Kriminalinės policijos viršininkui A.Matoniui įtarimai nepareikšti, jis - specialusis liudytojasatnaujinta 17.45

 (236)
Algirdas Matonis
Algirdas Matonis
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Antradienį 13.30 val. į Generalinę prokuratūrą iš ligoninės atvyko Lietuvos kriminalinės policijos biuro (LKPB) viršininkas Algirdas Matonis. Čia jis 4 valandas buvo apklausiamas kaip specialusis liudytojas, įtarimai jam nepareikšti. LKPB vadovą į prokuratūrą atlydėjo advokatas Linas Belevičius.

L. Belevičius advokatu tapo tik pernai. Anksčiau jis buvo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras.

Įtarimai piktnaudžiavimu (o kai kuriems - ir dokumento klastojimu) jau pareikšti atsistatydinusiam generalinio komisaro pavaduotojui Visvaldui Račkauskui, buvusiam A. Matonio pavaduotojui, o dabar - Marijampolės apskrities policijos viršininkui Tomui Ulpiui ir porai žemesnio rango LKPB pareigūnų, tyrusių D. Kedžio surengtas žudynes Kaune bei ieškojusių įtariamo žudiko.

Antradienį Policijos departamento Imuniteto valdyboje ketinama pareikšti įtarimus ir šeštajam pareigūnui.

V. Račkauskui įtarimai pareikšti Generalinėje prokuratūroje, žemesnio rango pareigūnams - Imuniteto valdyboje.

20 metų policijoje tarnaujantis A. Matonis LKPB pradėjo dirbti 2001-iais. O nuo 2005-balandžio vadovauja biurui.

Apie 16.15 val. į Generalinę prokuratūrą atvyko Policijos departamento Imuniteto valdybos viršininkas Donatas Malaškevičius su dviem kolegomis.

Antradienį pasibaigus darbo dienai Generalinė prokuratūra išplatino pranešimą: "Generalinė prokuratūra, tirdama Lietuvos kriminalinės policijos pareigūnų veiksmus, lapkričio 15 d. dviem asmenim pareiškė įtarimus. Vienam įtarimai pareikšti dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, o kitam – dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir dokumento suklastojimo bei disponavimo juo".

Donatas Malaškevičius
Donatas Malaškevičius
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Imuniteto valdybos viršininkas Donatas Malaškevičius antradienio vakarą patvirtino, kad įtarimai pareikšti dar dviem operatyviniams LKPB pareigūnams - skyriaus viršininkui ir vienam žemesnio rango pareigūnui.

Apie 17.40 val., po maždaug 4 valandų apklausos, iš Generalinės prokuratūros išėjo LKPB viršininkas A. Matonis. Jam įtarimai nepareikšti, kriminalinės policijos vadovas apklaustas kaip specialusis liudytojas.

A. Matonis žurnalistams sakė, jog apie atsistatydinimą negalvoja. Į apklausą jis atvyko iš ligoninės, kur šiuo metu gydomas po rankos operacijos. LKPB viršininkas patikino, jog gydymasis niekaip nesusijęs su šių dienų įvykiais - nutrūko dvi dešinės rankos sausgyslės, todėl buvo būtina operacija.

Bylos A. Matonis nekomentavo.

www.DELFI.lt
 
236
Registruoti (0) Anonimiški (236)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Aktualijos

Rinkimų rezultatai: išryškėjo naujos tendencijos ką dabar daryti A. Zuokui? (436)

2015 kovo mėn. 2 d. 09:18
Antanas Guoga, Remigijus Šimašius
DELFI (K. Čachovskio nuotr.)
Pirmajame ture daugumą rinkėjų balsų susišlavusio Liberalų sąjūdžio atstovo Remigijaus Šimašiaus pergalė antrajame ture nėra tokia garantuota, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio, mat nėra aiškus Valdemaro Tomaševskio ir kitų į antrą turą nepatekusių kandidatų rėmėjų elgesys.

Diena, kai konservatoriai pareikš liberalams: vagys! (65)

2015 kovo mėn. 2 d. 12:37
Mantas Adomėnas, Remigijus Šimašius
DELFI (K. Čachovskio nuotr.)
Liberalų sąjūdis laikomas absoliučiu šių savivaldos rinkimų nugalėtoju, todėl turi visas galimybes išsivaduoti iš konservatorių šešėlio. Kaip į tai sureaguos didžiausioji dešinioji partija Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai? Ar kituose rinkimuose pakvips tikromis šių partijų muštynėmis dėl rinkėjų simpatijų?

Laukiantiems švelnesnės Rusijos – blogos naujienos (122)

2015 kovo mėn. 2 d. 11:04
Rusijos valdžios pareigūnai neketina atsisakyti 2014 metų rugpjūčio mėnesį pritaikytų atsakomųjų sankcijų, kurios nuo tada taikomos įvairiems produktams iš Vakarų valstybių, pasisakančių už prieš Rusiją dėl šalies veiksmų Ukrainoje nukreiptas sankcijas, skelbia top.rbc.ru.

Koks būtų vaizdas, jei į Žemę pataikytų 500 km skersmens asteroidas? (72)

2015 kovo mėn. 2 d. 10:27
Žemė yra mėtyta ir vėtyta. Asteroidų smūgius jai teko iškentėti toli gražu ne kartą ir ne du. Ne kartą mūsų planetoje tokie smūgiai buvo katastrofiški net jei asteroido tiesioginis smūgis įvykdavo visai kitoje Žemės pusėje. Žinoma, kur kas daugiau buvo tokių atvejų, kai smulkesni asteroidai suirdavo dar atmosferoje, rašo iflscience.com.

Žinutės K. Sobčiak: laukiu, kol tave užvers (143)

2015 kovo mėn. 2 d. 11:52
Į televizijos laidų vedėjos Ksenijos Sobčiak paskyrą socialiniame tinkle „Twitter“ dėl jos pranešimų apie opozicijos politiko Boriso Nemcovo nužudymą pradėjo plūsti grasinimai.