Ivanas Paleičikas
© "Lietuvos žinios"
LŽ duomenimis, paviešėti pas I.Paleičiką buvo priversti ir to visai nenorėję politikai, tie, kuriems neužteko vietos iš "Mažeikių naftos" tiesiai į Vilnių vykusiame mikroautobuse.

Nepageidautini

Teigiama, kad daliai parlamentarų pobūvis pas I.Paleičiką tapo staigmena, nes apie planuojamą neoficialią išvažiuojamojo posėdžio dalį jiems iš anksto nebuvo pranešta.

Kadangi į Mažeikius parlamentarai vyko dviem mikroautobusais, dalis jų, sužinoję apie socdemų ketinimus aplankyti Rusijos įmonės atstovą Lietuvoje, panoro grįžti tiesiai Vilniun. Kitų politikų į priėmimą tiesiog nepakvietė. Tačiau visiems, norintiesiems išvengti I.Paleičiko vaišių, vietos neužteko...

Pobūvyje dalyvavo 7 ar 8 Seimo nariai. Tačiau prie vaišių stalo buvo visiškai nepageidaujami Seimo Ekonomikos komiteto patarėjai, rengę išvažiuojamąjį posėdį į "Mažeikių naftą".

Puota

Kultūrinę programą Seimo nariams "Lukoil Baltija" surengė netoli nuo Mažeikių esančiuose poilsio namuose įrengtoje pobūvių salėje.

Teigiama, kad Seimo nariais pokylyje rūpinosi pats "Lukoil Baltija" vadovas I.Paleičikas. Kai kurių pobūvio dalyvių teigimu, I.Paleičiko surengtos vaišės buvo gan gausios ir prabangios.

Nestigo ne tik valgių, bet ir alkoholinių gėrimų. Specialiai Seimo nariams aptarnauti iš Mažeikių buvo atvežta padavėjų komanda, ant prabangaus stalo masyviose žvakidėse degė žvakės. Seimūnams įspūdį padarė ir pati pokylių salė, įrengta it viduramžių pilies menė.

Visko į valias prisiragavę politikai nuo stalo pakilo tik vėlų vakarą.

Rėmėjai

Neoficialiai teigiama, kad Seimo Ekonomikos komiteto narių vakaronę su "Lukoil Baltija" vadovais rengiant aktyviai prisidėjo iš Mažeikių kilęs socialdemokratas Jonas Jurkus.

Jis, nors ir nebūdamas Seimo Ekonomikos komiteto narys, taip pat dalyvavo vaišėse. Būtent jo atstovaujamai tuometinei A.Brazausko socialdemokratinei koalicijai Mažeikiuose mažai kam žinoma firma "Vaizga" pernai prieš Seimo rinkimus paaukojo bemaž 250 tūkst. litų. "Vaizgos" akcininkai yra "Lukoil Baltija" vadovo I.Paleičiko šeimos nariai. Firma Mažeikiuose įsikūrusi tame pačiame pastate kaip ir "Lukoil Baltija".

Netyčia

Seimo Ekonomikos komiteto narė Kazimiera Prunskienė puotoje pas I.Paleičiką LŽ tvirtino atsidūrusi visiškai atsitiktinai. "Važiavau tuo autobusiuku, kuriuo atvykau į Mažeikius, ir neturėjau nė menkiausio supratimo apie kažkokį planuojamą susitikimą", - kalbėjo K.Prunskienė.

Ji teigė mananti, jog Seimo komiteto narių vakaronę pas "Lukoil Baltija" vadovą organizavo ne komiteto nariai. K.Prunskienė užsiminė, jog apie neplanuoto susitikimo organizavimą galėjo žinoti jame dalyvavęs Mažeikių rajono meras socialliberalas Vidmantas Macevičius.

K.Prunskienė LŽ tikino, jog parlamentarų vaišės pas "Lukoil Baltija" vadovą niekaip negali padaryti įtakos Seimo Ekonomikos komiteto narių pozicijai dėl "Mažeikių naftos".

"Tai buvo spontaniški dalykai, kurie nei organizaciniu, nei turinio požiūriu neturėjo jokio svorio", - aiškino K.Prunskienė.

Pažįstami

Puotos pas I.Paleičiką liudytoju tapęs Mažeikių rajono meras V.Macevičius LŽ taip pat tikino neprisidėjęs prie pobūvio organizavimo. "Tai buvo ne pasitarimas, o pažįstamų žmonių pasišnekėjimas, - taip "LUKoil" atstovų surengtą puotą apibūdino jis. - Ten daugiausia dalyvavo gamybininkai, pažįstami nuo senų laikų".

Mero teigimu, su I.Paleičiku pobūvio dalyviai apie politiką beveik nekalbėjo. "Buvo kalbama apie gyvenimą ir apie tai, kodėl iki tokio lygio nusiritom", - pasakojo V.Macevičius.

Priešai

Tuo tarpu JAV bendrovės "Williams International" valdoma "Mažeikių nafta" vakar pareiškė, jog jos veiklai "Lukoil Baltija" ir toliau kenkia.

"Mažeikių naftos" pranešime nurodoma, kad "Lukoil Baltija" valdybos pirmininkas I.Paleičikas neseniai išsakė grasinimus "Mažeikių naftos" atstovams - jis padarysiąs viską, kas įmanoma, siekdamas užblokuoti tiesioginį naftos tiekimą į įmonę iš kitų Rusijos kompanijų.

"Išreikšdamas tvirtą įsitikinimą, kad "Mažeikių nafta" birželį dirbs nuostolingai, ponas Paleičikas galbūt jau žino apie planus ir toliau trukdyti Mažeikių įmonei dirbti pelningai. Apie juos jis nepasakoja nei "Mažeikių naftai", nei Lietuvos visuomenei", - sakė vakar vienas "Mažeikių naftos" vadovų Randy Majorsas.

Savo ruožtu "Lukoil Baltija" vadovas I.Paleičikas Eltai pareiškė, jog tokie kaltinimai neturį jokio pagrindo, nes "Lukoil Baltija" suinteresuota, kad "Mažeikių nafta" pelningai dirbtų, kad jai netektų stovėti be darbo ir patirti nuostolių.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Neseniai po rekonstrukcijos atidarytoje „Maximoje“ – sujudimas: evakuojami pirkėjai (148)

Vilniuje vos prieš dešimt dienų po keturis mėnesius trukusio atnaujinimo atidarytoje Mindaugo g....

Artėja visiškas Saulės užtemimas: kaip į tai reaguos gyvybė Žemėje (60)

Veikiausiai girdėjote, kad rugpjūčio 21 dieną įvyks Saulės užtemimas. Tūkstančiai žmonių...

Šią savaitę orai nelepins: skėčio reikės beveik kasdien

Šią savaitę skėčių beveik nepaleisime iš rankų, ypač savaitės pradžioje. Antroje savaitės...

Vilniaus oro uosto tako remontas – tik pradžia (30)

Laiku baigtas Vilniaus oro uosto tako remontas buvo tik pradžia – per artimiausius kelerius metus...

Lietuva apsisprendė – pažadas NATO bus įgyvendintas, bet džiaugsmą lydi nerimo signalai (1229)

Kitąmet Lietuva pirmą sykį per pastaruosius du dešimtmečius gynybai skirs 2 proc. BVP –...

Šešis ne savo vaikus auginanti moteris: dabar apsisukti ir išeiti negaliu (6)

Pasibeldus į vieno iš „ SOS vaikų kaimo “ namelio duris, pirmasis mane lojimu pasitinka prie...

R. Valatka. Pagonišką nuotykių ilgesį aitrina nedegantys kumečių laiškai iš praeities (341)

Aksominis sezonas. Turėjo baigtis su Žoline. Bet nesibaigė. Užplūdusi šiluma ir akivaizdžiai...

Nematyta Anykščių pusė: daug netikėtų atradimų – vos per vieną dieną (33)

Anykščiai – miestas siurprizas. Tarp ežerų ir miškų įsikūręs nedidelis miestelis jau nuo...

Ar žinote, kuo gali baigtis per trumpos atostogos? (6)

Sakoma, dar­­bas iš bež­džio­nės pa­da­rė žmo­gų. O ką dar­bas be po­il­sio...

6 stiliaus patarimai moterims su didele krūtine (20)

Bičiulės su mažesne krūtine kas kartą varto akis, kai skundžiatės savo apvaliomis formomis? Jos...