"mail.centras.lt" pašto sistemoje priviso klaidų

 (9)
Nemokamo elektroninio pašto svetainė "mail.centras.lt" internautus stebina klaidomis: pirmieji šio pašto vartotojai turėdavo problemų prisijungdami prie tarnybinės stoties.
Nors vardas ir slaptažodis būdavo įvedami teisingai, sistema pranešdavo apie klaidą. Tokį "mail.centras.lt" tarnybinės stoties gedimą pademonstravo keli Vilniaus universiteto studentai, besinaudojantys internetu bendrabutyje.

Tie patys studentai aptiko ir daugiau klaidų. Jų teigimu, "mail. centras.lt" klaidingai veikia prie jo jungiantis per "proxy" tarnybinę stotį. Kai pašto vartotojo kataloge esantys laiškai netelpa į vieną puslapį, tik pirmas laiškų puslapis naršyklėje matomas be klaidų, o kiti - su klaidomis. Kartais tai gali būti kito vartotojo laiškų sąrašas. Panašiai rodomi ir katalogų sąrašai.

Vieną pavojingesnių klaidų pademonstravo Vilniaus universitete studijuojantis Arūnas Zabulionis. Atsijungęs nuo "mail.centras.lt" laiškų peržiūros, A.Zabulionis spustelėjo naršyklės mygtuką "Back" (atgal) ir grįžo atgal į pašto dėžutę. Laiškų perskaityti nepavyko, tačiau buvo galima sužinoti duomenis apie vartotoją - vardą, pavardę, adresą, gimimo datą, kitą asmeninę informaciją.

Be to, buvo galima sužinoti specialų klausimą ir atsakymą į jį. Turint tokius duomenis galima sužinoti elektroninio pašto slaptažodį.

A.Zabulionis sakė, kad šią klaidą aptiko netyčia.

Jis taip pat naudojasi "mail. centras.lt" suteikta pašto dėžute, tačiau elektroninį paštą dažniausiai skaito ne naršykle, o "Windows 98" esančia nemokama programa "Outlook Express".

Svetainę "mail.centas.lt" prižiūri tinklalapių kūrimu užsiimanti bendrovė "Gaumina". Bendrovės sistemų administratorius Andrius Adomaitis teigė, kad jų programuotojai žino apie "mail.centras.lt" klaidas.

Kai kurios problemos "mail. centras.lt", pasak A.Adomaičio, atsirado dėl tarnybinėje stotyje atnaujintos programinės įrangos. Dalis jų jau sutvarkyta, kitos bus pataisytos artimiausiu metu.

"mail.centras.lt" laiškus galima skaityti ne tik naršyklėje, bet ir specialiomis elektroninio pašto programomis - "Microsoft Outlook", "Pegasus Mail", "Eudora Mail" . Naudojant tokias programas visos minėtos klaidos pavojaus nekelia.

Jeigu elektroninio pašto žinutės peržiūrimos naršykle, perskaičius laiškus ir atsijungus nuo peržiūros reikia uždaryti ir programos langą.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Lietuviai nyksta, dingsta ir jų pamėgti produktai parduotuvėse (39)

2016 spalio mėn. 22 d. 00:00
Daugelis turi mėgstamų skanėstų – kas neįsivaizduoja pusryčių be vienos rūšies sūrelio ar tepamo varškės kremo, kitiems kartais užsinori tų pačių salotų su silke ar pasmaguriauti vienintelio valgomo šokolado plytele. DELFI pasidomėjo, kodėl kai kurie per daugelį metų pamėgti produktai dingsta iš parduotuvių lentynų.

R. Vanagaitė: jei būčiau 30, su vyrais elgčiausi kitaip (35)

2016 spalio mėn. 22 d. 00:00
Rūta Vanagaitė
DELFI (D.Pipo nuotr.)
Tik viena ar dvi santuokos iš dešimties yra iš tikro laimingos, sako viešųjų ryšių specialistė, populiarių knygų autorė Rūta Vanagaitė. Du kartus išsiskyrusi 61-erių moteris teigia šiandien suprantanti, kokias klaidas padarė santykiuose su vyrais ir ragina jaunas merginas jų nekartoti.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (71)

2016 spalio mėn. 21 d. 20:01
Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.

Laimėjimu pasidžiaugęs Š. Jasikevičius pamokė sirgalius: nenorėčiau, kad arena būtų tyli, kai mums nesiseka (27)

2016 spalio mėn. 21 d. 22:39
Šarūnas Jasikevičius
DELFI (R. Achmedovo nuotr.)
Po pirmosios pergalės Eurolygoje Kauno „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius džiaugėsi pirmuoju laimėjimu. Teigęs, kad pergalė suteiks pasitikėjimo tolimesnėse kovose, strategas turėjo ir šiokių tokių priekaištų žalgiriečių sirgaliams.

Pasaulyje vyko didžiulė kibernetinė ataka (291)

2016 spalio mėn. 21 d. 20:50
Ketvirtadienį didelė dalis didžiausių pasaulio interneto svetainių išgyveno kibernetinę DNS-DDoS ataką. Buvo sutrikusi tokių interneto milžinų, kaip CNN, „Twitter“ „Spotify“, „Reddit“ ir „New York Times“ veikla.