Kriminalinės policijos viršininkui A.Matoniui įtarimai nepareikšti, jis - specialusis liudytojasatnaujinta 17.45

 (236)
Antradienį 13.30 val. į Generalinę prokuratūrą iš ligoninės atvyko Lietuvos kriminalinės policijos biuro (LKPB) viršininkas Algirdas Matonis. Čia jis 4 valandas buvo apklausiamas kaip specialusis liudytojas, įtarimai jam nepareikšti. LKPB vadovą į prokuratūrą atlydėjo advokatas Linas Belevičius.
Algirdas Matonis
Algirdas Matonis
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

L. Belevičius advokatu tapo tik pernai. Anksčiau jis buvo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras.

Įtarimai piktnaudžiavimu (o kai kuriems - ir dokumento klastojimu) jau pareikšti atsistatydinusiam generalinio komisaro pavaduotojui Visvaldui Račkauskui, buvusiam A. Matonio pavaduotojui, o dabar - Marijampolės apskrities policijos viršininkui Tomui Ulpiui ir porai žemesnio rango LKPB pareigūnų, tyrusių D. Kedžio surengtas žudynes Kaune bei ieškojusių įtariamo žudiko.

Antradienį Policijos departamento Imuniteto valdyboje ketinama pareikšti įtarimus ir šeštajam pareigūnui.

V. Račkauskui įtarimai pareikšti Generalinėje prokuratūroje, žemesnio rango pareigūnams - Imuniteto valdyboje.

20 metų policijoje tarnaujantis A. Matonis LKPB pradėjo dirbti 2001-iais. O nuo 2005-balandžio vadovauja biurui.

Apie 16.15 val. į Generalinę prokuratūrą atvyko Policijos departamento Imuniteto valdybos viršininkas Donatas Malaškevičius su dviem kolegomis.

Antradienį pasibaigus darbo dienai Generalinė prokuratūra išplatino pranešimą: "Generalinė prokuratūra, tirdama Lietuvos kriminalinės policijos pareigūnų veiksmus, lapkričio 15 d. dviem asmenim pareiškė įtarimus. Vienam įtarimai pareikšti dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, o kitam – dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir dokumento suklastojimo bei disponavimo juo".

Donatas Malaškevičius
Donatas Malaškevičius
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Imuniteto valdybos viršininkas Donatas Malaškevičius antradienio vakarą patvirtino, kad įtarimai pareikšti dar dviem operatyviniams LKPB pareigūnams - skyriaus viršininkui ir vienam žemesnio rango pareigūnui.

Apie 17.40 val., po maždaug 4 valandų apklausos, iš Generalinės prokuratūros išėjo LKPB viršininkas A. Matonis. Jam įtarimai nepareikšti, kriminalinės policijos vadovas apklaustas kaip specialusis liudytojas.

A. Matonis žurnalistams sakė, jog apie atsistatydinimą negalvoja. Į apklausą jis atvyko iš ligoninės, kur šiuo metu gydomas po rankos operacijos. LKPB viršininkas patikino, jog gydymasis niekaip nesusijęs su šių dienų įvykiais - nutrūko dvi dešinės rankos sausgyslės, todėl buvo būtina operacija.

Bylos A. Matonis nekomentavo.

www.DELFI.lt
Registruoti (0) Anonimiški (236)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Aktualijos

Pranešama apie naujus įnirtingus mūšius Rytų Ukrainoje atgabenta sunkioji ginkluotė (105)

2015 balandžio mėn. 27 d. 12:41
Pranešama apie naujus įnirtingus mūšius Rytų Ukrainoje
AP/Scanpix
Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) stebėtojai praneša apie atsinaujinusius įnirtingus mūšius Širokino kaime Rytų Ukrainoje, informuoja agentūra AFP.

Taip atšventė kūdikio gimimą, kad nebegalės jo auginti

2015 balandžio mėn. 27 d. 13:22
Keli vyresnieji jos vaikai jau auga vaikų globos namuose. Socialiniai darbuotojai iš girtaujančių tėvų neseniai paėmė dviejų mėnesių kūdikį.

Ponia iš departamento mėgo prabangą: pakliuvo į STT spąstus (113)

2015 balandžio mėn. 27 d. 11:11
Renata Romančikienė (kairėje) ir Agnė Urnavičienė
DELFI (M.Ažušilio nuotr.)
Lietuvoje gyventi norėję užsieniečiai galėjo nusipirkti leidimus – prokurorai įtaria, kad su Migracijos departamente dirbančiomis moterimis glaudžius ryšius palaikę verslininkai trečiųjų šalių piliečiams teikdavo „konsultacijas“, kaip greičiau išspręsti iškilusias problemas.

Lietuviško kapitalizmo pradininkas A. Stašaitis siunčiamas už grotų (59)

2015 balandžio mėn. 27 d. 12:04
Kauno apygardos teismas baigė nagrinėti garsiojo Kauno verslininko Arvydo Stašaičio bylą, kurioje lietuviško kapitalizmo pradininku vadinamas kaunietis buvo kaltinamas iššvaistęs beveik 14 mln. Lt. Teismas pirmadienį paskelbė verdiktą – A. Stašaitis ir jo bendras Stasys Pilvelis pripažinti kaltais.

Dešimtys tūkstančių žmonių desperatiškai laukia pagalbos: tai košmaras lietuvė: stovykla primena karo zoną (18)

2015 balandžio mėn. 27 d. 10:41
Dešimtys tūkstančių žmonių desperatiškai laukia pagalbos: tai košmaras
Stopkadras
Dešimtys tūkstančių nepaliečių, kuriuos baimė suvarė į šimtus palapinių, pirmadienį, praėjus dviem dienoms po drebėjimo, pareikalavusio daugiau kaip 3 200 žmonių gyvybių, desperatiškai laukia pagalbos, o tarptautinės gelbėtojų komandos su treniruotais šunimis tebeieško griuvėsiuose išsigelbėjusiųjų.