“Linux” vartotojai DVD galės naudotis legaliai

Kalifornijos kompanija žada išleisti naują programą, kuri leis “Linux” vartotojams legaliai naudotis DVD formato teikiamomis galimybėmis.
Bendrovė “InterVideo”, kuriai leidžiama kurti programas, iškoduojančias DVD formato filmus, šį mėnesį planuoja išleisti “LinDVD” bandomąją versiją. Ši programa leis vartotojams žiūrėti DVD filmus kompiuteriuose su “Linux” operacine sistema.

“Linux” operacinės sistemos vartotojai negalėjo žiūrėti DVD be “DeCSS” iškodavimo programos, kurią sukūrė hakeriai be oficialaus DVD formato kūrėjų leidimo. “DeCSS” yra teisminio proceso subjektas, kuriame kaltintoja “Amerikos kino filmų asociacija” (“Motion Picture Association of America” – MPAA) įrodinėja, kad ši programa skatina DVD piratavimą.

Naudojant programinę įrangą DVD dekodavimui sumažėja išlaidos, skiriamos aparatūrai, tačiau tai reikalauja aukštesnės kokybės kompiuterių.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Rinkimai baigėsi: kas laimi vienmandatėse nuolat atnaujinama  (2208)

2016 spalio mėn. 23 d. 08:09
Sekmadienį įvyko antrasis Seimo rinkimų turas, kuriame parlamentarai buvo renkami vienmandatėse rinkimų apygardose. Iš viso per antrąjį turą turi paaiškėti 68 nauji Seimo nariai.

Stebėtojų duomenys: M. Navickienė laimėjo prieš A. Paleckį (131)

2016 spalio mėn. 23 d. 22:45
Stebėtojų duomenys: M. Navickienė laimėjo prieš A. Paleckį
DELFI montažas
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovė Monika Navickienė laimėjo Seimo nario mandatą Naujosios Vilnios apygardoje, praneša konservatorių stebėtojai iš apylinkių. Kol kas oficiali informacija dar neatnaujinta.

R. Valatka: Ateina profesionalai. Ar tikrai? (7 Seimo rinkimų mitai) (105)

2016 spalio mėn. 23 d. 22:06
Ar po Seimo rinkimų jau galima teigti, kad tapom politinio proceso dalyviais? Ar, kaip buvom, taip ir likom stebėtojais? Lakstymo ir triukšmo, ypač prieš pirmąjį turą, ir ypač feisbuke, buvo kaip niekada. „Už“ ir „prieš“ agitavo net Jakilaitis. Bet esminis rinkimų šūkis buvo žiūrovų: „Duokit mums naujų ir, pageidautina, jaunų!“

„Tvarkietis“ P. Gražulis pralaimėjo rinkimus Gargžduose (8)

2016 spalio mėn. 23 d. 23:11
Petras Gražulis
DELFI (A.Ufarto nuotr.)
Partijos „Tvarka ir teisingumas“ kandidatui Petrui Gražuliui nepavyko penktą kartą laimėti Seimo nario rinkimus Gargždų vienmandatėje apygardoje.

Premjeras A. Butkevičius pralaimėjo rinkimus Vilkaviškio apygardoje (56)

2016 spalio mėn. 23 d. 22:41
Premjeras socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius pralaimėjo rinkimus vienmandatėje Vilkaviškio apygardoje, kur buvo renkamas nuo 1996 metų.