Dėl Klaipėdos mero posto kilęs šio miesto liberalų ir socialliberalų konfliktas persimeta ir į kitus miestus bei grasina sugriauti trapią šių partijų valdančiąją koaliciją Seime. Kai kurie Liberalų sąjungos valdybos nariai vakar LŽ prisipažino pasirinkę Šiaulių merės Vidos Stasiūnaitės nuvertimą kaip atsaką į Klaipėdos socialliberalų, "pamynusių partnerystės principus", veiksmus renkant naująjį Klaipėdos vadovą.
Vida Stasiūnaitė
© "Lietuvos žinios"
 • Kerštas
 • Grėsmė
 • Glaisto
 • Nuojauta

  Kerštas

  LŽ jau rašė, jog uostamiesčio socialliberalai pareiškė neremsią liberalų kandidato į Klaipėdos mero postą, kurį paliko ūkio ministru tapti sutikęs Eugenijus Gentvilas. Socialliberalai ketina balsuoti už centristų pretendentą į merus Rimantą Taraškevičių.

  Galimybė Seimo liberalai vakar LŽ prisipažino svarstą ir kitą keršto socialliberalams galimybę: nuversti Klaipėdos apskričiai vadovaujančią socialliberalę Virginiją Lukošienę. Apskričių vadovus skiria ir atšaukia Vyriausybė. Pasak LŽ šaltinių Liberalų sąjungos valdyboje, nuomonės dėl Klaipėdos apskrities viršininkės nuvertimo labai skiriasi ir pačių partijos narių gretose. Tuo tarpu Seimo Socialliberalų frakcijos seniūnas Gediminas Jakavonis vakar žurnalistams prisipažino, kad liberalams pamėginus nuversti jų atstovus Šiauliuose ir Klaipėdos apskrityje Naujoji sąjunga šiuos veiksmus įvertins kaip labai nedraugiškus.

  Grėsmė

  Vakar Klaipėdos liberalai išplatino pareiškimą žiniasklaidai, kuriame teigiama, jog miestui nuo 1997 metų vadovaujant E.Gentvilui, liberalai stengėsi suvienyti visas politines jėgas miesto labui.

  E.Gentvilą paskyrus šalies ūkio ministru liberalai kandidatu į mero postą iškėlė savo partijos narį Vytautą Grubliauską, tačiau jiems leista suprasti, kad jų frakcijai "vietos prie miesto šturvalo" neliks.

  Pasak Lietuvos liberalų sąjungos Klaipėdos skyriaus tarybos, tokia "kategoriška pozicija yra grėsmė politiniam stabilumui mieste". Liberalai teigia nebiją atsidurti opozicijoje, bet žada "padaryti viską", kad Klaipėdoje "neįsigalėtų viena finansinė grupuotė".

  Jų vertinimu, tokių siekių turi Vakarų Lietuvos pramonės ir finansų korporacija (VLPFK), nes centristų kandidatas 51 metų R.Taraškevičius yra šios korporacijos Statybų departamento direktorius. VLPFK valdybos pirmininkas Antanas Bosas - Klaipėdos miesto tarybos Socialliberalų frakcijos pirmininkas.

  Glaisto

  Liberalų sąjungos valdybos narys Gintaras Steponavičius vakar LŽ neigė Šiaulių merės ir Klaipėdos apskrities viršininkės nuvertimo galimybę.

  "Nemanau, kad toks atkirtis būtų tinkamas problemos sprendimo būdas, - sakė jis. - Žaidimas dar nepraloštas, mes dar daug ką galime padaryti".

  G.Steponavičius pabrėžė, jog iki mero rinkimų Klaipėdoje liberalai mėgins visomis diplomatinėmis priemonėmis pasiekti susitarimą su koalicijos partneriais.

  "Jokiu būdu neišsižadame pretenzijų į Klaipėdos mero postą, - pabrėžė jis. - Toks buvo susitarimas, dėl to ir tarsimės".

  Nuojauta

  Šiaulių miesto tarybos užkulisiuose netyla kalbos, kad valdžioje kažkas turi keistis. Viešų pasiūlymų taryboje dėl interpeliacijos V.Stasiūnaitei dar nebuvo, tačiau užkulisiuose apie tai šnekama vis garsiau.

  "Bet kuris kitas Naujosios sąjungos politikas Šiauliuose jau būtų išvirtęs iš mero kėdės, o V.Stasiūnaitė išsilaikė tik dėl savo dalykinių savybių. Bręstanti interpeliacija - ne dėl jos asmenybės, o todėl, kad tarp merės ir jos partijos kolegų yra ištisa praraja. Likę socialliberalai - atsitiktinai subėgę žmonės. Netgi teoriškai ten nerastum kandidato į merus", - sakė vienas opozicijos atstovų. Iki šiol Šiaulius valdė Naujosios sąjungos, Centro ir LDDP koalicija.

 • Parašykite savo nuomonę
  arba diskutuokite anonimiškai čia
  Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
  Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

  Top naujienos

  Mama parodė, ką Turkijoje siaučiantis virusas padarė jos vaikui: oda luposi gabalais (28)

  Turkij os turizmui – neramios dienos. Nuo liepos vidurio nesiliauja pranešimai apie Koksaki...

  D. Adomaitis paskelbė galutinį rinktinės dvyliktuką (24)

  Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės trenerių štabas likus kiek daugiau nei savaitei iki Europos...

  1 euras Odesoje – per dideli pinigai: parodė, ką galima nusipirkti uz centus (103)

  Pigiau nei Odesoje – sunku surasti. Šiame Ukrainos kurorte už centus galite važinėti viešuoju...

  O. Pikul-Jasaitienė – apie susišaudymu įtariamą ir paieškomą brolį: tikiuosi, kad čia nesusipratimas (25)

  Pirmadienio vakarą Vilniuje , Antakalnio gatvėje, aidėjo šūviai. Antradienio popietę...

  Ministerija nenori tylėti apie 404 eurų algą mokytojams: uždirba kur kas daugiau (351)

  Po to, kai DELFI paviešino skaičius, kiek mokytojų Lietuvoje trūksta iki mokslo metų pradžios...

  „WikiLeaks“ atsisakė publikuoti slaptą informaciją apie Rusijos valdžią (60)

  Pačiame pernykštės JAV prezidento rinkimų kampanijos įkarštyje nutekintą medžiagą...

  Billas Gatesas papasakojo, kaip atrodo jo diena: retas norėtų tokio turtuolio gyvenimo

  Billas Gatesas ilgą laiką buvo turtingiausias pasaulio žmogus. Dabar šį titulą jis tai...

  Išnarpliojo, ką slepia politikų apranga (8)

  Statistinis šiuolaikinio politiko portretas – vidutinio amžiaus vyras, vilkintis kuklų,...

  „Oze“ vietoj „Prismos“ įsikurs „Maxima“ (34)

  Lietuviškas prekybos tinklas „ Maxima “ laimėjo derybas dėl iš Lietuvos pasitraukusio prekybos...

  Niekada nesiskolinusią moterį užgriuvo solidi skola (6)

  Viena Raguvėlės miestelio gyventoja gyvena kaip ant adatų. Dar liepos pabaigoje ji gavo...