Kriminalinės policijos viršininkui A.Matoniui įtarimai nepareikšti, jis - specialusis liudytojasatnaujinta 17.45

 (236)
Antradienį 13.30 val. į Generalinę prokuratūrą iš ligoninės atvyko Lietuvos kriminalinės policijos biuro (LKPB) viršininkas Algirdas Matonis. Čia jis 4 valandas buvo apklausiamas kaip specialusis liudytojas, įtarimai jam nepareikšti. LKPB vadovą į prokuratūrą atlydėjo advokatas Linas Belevičius.
Algirdas Matonis
Algirdas Matonis
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

L. Belevičius advokatu tapo tik pernai. Anksčiau jis buvo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras.

Įtarimai piktnaudžiavimu (o kai kuriems - ir dokumento klastojimu) jau pareikšti atsistatydinusiam generalinio komisaro pavaduotojui Visvaldui Račkauskui, buvusiam A. Matonio pavaduotojui, o dabar - Marijampolės apskrities policijos viršininkui Tomui Ulpiui ir porai žemesnio rango LKPB pareigūnų, tyrusių D. Kedžio surengtas žudynes Kaune bei ieškojusių įtariamo žudiko.

Antradienį Policijos departamento Imuniteto valdyboje ketinama pareikšti įtarimus ir šeštajam pareigūnui.

V. Račkauskui įtarimai pareikšti Generalinėje prokuratūroje, žemesnio rango pareigūnams - Imuniteto valdyboje.

20 metų policijoje tarnaujantis A. Matonis LKPB pradėjo dirbti 2001-iais. O nuo 2005-balandžio vadovauja biurui.

Apie 16.15 val. į Generalinę prokuratūrą atvyko Policijos departamento Imuniteto valdybos viršininkas Donatas Malaškevičius su dviem kolegomis.

Antradienį pasibaigus darbo dienai Generalinė prokuratūra išplatino pranešimą: "Generalinė prokuratūra, tirdama Lietuvos kriminalinės policijos pareigūnų veiksmus, lapkričio 15 d. dviem asmenim pareiškė įtarimus. Vienam įtarimai pareikšti dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, o kitam – dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir dokumento suklastojimo bei disponavimo juo".

Donatas Malaškevičius
Donatas Malaškevičius
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Imuniteto valdybos viršininkas Donatas Malaškevičius antradienio vakarą patvirtino, kad įtarimai pareikšti dar dviem operatyviniams LKPB pareigūnams - skyriaus viršininkui ir vienam žemesnio rango pareigūnui.

Apie 17.40 val., po maždaug 4 valandų apklausos, iš Generalinės prokuratūros išėjo LKPB viršininkas A. Matonis. Jam įtarimai nepareikšti, kriminalinės policijos vadovas apklaustas kaip specialusis liudytojas.

A. Matonis žurnalistams sakė, jog apie atsistatydinimą negalvoja. Į apklausą jis atvyko iš ligoninės, kur šiuo metu gydomas po rankos operacijos. LKPB viršininkas patikino, jog gydymasis niekaip nesusijęs su šių dienų įvykiais - nutrūko dvi dešinės rankos sausgyslės, todėl buvo būtina operacija.

Bylos A. Matonis nekomentavo.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Aktualijos

Turkijoje – dvigubas sprogimas: daugiau nei 30 žuvusių, šimtai sužeistų atnaujinta (99)

2015 spalio mėn. 10 d. 11:40
Turkijos sostinėje Ankaroje per dvigubą sprogimą žuvo mažiausiai 30 žmonių, sužeisti 126, pranešė Vidaus reikalų ministerija.

Anglai į Vilnių atsivežė pasiūlymą dėl Nacionalinio stadiono (101)

2015 spalio mėn. 10 d. 12:12
Dirbtinė veja ir vos 5 tūkst. vietų tribūnos – tikra egzotika Anglijos futbolo rinktinei, kurią ši patirs Lietuvos futbolo federacijos (LFF) stadione. Dar egzotiškiau atvykėliams turėtų pasirodyti metų metus dūlantys arenos griaučiai kitoje Vilniaus pusėje. Tik daugiafunkcinių objektų statybose besispecializuojančioms britų kompanijoms kur kas įdomesnė ne griūvančių konstrukcijų istorija, o ateitis.

Lietuvos deimantai, kuriuos pasiglemžė vėžys (1)

2015 spalio mėn. 10 d. 13:36
Spalio 8 d. popietę amžinojo poilsio Palangos miesto kapinėse atgulė maetsro Stasys Povilaitis. Legendinį estrados dainininką ir kompozitorių nugalėjo vėžys. Tai ne vienintelis Lietuvos deimantas, kurį įveikė ši klastinga liga.

Dar viena kraupi avarija F-1: Sočyje C. Sainzas rėžėsi į barjerus treniruotė nutraukta (13)

2015 spalio mėn. 10 d. 12:56
Carlosas Sainzas
AP/Scanpix
Paskutinėje „Formulės-1“ laisvojoje treniruotėje Sočyje – kraupus incidentas. 13-ame trasos posūkyje „Toro Rosso“ pilotas Carlosas Sainzas stabdydamas nesuvaldė bolido ir išlėkęs iš trasos taip stipriai rėžėsi į barjerus, kad po jais net palindo.

Su G. Dauguvietyte atsisveikina garsūs bičiuliai, kolegos ir gerbėjai (103)

2015 spalio mėn. 10 d. 11:00
Atsisveikinti su viena ryškiausių Lietuvos kultūros atstovių, aktore ir režisiere Galina Dauguvietyte šeštadienio popietę plūdo artimieji, bičiuliai ir gerbėjai. Urna su velionės palaikais šarvojama simbolinėje vietoje - Vilniaus mažajame teatre.