Kriminalinės policijos viršininkui A.Matoniui įtarimai nepareikšti, jis - specialusis liudytojasatnaujinta 17.45

 (236)
Algirdas Matonis
Algirdas Matonis
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Antradienį 13.30 val. į Generalinę prokuratūrą iš ligoninės atvyko Lietuvos kriminalinės policijos biuro (LKPB) viršininkas Algirdas Matonis. Čia jis 4 valandas buvo apklausiamas kaip specialusis liudytojas, įtarimai jam nepareikšti. LKPB vadovą į prokuratūrą atlydėjo advokatas Linas Belevičius.

L. Belevičius advokatu tapo tik pernai. Anksčiau jis buvo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras.

Įtarimai piktnaudžiavimu (o kai kuriems - ir dokumento klastojimu) jau pareikšti atsistatydinusiam generalinio komisaro pavaduotojui Visvaldui Račkauskui, buvusiam A. Matonio pavaduotojui, o dabar - Marijampolės apskrities policijos viršininkui Tomui Ulpiui ir porai žemesnio rango LKPB pareigūnų, tyrusių D. Kedžio surengtas žudynes Kaune bei ieškojusių įtariamo žudiko.

Antradienį Policijos departamento Imuniteto valdyboje ketinama pareikšti įtarimus ir šeštajam pareigūnui.

V. Račkauskui įtarimai pareikšti Generalinėje prokuratūroje, žemesnio rango pareigūnams - Imuniteto valdyboje.

20 metų policijoje tarnaujantis A. Matonis LKPB pradėjo dirbti 2001-iais. O nuo 2005-balandžio vadovauja biurui.

Apie 16.15 val. į Generalinę prokuratūrą atvyko Policijos departamento Imuniteto valdybos viršininkas Donatas Malaškevičius su dviem kolegomis.

Antradienį pasibaigus darbo dienai Generalinė prokuratūra išplatino pranešimą: "Generalinė prokuratūra, tirdama Lietuvos kriminalinės policijos pareigūnų veiksmus, lapkričio 15 d. dviem asmenim pareiškė įtarimus. Vienam įtarimai pareikšti dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, o kitam – dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir dokumento suklastojimo bei disponavimo juo".

Donatas Malaškevičius
Donatas Malaškevičius
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Imuniteto valdybos viršininkas Donatas Malaškevičius antradienio vakarą patvirtino, kad įtarimai pareikšti dar dviem operatyviniams LKPB pareigūnams - skyriaus viršininkui ir vienam žemesnio rango pareigūnui.

Apie 17.40 val., po maždaug 4 valandų apklausos, iš Generalinės prokuratūros išėjo LKPB viršininkas A. Matonis. Jam įtarimai nepareikšti, kriminalinės policijos vadovas apklaustas kaip specialusis liudytojas.

A. Matonis žurnalistams sakė, jog apie atsistatydinimą negalvoja. Į apklausą jis atvyko iš ligoninės, kur šiuo metu gydomas po rankos operacijos. LKPB viršininkas patikino, jog gydymasis niekaip nesusijęs su šių dienų įvykiais - nutrūko dvi dešinės rankos sausgyslės, todėl buvo būtina operacija.

Bylos A. Matonis nekomentavo.

www.DELFI.lt
 
236
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Aktualijos

„Roxette“ nesėkmė Kaune: dainininkė M. Fredriksson griuvo ant scenos incidento video (172)

2014 lapkričio mėn. 25 d. 20:11
Antradienio vakarą Kauno "Žalgirio" arenoje pirmą kartą koncertuoja legendinė švedų grupė „Roxette“. Koncertas prasidėjo nesėkme - jau pačioje jo pradžioje ant scenos pargriuvo 56 metų grupės lyderė Marie Fredriksson.

Iššūkis didmiesčiams: stabdyti gyventojų migraciją į periferiją (113)

2014 lapkričio mėn. 25 d. 21:00
Klaipėda
DELFI (V.Spurytės nuotr.)
Uostamiestis ieško receptų, kaip sulaikyti į Klaipėdos rajoną gyventi išsikraustančius miestiečius. Preliminariais skaičiavimais, per kelerius pastaruosius metus iš Klaipėdos į rajono gyvenvietes, kurios jau vadinamos uostamiesčio priemiesčiais, išsikraustė apie 16 tūkst. žmonių.

UEFA Čempionų lygoje – „Man City“ išsigelbėjimas, „Schalke“ gėda bei L. Messio rekordas

2014 lapkričio mėn. 25 d. 23:45
Lionelis Messi
AP/Scanpix
Antradienį sužaistas penktasis UEFA Čempionų lygos grupių varžybų turas E, F, G ir H grupėse. Daugelyje rungtynių netruko dramos, tačiau nebuvo išvengta ir nepadorių rezultatų.

Kodėl nerekomenduojama mobiliaisiais telefonais naudotis vėlų vakarą ar naktį (17)

2014 lapkričio mėn. 25 d. 22:30
Apie mobiliųjų telefonų įtaką mūsų sveikatai periodiškai pasirodo įvairių naujienų. Tai įtariama, kad šie prietaisai kenkia vyrų vaisingumui, tai dvejojama, ar tik neturi neigiamos įtakos širdžiai ir pan. Štai paskutinis tyrimas Švedijoje įrodė, jog mobilieji telefonai (šiais laikais tai – dažniausiai ir išmanieji telefonai) tris kartus padidina riziką išsivystyti piktybiniam smegenų augliui, jei jais naudojamasi 20 ir daugiau metų.

Rusija tyčiojasi: pasiūlė iš NATO išmesti JAV (542)

2014 lapkričio mėn. 25 d. 20:23
Rusijos Dūmos pirmininkas Sergejus Naryškinas pasiūlė europiečiams išvyti Jungtines Valstijas iš NATO.