumų neretai pasitaiko, bet tokio masto problema užgriuvo pirmąkart. Juokino teisme išgirsti argumentai. Pavyzdžiui, nuskambėjo retorinis klausimas: "Ar Leonardo da Vinci atsiklausė Džokondos prieš ją piešdamas?" Replikavo, kad esu modelis, todėl man garbė šitaip gražiai pasirodyti. Koks čia grožis! Tai buvo buitinės nuotraukos - aš su savo drabužiais nufotografuota, vos ne ką tik iš lovos išlipusi. Nors... manau, kad būtų galima rasti manekenių, kurios sutiktų dalyvauti tokioje grandiozinėje reklaminėje kampanijoje vien dėl garbės.

- Jei ne paslaptis, kiek pinigų gausite už jums padarytą žalą?

- Teisėjai nesuprato, ko įsižeidžiau. Na, jie įpratę narplioti žmogžudysčių, plėšimų bylas. Labai sunku buvo įrodinėti, kas šiuo atveju pavogta. Priteista 6 tūkst. litų. Nedaug, bet svarbu, kad pavyko laimėti. Ir apie žalą teismuose buvo sunku kalbėti. Juk paprastai po tokio masto reklaminės kampanijos bent metus nesiimi panašaus darbo. Niekas ir nenori tavęs samdyti. Juk ne būna, kad ta pati panelė reklamuotų pėdkelnes ir šalia - majonezą. Teisėjams sunku tokius dalykus suvokti.

- Ar šis skandalas jums kaip modeliui nepakenks?

- Jei reklamuotojai suabejos, ar verta su manimi prasidėti, vadinasi, jie jaučiasi nešvarūs ir ruošiasi apgaudinėti... Dar geriau, jei tokie klientai atkris.

- Laima, minėjote, kad tarp manekenių yra tokių, kurios sutiktų dirbti nemokamai. Galbūt reikėtų steigti manekenių gildiją, kurti manekenių darbo taisykles? Jūs dabar taip išgarsėjote, galėtumėte imtis organizuoti tai, kas seniai pribrendo. Manekenių krašte manekenės - beteisės...

- Oi, tai toks liūnas. Paskęsčiau jame. Pasiūla didžiulė, visos merginos veržiasi į menekenes, o nėra nustatytų įkainių. Atsiranda tokių, kurios numuša kainas. Neretai vengiama pasirašyti sutartis arba jos surašomos labai dviprasmiškos. Susitariama vienaip, o išplatinama kitaip...

Manau, kad modelių agentūros turėtų susijungti, samdyti teisininką, nustatyti įkainius, sureguliuoti visus kitus dalykus. Deja, tokia bendra veikla neįmanoma dėl konkurencijos. Aš įrodžiau esanti teisi. Tikiuosi, mano byla tuo nesibaigs, kiti pasinaudos mano advokatės Liudvikos Meškauskaitės sukaupta įrodinėjimų medžiaga, kad manekenių pasaulyje būtų daugiau tvarkos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

G. Landsbergis vienoje srityje jau aplenkė senelį (32)

Konservatorių lyderiui Gabrieliui Landsbergiui per metus pavyko nemenkai sustiprinti savo...

Žinomas telefonų gamintojas nesutinka su mokesčiu Lietuvoje: priskaičiavo 0,5 mln. eurų skolos (75)

Teisme vyksta ginčas tarp autoriams atstovaujančios asociacijos AGATA ir informacinių ir ryšių...

Meilės kaina: A. Valentaitė neteko brangenybių už 140 tūkst. eurų atnaujinta 14.50 val. (136)

Viena garsiausių Lietuvos manekenių Asta Valentaitė prarado įvairių brangenybių už daugiau...

Į Vilnių sugrįžta skrydžiai (1)

Vilniaus oro uoste ketvirtadienį po rekonstrukcijos atidarytas kilimo ir tūpimo takas. Pirmasis...

D. Adomaitis į Rygą išsivežė 14 kandidatų – su vienu atsisveikinta (20)

Iki 2017 metų Europos krepšinio čempionato likus 14-ai dienų Lietuvos rinktinės treneris...

Vilniuje susituokė menininkė J. Vaitkutė: mūsų susitikimas tapo lemtingu (9)

Ketvirtadienio popietę Vilniaus santuokų rūmuose už savo mylimojo, komunikacijos specialisto...

R. Karbauskis tapo seneliu (67)

Ramūno Karbauskio šeimą aplankė džiugi žinia – jo sūnus Justinas Karbauskis su žmona...

Akibrokštas: valstybinė įmonė savo patalpose atidarė paslaptingą viešbutį (162)

Palangos girininkijoje dirba ne vien tik miškininkai. Kaip išsiaiškino DELFI, jų ten mažuma....

Automobilių gamyboje – nauja aukso kasykla (10)

Autonomiški automobiliai gali drastiškai sumažinti aukų keliuose skaičių, apkarpyti suvartojamų...

Kanadietė pamestą sužadėtuvių žiedą po 13 metų rado netikėtoje vietoje (8)

Prieš daugiau nei dešimt metų šeimai priklausančiame ūkyje kanadietė Mary Grams pametė savo...