"Linux" prieš "Linux"

 (3)
"Linux" operacinė sistema po truputį skyla į skirtingas, tarpusavyje nesuderinamas versijas. Ar "Linux" autoriui Linusui Torvaldsui pavyks ją išlaikyti vientisa?
Specialistai stebi, ar "Linux" pasieks tą tašką, kai šios nemokamos operacinės sistemos nesuderinamos versijos ims konkuruoti dėl egzistavimo mažose ir didelėse įmonėse. Jei vis dėlto išsivystys skirtingos šakos, atsiskleis ir neigiama "atvirojo kodo" principo pusė.

Turint galvoje tai, jog operacinė sistema atnaujinama ir palaikoma savanoriškumo principu, susiskaidymas gali būti neišvengiamas. "Kai tik remiamasi atvirojo kodo principu, atsiranda susiskaidymas", numatė "J.P.Morgan" analitikas Billas Eppifanio. ""Linux" gresia lygiai tas pats, kas "Unix".

Sukurti visiškai naują nesuderinamą versiją nedraudžia atvirojo kodo principas, leidžiantis keisti kodą be jokių suvaržymų. Tačiau "Unix" pavyzdys, kai 9-ame dešimtmetyje ėmė plisti nesuderinamos šios operacinės sistemos versijos, kelia susirūpinimą "Linux" kūrėjams, investuotojams bei informacinių technologijų specialistams.

Tuo tarpu "Linux" įsitvirtina rinkoje. "IDC" duomenimis, 1999 metais, kaip ir prieš metus, "Windows NT" buvo įdiegta į 38,1 proc. visų parduotų serverių sistemų. Tuo tarpu "Linux" tapo antrąja pagal populiarumą serverių operacine sistema. (24,6 proc.). "NetWare" buvo įdiegta į 19,4 proc., o "Unix" - į 15,3 proc. parduotų serverių sistemų.

Tiesa, pagal pajamas vis dar pirmauja "Unix", viso jų gavusi 2,96 mlrd. JAV dolerių (52 proc.).

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Lietuviškų parduotuvių kasdienybė: moteris net bijo apsipirkinėti (89)

2016 spalio mėn. 1 d. 00:05
Lietuviškų parduotuvių kasdienybė: moteris net bijo apsipirkinėti
DELFI (D.Pipo nuotr.)
Lietuvoje nestandartinį kūno sudėjimą turinčioms moterims gyvenimą apsunkina apsilankymai parduotuvėse: didesnius dydžius nešiojančios moterys ar jų artimieji pastebi – pasirinkimas nekoks.

Nešvarūs žaidimai: už skambių pareiškimų – gudrus skyrybų planas (36)

2016 spalio mėn. 1 d. 00:03
Angelina Jolie ir Bradas Pittas
Vida Press
Į viešumą kyla vis daugiau skandalingų spėjimų, kodėl galėjo subyrėti viena gražiausių Holivudo porų – Angelina Jolie ir Bradas Pittas. Anot biografo, skyrybas A. Jolie galėjo planuoti ilgą laiką, o viešai sutrypti B. Pittą – gudraus plano dalis.

Į butą užsukusi moteris pasibaisėjo nuomininkės gudrybe

2016 spalio mėn. 1 d. 07:47
Į butą užsukusi moteris pasibaisėjo nuomininkės gudrybe
DELFI (R. Achmedovo nuotr.)
Noriu papasakoti apie didžiausia aferistę „nuomininkę“ pasaulyje. Su draugu išsikraustėme į Kauną ir liko laisvas butas Trakuose. Kadangi patys mokėjome nuomą, sumanėme butą Trakuose nuomoti ir taip gauti papildomų pinigėlių.

H. Clinton šeimos drama: gražuolių antplūdis ir politiniai maitvanagiai (36)

2016 rugsėjo mėn. 30 d. 23:09
H. Clinton šeimos drama: gražuolių antplūdis ir politiniai maitvanagiai
AP/Scanpix
„Beveik visą santuokinį gyvenimą, o ji santuokoje gyvena jau 40 metų Hillary Clinton kovojo su kaltinimais, susijusiais su jos sutuoktinio neištikimybe, - rašo „The Washington Post“. – Buvo net ir ieškinys dėl seksualinio priekabiavimo, didelio masto tyrimas ir netgi balsavimas dėl jo pašalinimo iš pareigų, o pagrindinė jam reikšta pretenzija buvo susijusi su atsisakymu pasakyti tiesą dėl santykių su Baltųjų rūmų stažuotoja.“

Į šventę važiavę Kauno kriminalistai pakeliui sugavo telefoninį sukčių (18)

2016 rugsėjo mėn. 30 d. 23:59
Į šventę važiavę Kauno kriminalistai pakeliui sugavo telefoninį sukčių
Stop kadras
Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakciją pasiekė informacija, kad penktadienio popietę buvo įvykdytas nusikaltimas, kai iš pagyvenusios moters buvo pasisavinta apie 600 eurų. Operatyviai sureagavus Kauno kriminalistams, vykusiems į Angelų sargų dienai surengtą šventę Nacionaliniame Kauno dramos teatre, vienas įtariamasis sulaikytas.