Kriminalinės policijos viršininkui A.Matoniui įtarimai nepareikšti, jis - specialusis liudytojasatnaujinta 17.45

 (236)
Algirdas Matonis
Algirdas Matonis
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Antradienį 13.30 val. į Generalinę prokuratūrą iš ligoninės atvyko Lietuvos kriminalinės policijos biuro (LKPB) viršininkas Algirdas Matonis. Čia jis 4 valandas buvo apklausiamas kaip specialusis liudytojas, įtarimai jam nepareikšti. LKPB vadovą į prokuratūrą atlydėjo advokatas Linas Belevičius.

L. Belevičius advokatu tapo tik pernai. Anksčiau jis buvo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras.

Įtarimai piktnaudžiavimu (o kai kuriems - ir dokumento klastojimu) jau pareikšti atsistatydinusiam generalinio komisaro pavaduotojui Visvaldui Račkauskui, buvusiam A. Matonio pavaduotojui, o dabar - Marijampolės apskrities policijos viršininkui Tomui Ulpiui ir porai žemesnio rango LKPB pareigūnų, tyrusių D. Kedžio surengtas žudynes Kaune bei ieškojusių įtariamo žudiko.

Antradienį Policijos departamento Imuniteto valdyboje ketinama pareikšti įtarimus ir šeštajam pareigūnui.

V. Račkauskui įtarimai pareikšti Generalinėje prokuratūroje, žemesnio rango pareigūnams - Imuniteto valdyboje.

20 metų policijoje tarnaujantis A. Matonis LKPB pradėjo dirbti 2001-iais. O nuo 2005-balandžio vadovauja biurui.

Apie 16.15 val. į Generalinę prokuratūrą atvyko Policijos departamento Imuniteto valdybos viršininkas Donatas Malaškevičius su dviem kolegomis.

Antradienį pasibaigus darbo dienai Generalinė prokuratūra išplatino pranešimą: "Generalinė prokuratūra, tirdama Lietuvos kriminalinės policijos pareigūnų veiksmus, lapkričio 15 d. dviem asmenim pareiškė įtarimus. Vienam įtarimai pareikšti dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, o kitam – dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir dokumento suklastojimo bei disponavimo juo".

Donatas Malaškevičius
Donatas Malaškevičius
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Imuniteto valdybos viršininkas Donatas Malaškevičius antradienio vakarą patvirtino, kad įtarimai pareikšti dar dviem operatyviniams LKPB pareigūnams - skyriaus viršininkui ir vienam žemesnio rango pareigūnui.

Apie 17.40 val., po maždaug 4 valandų apklausos, iš Generalinės prokuratūros išėjo LKPB viršininkas A. Matonis. Jam įtarimai nepareikšti, kriminalinės policijos vadovas apklaustas kaip specialusis liudytojas.

A. Matonis žurnalistams sakė, jog apie atsistatydinimą negalvoja. Į apklausą jis atvyko iš ligoninės, kur šiuo metu gydomas po rankos operacijos. LKPB viršininkas patikino, jog gydymasis niekaip nesusijęs su šių dienų įvykiais - nutrūko dvi dešinės rankos sausgyslės, todėl buvo būtina operacija.

Bylos A. Matonis nekomentavo.

www.DELFI.lt
 
236
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Aktualijos

Pasakiškai turtingi Vokietijos milijardieriai: kaip jie gyveno, sklinda tik legendos (78)

2014 rugpjūčio mėn. 23 d. 19:29
Niekas negalėtų apkaltinti, kad turtingiausi Vokietijos žmonės puikuojasi savo turtais, nes yra priešingai.

Ukrainos žiniasklaida: sekmadienį Kijeve planuotas teroristinis išpuolis (20)

2014 rugpjūčio mėn. 23 d. 22:14
Eglės Raustės nuotr.
Euroblogas nuotr.
Ukrainos nepriklausomybės dienai artėjant, padėtis šalyje nerimsta. Rytinėje jos dalyje vis dar vyksta susirėmimai, o Ukrainos saugumo tarnyba pranešė, kad teroristai Kijeve planavo teroristinį išpuolį. Tokią informaciją pateikia news.liga.net.

Kas Visatoje šviesiausias? (9)

2014 rugpjūčio mėn. 23 d. 22:04
Žmonija visuomet stengėsi įgyti kuo daugiau žinių apie juos supančią aplinką, apie matomą ir nematomą Visatą, bet nepaisant to, kad mūsų sukauptas žinių bagažas nuolat didėjo, vis atsiranda dalykų, kurie mus stebina, kurie nėra panašūs į bet ką, ką teko matyti iki šiol. Pagalvokite kad ir apie mūsų Saulės sistemą – nors mes joje gyvename, bet dar labai daug ko apie ją nežinome.

Druskos rūšys: ką reikėtų žinoti kiekvienam (20)

2014 rugpjūčio mėn. 23 d. 20:17
Natrio chloridas arba tiesiog druska – pagardas, be kurio savo gyvenimo neįsivaizduoja dauguma žmonių. Be druskos didžioji dalis patiekalų praprastų skonį.

R. Meilutytė pusfinalyje išnaudojo „tik“ 98 procentus jėgų specialiai DELFI iš Berlyno, nuotraukų albumas (16)

2014 rugpjūčio mėn. 23 d. 20:33
Rūtai Meilutytei nereikėjo panaudoti visų jėgų, kad pasiektų naują Europos moterų 50 m plaukimo krūtine rekordą (29,88 sek.). Plaukikė po šios rungties pusfinalio finišo juokavo ir tiksliai suskaičiavo, kad įdėjo „tik“ 98 procentų jėgų. Ko gero, tai taip pat pirmas rekordas tokio lygio varžybose, pasiektas su suplyšusiu kostiumu.