Vilniaus griežtojo režimo kolonijos kaliniai pradėjo leisti laikraštį "Mūsų dienos". Jau pasirodė du laikraščio numeriai. Laikraštis turi redaktorių bei korespondentus: patys kaliniai ir rašo, ir redaguoja leidinį. "Mūsų dienos" platinamos nuteistųjų, skaito jas ir kolonijos darbuotojai. Ne tik skaito, bet ir interviu duoda.
 • Aktualijos
 • Pramogos

  Aktualijos

  Antrame laikraščio numeryje kolonijos medikės klausinėjamos apie maisto normas įkalinimo įstaigose, ar pakankamai nuteistieji gauna reikalingų maisto medžiagų: baltymų, angliavandenių, vitaminų, ką daryti, jei gauni sugedusį arba nešvarų maisto davinį ir t.t.

  Į klausimą, ar pagrįstai sklinda gandas, kad kaliniams vietoj cukraus dedamas techninis sacharinas, medikės atsako: "Ne, jokiu būdu. Tiek arbatžolės, tiek cukrus pilami į katilą stebint kolonijos kontrolieriui".

  "Mūsų dienose" rašoma, kad visiems opia tema dėl kolonijoje gaminamo maisto buvo nuspręsta kalbėti sulaukus daugybės nusiskundimų. Rašinio pabaigoje yra prierašas: "Rengdami šį straipsnį pastebėjome, kad mūsų maistas pagerėjo: arbata tapo saldesnė, košė - tirštesnė, sriuba ir kopūstai švaresni".

  Laikraščio leidėjai nerimauja, ar kaliniai pakankamai išprusę teisiškai. "Mūsų dienos" laisvės netekusiems skaitytojams teikia juridinę konsultaciją, aiškina jiems, kad AIDS ir narkomanija - tai XXI amžiaus rykštė, praneša naujieną iš Seimo apie Aloyzo Sakalo įregistruotas Pataisos darbų kodekso pataisas, "kuriomis siekiama palengvinti kalėjimuose sėdinčių asmenų gyvenimą" ir kt.

  Pramogos

  Laikraštyje yra sporto skyrelis. Jį perskaičius galima sužinoti, kad nuteistieji žaidžia krepšinį ir stalo tenisą. Metų pradžioje zonos gyventojai pradėjo rengti viktoriną "Žodžių mūšis".

  Nuteistųjų leidinyje rašoma, kad dėl viktorinai reikalingos įrangos buvo kreiptasi pagalbos į Arūno Valinsko firmą, bet "jie nepanoro padėti". Tada kaliniai patys pasigamino žaidimui reikalingus stendą ir pultą.

  Rašydami apie viktoriną "ėodžių mūšis" laikraščio korespondentai šmaikštauja: "Tai, kad mūsų žinios yra didelės ir įvairiapusiškos, galima spręsti iš atsakymų į klausimus, užduotus atrankiniame ture. Į klausimą apie pirmąją Amerikos sostinę pasigirdo tokie atsakymai: "Kanada, Vašingtonas, Florida".

  "Mūsų dienose" nuotaikingai pasakojama istorija, kaip susimušė du vyresnio amžiaus kaliniai: "...Telieka spėlioti, kokia priežastis juos paskatino, apsiginklavus atsuktuvu ir kėde, ryžtis tokiems žygdarbiams. Tačiau žmonės šneka... jog vienas senolis, parėjęs iš darbo, rado atkąstą dešrą, o kaimynas įtartinai ja kvepėjo".

  Laikraštyje yra ir astrologinių prognozių: "...Vakarais, mėnulio prieblandoje, gali kilti noras padainuoti. Vietoj to pabandykite parašyti laišką artimiesiems".

 • Parašykite savo nuomonę
  arba diskutuokite anonimiškai čia
  Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
  Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

  Top naujienos

  Kraupi moters išpažintis: brolis pirma pardavė kiemo draugams, o toliau prievartavo pats (80)

  Nuo savo praeities ji bėgo ilgai ir baisią paslaptį slėpė ir nuo mylimųjų, ir nuo vaikų,...

  Laukiniai reklamos vakarai: feisbuko žvaigždėms – savos taisyklės (12)

  Praėjusią savaitę nuskambėjusi istorija, kai Lietuvos bankas viešai pabarė feisbuko...

  Ispaniją sudrebinę teroro išpuoliai: žudikai ketino panaudoti dujas mirtininkų liemenės buvo netikros, Ieškomasis septyniolikmetis sunkvežimio vairuotojas (526)

  Ispanijos pajūrio kurorte Kambrilse penktadienį paryčiais automobiliui „Audi“ įsirėžus į...

  Būsimųjų vairuotojų laukia iššūkiai: bus dar daugiau neišlaikiusiųjų iš pirmo karto (15)

  Norintieji gauti vairuotojo teises tiesiog apgulė „Regitrą“. Daugelis skuba praktinį...

  Lenkimo manevras, pasibaigęs tragedija: pamoka, kurią turime išmokti (38)

  Ketvirtadienį Trakų rajone įvyko sukrečianti avarija, kurios metu kaktomuša susidūrus dviem...

  Su Rusija siejamos programinės įrangos kelia pavojų (3)

  Kai kurios svarbios valstybės įstaigos ir strateginės įmonės iki šiol naudoja nesaugią su...

  Pietų pertrauka kaimiškoje trobelėje: dėl šios vietos verta ištrūkti iš Senamiesčio (3)

  Jei sostinėje besisvečiuojantys turistai ar jūsų pačių draugai užsieniečiai kada paklaus, kur...

  Ketinate pirkti brangakmenius? Ekspertė patarė, kaip neapsigauti (8)

  Viešoje erdvėje neretai galime išgirsti ką nors įdomaus ir neįtikėtino apie deimantus – apie...

  Savaitgalį per Lietuvą keliaus audra (16)

  Savaitgalį sinoptikai prognozuoja škvalą ir perkūniją, škvalo metu vėjas gali siekti 15-20 m/s,...