Kuriamas “DVD Audio” formatas

 (2)
Ilgai lauktas “DVD Audio” formatas artėja prie kūrimo pabaigos. Vartotojams jis leis ne tik peržiūrėti filmus, įrašytus CD ir DVD diskuose, bet ir klausyti DVD kokybės muzikos tuo pačiu įrenginiu.
“Panasonic Consumer Electronics” paskelbė apie dviejų naujų DVD garso grotuvų išleidimą liepos pabaigoje. Vienas jų bus išleistas su “Panasonic” prekiniu ženklu kitas – su “Technics”.

DVD diskuose įrašyta aukštesnės kokybės muzika, taip pat užimanti ir daugiau vietos.

Dėl to DVD diskuose saugoma muzika gali būti grojama dviem garso kanalais, kaip ir paprastus CD, arba šešiais, kaip reikalaujama erdvinio garso kokybė.

DVD diskuose saugoma aukštesnio dažnio ir platesniu informacijos kanalu aparatūrai perduodama informacija, nei CD diskuose, todėl galima girdėti gerokai daugiau muzikinių niuansų, kurių CD muzikoje trūksta.

Naujasis “DVD Audio” formatas su džiaugsmu sutinkamas muzikantų, susirūpinusių autorinių teisių apsauga. Šis DVD formatas ypatingas tuo, kad jo nepavyks nupiratauti “DeCSS” programa ar perkelti į MP3 formatą.

Šiandieniniai DVD diskų skaitytuvai negalės nuskaityti muzikinių DVD diskų, o MP3 formatas netinkamas todėl, kad nepripažįsta daugiakanalės muzikos.

Be to, DVD duomenų bylos yra gerokai didesnės, todėl net bandant jas konvertuoti į MP3 formatą, naujosios bylos būtų gerokai didesnės, nei įprastiniai 4-7 MB.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Užsienio žiniasklaidoje – sąmyšis: laužo galvą, kas Lietuvoje laimėjo rinkimus (663)

2016 spalio mėn. 24 d. 22:05
Ramūnas Karbauskis, Saulius Skvernelis
DELFI (D.Pipo nuotr.)
Seimo rinkimus Lietuvoje laimėjusi ir kone 56 mandatus užsitikrinusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) užminė mįslę užsieniečiams.

R. Karbauskio „ginklas“ nuo narkotikų ir alkoholio – ne kiekvieno kišenei (141)

2016 spalio mėn. 24 d. 21:51
Lietuvių tautiniai drabužiai
DELFI (T. Vinicko nuotr.)
Ne vienoje užsienio šalyje yra įprasta valstybinę šventę ar vestuves sutikti pasipuošus tautiniais drabužiais, tačiau Lietuvoje tokios tradicijos nėra. Tautinius drabužius išvysime nebent per dainų šventę arba penktadienio vakarais stebėdami laidą „Duokim garo“. Ekspertų teigimu, situacija pamažu keičiasi, tačiau abejojama, kad kiekvieno lietuvio spintoje atsiras po tokį kostiumą.

Susipažinkite: mokslininkai, galvijų augintojai ir kiti naujojo Seimo nariai (847)

2016 spalio mėn. 24 d. 18:09
Susipažinkite: mokslininkai, galvijų augintojai ir kiti naujojo Seimo nariai
DELFI (M. Ažušilio nuotr.)
Suskaičiavus Seimo rinkimų antrojo turo rezultatus paaiškėjo, ką į šalies parlamentą išrinko Lietuvos piliečiai. Po kelių savaičių parlamentarų kėdes užims žmonės, daugelio kurių pavardės yra menkai težinomos, nors į Seimą išrinkti naujokai antrajame ture įveikė ir patyrusius politikos vilkus.

Orai bus niūrūs (1)

2016 spalio mėn. 25 d. 00:02
Orai bus niūrūs
DELFI (K. Čachovskio nuotr.)
Dangus šią savaitę dažniausiai bus labai niūrus. Nuo lietaus atsikvėpti galėsime bene tik vieną dieną – ketvirtadienį. Speigas į mūsų šalį dar neskuba, priešingai, oras kasdien bus vis šiltesnis. Tad jei ne vėjas ir krituliai paskutinės spalio dienos būtų labai neblogos.

Vakarų žurnalistai Rusijoje tampa blogio įkūnijimu: režimas jiems spendžia pinkles (86)

2016 spalio mėn. 24 d. 22:36
Rusija Vakarų žiniasklaidai visada buvo įdomi, o kilus Ukrainos krizei daug žiniasklaidos priemonių ėmė vėl stiprinti savo korespondentų pajėgas. Dirbti vakariečiui žurnalistui Rusijoje įmanoma, dažnai tai mažiau pavojinga nei opozicinės rusiškos žiniasklaidos atstovams, tačiau anaiptol nėra lengva. Žurnalistai dažnai jaučia visuomenės priešiškumą, režimas spendžia pinkles, o karo zonose padaromas klaidas Rusijos propaganda išnaudoja.