Kriminalinės policijos viršininkui A.Matoniui įtarimai nepareikšti, jis - specialusis liudytojasatnaujinta 17.45

 (236)
Antradienį 13.30 val. į Generalinę prokuratūrą iš ligoninės atvyko Lietuvos kriminalinės policijos biuro (LKPB) viršininkas Algirdas Matonis. Čia jis 4 valandas buvo apklausiamas kaip specialusis liudytojas, įtarimai jam nepareikšti. LKPB vadovą į prokuratūrą atlydėjo advokatas Linas Belevičius.
Algirdas Matonis
Algirdas Matonis
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

L. Belevičius advokatu tapo tik pernai. Anksčiau jis buvo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras.

Įtarimai piktnaudžiavimu (o kai kuriems - ir dokumento klastojimu) jau pareikšti atsistatydinusiam generalinio komisaro pavaduotojui Visvaldui Račkauskui, buvusiam A. Matonio pavaduotojui, o dabar - Marijampolės apskrities policijos viršininkui Tomui Ulpiui ir porai žemesnio rango LKPB pareigūnų, tyrusių D. Kedžio surengtas žudynes Kaune bei ieškojusių įtariamo žudiko.

Antradienį Policijos departamento Imuniteto valdyboje ketinama pareikšti įtarimus ir šeštajam pareigūnui.

V. Račkauskui įtarimai pareikšti Generalinėje prokuratūroje, žemesnio rango pareigūnams - Imuniteto valdyboje.

20 metų policijoje tarnaujantis A. Matonis LKPB pradėjo dirbti 2001-iais. O nuo 2005-balandžio vadovauja biurui.

Apie 16.15 val. į Generalinę prokuratūrą atvyko Policijos departamento Imuniteto valdybos viršininkas Donatas Malaškevičius su dviem kolegomis.

Antradienį pasibaigus darbo dienai Generalinė prokuratūra išplatino pranešimą: "Generalinė prokuratūra, tirdama Lietuvos kriminalinės policijos pareigūnų veiksmus, lapkričio 15 d. dviem asmenim pareiškė įtarimus. Vienam įtarimai pareikšti dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, o kitam – dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir dokumento suklastojimo bei disponavimo juo".

Donatas Malaškevičius
Donatas Malaškevičius
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Imuniteto valdybos viršininkas Donatas Malaškevičius antradienio vakarą patvirtino, kad įtarimai pareikšti dar dviem operatyviniams LKPB pareigūnams - skyriaus viršininkui ir vienam žemesnio rango pareigūnui.

Apie 17.40 val., po maždaug 4 valandų apklausos, iš Generalinės prokuratūros išėjo LKPB viršininkas A. Matonis. Jam įtarimai nepareikšti, kriminalinės policijos vadovas apklaustas kaip specialusis liudytojas.

A. Matonis žurnalistams sakė, jog apie atsistatydinimą negalvoja. Į apklausą jis atvyko iš ligoninės, kur šiuo metu gydomas po rankos operacijos. LKPB viršininkas patikino, jog gydymasis niekaip nesusijęs su šių dienų įvykiais - nutrūko dvi dešinės rankos sausgyslės, todėl buvo būtina operacija.

Bylos A. Matonis nekomentavo.

www.DELFI.lt
Savaitės naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Aktualijos

Artėja Motinos diena: kiek už puokštes mokėsime šįkart (63)

2016 balandžio mėn. 29 d. 20:00
Artėja Motinos diena: kiek už puokštes mokėsime šįkart
DELFI (M. Ažušilio nuotr.)
Brangiausiam žmogui pinigų negaila, bet šiemet gėlėms jų išleisti teks daugiau. Tiesa, su tuo sutinka ne visi gėlių pardavėjai. Vilniečiai tikina, kad kainos nuo praėjusių metų nesikeitė, tačiau klaipėdiečiai užsimena, kad jos kiek padidėjo. Vis dėlto uostamiestyje gėlės vis tiek pigesnės nei sostinėje.

Atleidimų maratonas startavo (15)

2016 balandžio mėn. 29 d. 20:01
Panevėžio savivaldybės skyrių darbuotojams pradėti dalyti atleidimo lapeliai. Tokius gaus 29 valdininkai iš 269-ių.

K. Trečiokas: šiuo atveju esu išsterilizuotas (8)

2016 balandžio mėn. 29 d. 20:24
Didelio rezonanso susilaukusį savo nutarimą, kuriuo panaikintos kurortų apsaugos zonos, ėmęsis atšaukti aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas „Žinių radijui“ sakė tai darąs dėl šventos ramybės ir kad nestumtų į keblią padėtį prezidentės bei Konstitucinio Teismo, nors Vyriausybės narys pats šį nutarimą teikė ir iki šiol laiko prasmingu.

Dėl „kelių gaidelio“ su BMW magistralėje susidūrė ir nuo kelio nulėkė du automobiliai (15)

2016 balandžio mėn. 29 d. 20:18
Penktadienio vakarą, apie 19 val., magistralėje Vilnius-Kaunas, netoli Elektrėnų, susidūrė ir nuo kelio nulėkė automobiliai „Opel“ bei „Mitsubishi“. Avarijos dalyvių teigimu, dėl šios nelaimės kaltas BMW vairuotojas, nuvažiavęs iš įvykio vietos.

A. Adamkienei atlikta operacija (44)

2016 balandžio mėn. 29 d. 19:13
Kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus penktadienį renginyje Kaune pasirodė be žmonos Almos, nes ji gydoma Vilniaus Santariškių ligoninėje.