Kriminalinės policijos viršininkui A.Matoniui įtarimai nepareikšti, jis - specialusis liudytojasatnaujinta 17.45

 (236)
Antradienį 13.30 val. į Generalinę prokuratūrą iš ligoninės atvyko Lietuvos kriminalinės policijos biuro (LKPB) viršininkas Algirdas Matonis. Čia jis 4 valandas buvo apklausiamas kaip specialusis liudytojas, įtarimai jam nepareikšti. LKPB vadovą į prokuratūrą atlydėjo advokatas Linas Belevičius.
Algirdas Matonis
Algirdas Matonis
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

L. Belevičius advokatu tapo tik pernai. Anksčiau jis buvo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras.

Įtarimai piktnaudžiavimu (o kai kuriems - ir dokumento klastojimu) jau pareikšti atsistatydinusiam generalinio komisaro pavaduotojui Visvaldui Račkauskui, buvusiam A. Matonio pavaduotojui, o dabar - Marijampolės apskrities policijos viršininkui Tomui Ulpiui ir porai žemesnio rango LKPB pareigūnų, tyrusių D. Kedžio surengtas žudynes Kaune bei ieškojusių įtariamo žudiko.

Antradienį Policijos departamento Imuniteto valdyboje ketinama pareikšti įtarimus ir šeštajam pareigūnui.

V. Račkauskui įtarimai pareikšti Generalinėje prokuratūroje, žemesnio rango pareigūnams - Imuniteto valdyboje.

20 metų policijoje tarnaujantis A. Matonis LKPB pradėjo dirbti 2001-iais. O nuo 2005-balandžio vadovauja biurui.

Apie 16.15 val. į Generalinę prokuratūrą atvyko Policijos departamento Imuniteto valdybos viršininkas Donatas Malaškevičius su dviem kolegomis.

Antradienį pasibaigus darbo dienai Generalinė prokuratūra išplatino pranešimą: "Generalinė prokuratūra, tirdama Lietuvos kriminalinės policijos pareigūnų veiksmus, lapkričio 15 d. dviem asmenim pareiškė įtarimus. Vienam įtarimai pareikšti dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, o kitam – dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir dokumento suklastojimo bei disponavimo juo".

Donatas Malaškevičius
Donatas Malaškevičius
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Imuniteto valdybos viršininkas Donatas Malaškevičius antradienio vakarą patvirtino, kad įtarimai pareikšti dar dviem operatyviniams LKPB pareigūnams - skyriaus viršininkui ir vienam žemesnio rango pareigūnui.

Apie 17.40 val., po maždaug 4 valandų apklausos, iš Generalinės prokuratūros išėjo LKPB viršininkas A. Matonis. Jam įtarimai nepareikšti, kriminalinės policijos vadovas apklaustas kaip specialusis liudytojas.

A. Matonis žurnalistams sakė, jog apie atsistatydinimą negalvoja. Į apklausą jis atvyko iš ligoninės, kur šiuo metu gydomas po rankos operacijos. LKPB viršininkas patikino, jog gydymasis niekaip nesusijęs su šių dienų įvykiais - nutrūko dvi dešinės rankos sausgyslės, todėl buvo būtina operacija.

Bylos A. Matonis nekomentavo.

www.DELFI.lt
Savaitės naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Aktualijos

Vokietijos elito nuotaikos pradeda gąsdinti: prabilo Kremliaus lūpomis (423)

2016 birželio mėn. 30 d. 11:38
Prieš NATO viršūnių susitikimą Varšuvoje turėtų būti pasiųstas aiškus tvirtos laikysenos signalas Maskvai. Tačiau „Brexit“ verčia sunerimti rytinius ES pakraščius: su Didžiąja Britanija jie praranda svarbiausią Rusijai kritišką partnerį. O Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas Walteris Steinmeieris pasakymu apie Vakarų „karo šūkius ir ginklų žvanginimą“ sukėlė tikrą politinį erzelį – labai nelaiku.

Darželyje ant mažylės užgriuvo spinta: abi rankos – sugipsuotos (33)

2016 birželio mėn. 30 d. 12:58
Šešiametes dvynukes į darželį nuvedusi klaipėdietė po kelių valandų sužinojo, kad ant vienos iš mergaičių užkrito spinta. Nelaimės pasekmės – sugipsuotos abi mažylės rankos. „Vaikas verkia, o net ašarų nusivalyti negali. Niekaip nesuprantu, kaip darželyje galima taip neatsakingai elgtis su vaikais. Ir darželio aš tikiuosi vaikus pasiimti sveikus, o ne be rankų ar galvos“, – piktinosi sužalotos mergaitės mama Vilma (pavardė redakcijai žinoma – DELFI).

Kasininkės ne tik pasižiūrės į alkoholio pirkėjų amžių (15)

2016 birželio mėn. 30 d. 13:20
Prekybininkams nusprendus nuo rugsėjo 2 dienos tikrinti visų perkančiųjų alkoholį amžių, aiškėja daugiau detalių, kaip tai vyks.

Vieno žiauriausių žudikų Lietuvos istorijoje vila draustinyje: tikrintojai bijo net priartėti (332)

2016 birželio mėn. 30 d. 10:14
S. Gaidjurgio žmonos sodyba
DELFI montažas
Šilutės rajone, Svencelės telmologiniame draustinyje, stūkso žiauriausio vakarų Lietuvos žudiko, nuteisto iki gyvos galvos Sigito Gaidjurgio prabangi sodyba, kurioje dabar gyvena jo žmona. Nors draustinyje statybos draudžiamos, o sklype galimai yra gausybė pažeidimų bei užimtas nemažas valstybinės žemės plotas, valstybinės institucijos metų metais bijo apsilankyti šiame sklype, o netyčia į teritoriją atklydusius lankytojus grasina į skutelius sudraskyti skalijantys šunys.

Kova dėl Darbo kodekso: ką nuspręs prezidentė? (125)

2016 birželio mėn. 30 d. 11:19
Kova dėl Darbo kodekso: ką nuspręs prezidentė?
DELFI (K. Pansevič nuotr.)
Kad įsigaliotų praėjusią savaitę Seimo priimtas Darbo kodeksas (DK), jį turėtų pasirašyti šalies vadovė Dalia Grybauskaitė. Prieš priimdama sprendimą, ji susitiko su darbdavių ir darbuotojų atstovais.