Kriminalinės policijos viršininkui A.Matoniui įtarimai nepareikšti, jis - specialusis liudytojasatnaujinta 17.45

 (236)
Antradienį 13.30 val. į Generalinę prokuratūrą iš ligoninės atvyko Lietuvos kriminalinės policijos biuro (LKPB) viršininkas Algirdas Matonis. Čia jis 4 valandas buvo apklausiamas kaip specialusis liudytojas, įtarimai jam nepareikšti. LKPB vadovą į prokuratūrą atlydėjo advokatas Linas Belevičius.
Algirdas Matonis
Algirdas Matonis
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

L. Belevičius advokatu tapo tik pernai. Anksčiau jis buvo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras.

Įtarimai piktnaudžiavimu (o kai kuriems - ir dokumento klastojimu) jau pareikšti atsistatydinusiam generalinio komisaro pavaduotojui Visvaldui Račkauskui, buvusiam A. Matonio pavaduotojui, o dabar - Marijampolės apskrities policijos viršininkui Tomui Ulpiui ir porai žemesnio rango LKPB pareigūnų, tyrusių D. Kedžio surengtas žudynes Kaune bei ieškojusių įtariamo žudiko.

Antradienį Policijos departamento Imuniteto valdyboje ketinama pareikšti įtarimus ir šeštajam pareigūnui.

V. Račkauskui įtarimai pareikšti Generalinėje prokuratūroje, žemesnio rango pareigūnams - Imuniteto valdyboje.

20 metų policijoje tarnaujantis A. Matonis LKPB pradėjo dirbti 2001-iais. O nuo 2005-balandžio vadovauja biurui.

Apie 16.15 val. į Generalinę prokuratūrą atvyko Policijos departamento Imuniteto valdybos viršininkas Donatas Malaškevičius su dviem kolegomis.

Antradienį pasibaigus darbo dienai Generalinė prokuratūra išplatino pranešimą: "Generalinė prokuratūra, tirdama Lietuvos kriminalinės policijos pareigūnų veiksmus, lapkričio 15 d. dviem asmenim pareiškė įtarimus. Vienam įtarimai pareikšti dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, o kitam – dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir dokumento suklastojimo bei disponavimo juo".

Donatas Malaškevičius
Donatas Malaškevičius
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Imuniteto valdybos viršininkas Donatas Malaškevičius antradienio vakarą patvirtino, kad įtarimai pareikšti dar dviem operatyviniams LKPB pareigūnams - skyriaus viršininkui ir vienam žemesnio rango pareigūnui.

Apie 17.40 val., po maždaug 4 valandų apklausos, iš Generalinės prokuratūros išėjo LKPB viršininkas A. Matonis. Jam įtarimai nepareikšti, kriminalinės policijos vadovas apklaustas kaip specialusis liudytojas.

A. Matonis žurnalistams sakė, jog apie atsistatydinimą negalvoja. Į apklausą jis atvyko iš ligoninės, kur šiuo metu gydomas po rankos operacijos. LKPB viršininkas patikino, jog gydymasis niekaip nesusijęs su šių dienų įvykiais - nutrūko dvi dešinės rankos sausgyslės, todėl buvo būtina operacija.

Bylos A. Matonis nekomentavo.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Aktualijos

Mirtis arba luošumas – išgelbėto Ugniaus mama perspėja tėvus negaišti (66)

2015 gruodžio mėn. 1 d. 21:00
Mažasis Ugnius
DELFI koliažas
„Tie, kurie nematė Ugniaus sekmadienį, negalėjo patikėti, kad jis taip arti mirties buvo. Pabudęs jis ir dainas dainavo, ir visus klasiokų vardus atsiminė, tačiau dar prieš kelias dienas atrodė, kad galime jį prarasti“, - pasakoja šešiamečio Ugniaus mama Loreta Nikelytė. Tik antradienį Ugniaus šeima gali lengviau atsikvėpti – berniuką jau išleidžia namo, o baisi diagnozė – meningokokinė infekcija – jau praeityje.

Vilniuje ant apledėjusio viaduko – masinė avarija gatvėse - plikledis (186)

2015 gruodžio mėn. 1 d. 20:57
Antradienį vakare Vilniuje, Laisvės prospekte įvyko masinė avarija.

Laukimas baigėsi: D. Motiejūnui leista grįžti į NBA arenas (15)

2015 gruodžio mėn. 1 d. 22:22
Donatas Motiejūnas
Facebook nuotr.
Daugiau nei 8 mėnesiai – tiek Donatas Motiejūnas turėjo praleisti be krepšinio. Bet laukimas baigėsi – 25-erių lietuvis pilnai pasveiko po nugaros traumos ir jau galės NBA čempionate vilkėti Hjustono „Rockets“ marškinėlius.

Panevėžyje evakuotas prekybos centras (30)

2015 gruodžio mėn. 1 d. 20:33
Panevėžyje evakuotas prekybos centras
U.Mikaliūno nuotr.
Antradienį 19.15 val. Panevėžio ugniagesiai gavo pranešimą, kad prekybos centre kilo gaisras.

A. Butkevičius: nelojalūs Lietuvai VST pareigūnai turėjo teisę dirbti su slapta informacija (174)

2015 gruodžio mėn. 1 d. 21:29
Algirdas Butkevičius
DELFI (T. Vinicko nuotr.)
„Jeigu žiūrėtume kiek į praeitį, tai ne kartą buvo viešų pasiūlymų pertvarkyti VST ar bent jau integruoti ją į Policijos departamento veiklą. Tačiau kai visi reikiami teisės aktai pasiekdavo Seimą, jie visi būdavo atmetami ir niekada nesulaukta galutinio sprendimo. Ši tarnyba visada turėjo tarsi išskirtinį statusą, net nežinau nuo kurių laikų. Ta tarnyba daug metų buvo nekontroliuojama, o už lėšų naudojimą nebuvo prašoma atsiskaityti“, – apie į viešumą kylančias Viešojo saugumo tarnybos problemas sako ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius.