R. Ozolas
© ELTA
Būtent: neišdrįso. O ką apskritai Lietuva išdrįso pasakyti ir padaryti pastarųjų iššūkių akivaizdoje?

Pats baisiausias - vidury baltos dienos viso pasaulio akivaizdoj mums smogtas nokautas - Rusijos ir Vokietijos susitarimas dėl Šiaurės dujotiekio tiesimo Baltijos jūros dugnu, aplenkiant Baltijos šalis ir Lenkiją. Visai be pėdsako mūsų politinėje sąmonėje praėjo informacija apie kitą Rusijos susitarimą - dėl naftotiekio į Vakarus, aplenkiant Ukrainą, Juodosios jūros dugnu.

Atstovaudami JAV interesams Europoje, mes rūpinamės Kaukazu, Ukrainos ateitimi, Moldovos problemų sprendimu, Baltarusijos demokratizavimu, o Rusija, Vokietija ir Prancūzija toliau sau vykdo realią jos interesus atitinkančią integraciją ir kuria Didžiąją Europą, galutinai išplaunančią ankstesniąją NATO paskirtį. O juk pagal ją mes į NATO taip veržėmės!

Kas kada ir ką esmingesnio iš Lietuvos vadovų pasakė apie didžiųjų energetikos replių pragaištingumą visai Vidurio Europai? Nesuprato? Kažin. Greičiau - neišdrįso.

Atstovaudami JAV interesams Europoje, mes rūpinamės Kaukazu, Ukrainos ateitimi, Moldovos problemų sprendimu, Baltarusijos demokratizavimu, o Rusija, Vokietija ir Prancūzija toliau sau vykdo realią jos interesus atitinkančią integraciją ir kuria Didžiąją Europą, galutinai išplaunančią ankstesniąją NATO paskirtį.
Romualdas Ozolas:

Kad yra būtent taip, mintį primygtinai bruka atsarginių detalių konstrukcijos, vadinamos Rusijos naikintuvu Su-27, nugriuvimas į lietuviškų žiemkenčių lauką panemunėje. Lietuvių generolai gali dabar kapotis su rusų generolais, klausinėdami vieni kitų, ką gėrė Karaliaučiaus radarininkai, o ką - vokiečių kariniai NATO policininkai Zokniuose, kol lėktuvas kone pusvalandį smaginosi Lietuvos padangėje. Kas išdrįso pasakyti, kad jis skraidė pirmiausia NATO oro erdvėje? Ar ne Lietuvos vadovų pareiga buvo tai pareikšti tuoj pat ir kuo aiškiau tiek NATO, tiek ES, tiek Rusijai? O apie ką kalbame ir dėl ko ginčijamės mes?

Negi NATO, Maskvos-Berlyno-Paryžiaus tyliu sutarimu, Europos Sąjungos teritorijoje iš tiesų egzistuoja tik tiek, kad NATO saugumo garantijas realizuojančios Vokietijos karinės pajėgos ekstremaliais atvejais jau turi būti keičiamos JAV pajėgomis?

Tarkime, tai itin aukšto lygio politiniai sprendimai ir ėjimai, kurių "jaunos demokratijos" politiniai lyderiai gali ir nesugebėti padaryti. Tačiau esama kur kas paprastesnių situacijų.

Antai buvo nugriauta Varėnos bažnyčios šventoriuje stovėjusi kolona 1920 metų Lenkijos karo prieš Lietuvą metu žuvusiems lenkų kariams atminti. Kariai seniai perlaidoti, kolona trūnijo, kol vos nenugriuvo pati. Tačiau dėl tų griuvenų reikšti pretenzijas ir administruoti Varėnos savivaldybę šoko aukšti Lenkijos pareigūnai, o mūsų ministrai dingo, palikdami ją vieną spręsti iki tarptautinio lygio lenkų iškeltą atseit problemą.

Dar daugiau: Lietuvos prezidento visuomeninis patarėjas tuo pretekstu paaiškino, kad, nusileidę dėl lenkų neva nereikšmingų reikalavimų įvesti į lietuvišką raidyną lenkų raidyno diakritinį ženklą, nesiginčydami dėl paminklų, lietuviai gautų ir automagistralę į Varšuvą, ir elektros tiltą, ir dujotiekį, ir panašiai. Kas iš Lietuvos vadovų pasakė, kad tai jau atviras šantažas?

Taigi ką dar drįsta Lietuva? Ar reikia stebėtis, kad šiandien Lietuvoje - apatija. Ir vis gilėjanti stagnacija.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: vasara pasiduoda (9)

Artimiausiomis dienomis vasara nepažers jokių staigmenų: dangumi vis plauks debesų virtinės, tad...

3 milijardų apyvartą valdančios bendrovės prezidentė: pinigus pradėjau uždirbti vos 12 metų (29)

Iš Glazgo kilusi Allison Kirkby – nedidutė, tvirto sudėjimo šviesiaplaukė valdo kompaniją,...

Lietuviškos kainos galioja ne visiems: pasiūlė mokėti gerokai brangiau (43)

Lietuvoje įdarbinus profesionalę iš užsienio, paaiškėjo labai nemalonus dalykas: visus leidimus...

Akušerė-ginekologė: šlapimo pūslės uždegimas gali turėti baisių pasekmių (11)

„Daugeliu atveju, negydomas šlapimo pūslės uždegimas gali praeiti savaime, be gydymo, jei tik...

M. Kuzminskas įsikūrė D. Sabonio ir V. Mačiulio kaimynystėje (23)

Aistringas Lietuvos krepšinio gerbėjas iš Rygos (Latvija) Normundas Macis papildė savo asmeninę...

Dėl planų griauti pajūrio tualetus ginklus surems teisme: tai – absurdas (101)

Rugpjūčio pradžioje naujieji Palangos paplūdimio tualetai buvo pripažinti neteisėtais...

„Napoli“ sulaužė Nicos įtvirtinimus ir žengė į UEFA Čempionų lygos grupių etapą džiaugiasi škotai, slovėnai, graikai ir ispanai

Į UEFA Čempionų lygos grupių varžybų etapą užtikrintai žengė Italijos vicečempionė...

Tiesiog atėmė žadą: 70 eurų kainavusio bilieto pareikalavo ir iš 4 mėnesių kūdikio (504)

DELFI skaitytoja Virginija pasakoja patekusi į absurdišką situaciją – už galimybę stebėti...

Kuriantiems savo namus – vertingi interjero architektės patarimai (22)

Nemažai apie savo būsto interjerą galvojančių žmonių vis dar iki galo nesupranta, ko gali...

Vyro išradingumas stebina: internautai pametė galvas dėl kambario šuniui (10)

Vienas vyras sumąstė savo šuniui įrengti kambarį po laiptais. Kai jis pasidalino nuotraukomis...