Kriminalinės policijos viršininkui A.Matoniui įtarimai nepareikšti, jis - specialusis liudytojasatnaujinta 17.45

 (236)
Antradienį 13.30 val. į Generalinę prokuratūrą iš ligoninės atvyko Lietuvos kriminalinės policijos biuro (LKPB) viršininkas Algirdas Matonis. Čia jis 4 valandas buvo apklausiamas kaip specialusis liudytojas, įtarimai jam nepareikšti. LKPB vadovą į prokuratūrą atlydėjo advokatas Linas Belevičius.
Algirdas Matonis
Algirdas Matonis
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

L. Belevičius advokatu tapo tik pernai. Anksčiau jis buvo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras.

Įtarimai piktnaudžiavimu (o kai kuriems - ir dokumento klastojimu) jau pareikšti atsistatydinusiam generalinio komisaro pavaduotojui Visvaldui Račkauskui, buvusiam A. Matonio pavaduotojui, o dabar - Marijampolės apskrities policijos viršininkui Tomui Ulpiui ir porai žemesnio rango LKPB pareigūnų, tyrusių D. Kedžio surengtas žudynes Kaune bei ieškojusių įtariamo žudiko.

Antradienį Policijos departamento Imuniteto valdyboje ketinama pareikšti įtarimus ir šeštajam pareigūnui.

V. Račkauskui įtarimai pareikšti Generalinėje prokuratūroje, žemesnio rango pareigūnams - Imuniteto valdyboje.

20 metų policijoje tarnaujantis A. Matonis LKPB pradėjo dirbti 2001-iais. O nuo 2005-balandžio vadovauja biurui.

Apie 16.15 val. į Generalinę prokuratūrą atvyko Policijos departamento Imuniteto valdybos viršininkas Donatas Malaškevičius su dviem kolegomis.

Antradienį pasibaigus darbo dienai Generalinė prokuratūra išplatino pranešimą: "Generalinė prokuratūra, tirdama Lietuvos kriminalinės policijos pareigūnų veiksmus, lapkričio 15 d. dviem asmenim pareiškė įtarimus. Vienam įtarimai pareikšti dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, o kitam – dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir dokumento suklastojimo bei disponavimo juo".

Donatas Malaškevičius
Donatas Malaškevičius
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Imuniteto valdybos viršininkas Donatas Malaškevičius antradienio vakarą patvirtino, kad įtarimai pareikšti dar dviem operatyviniams LKPB pareigūnams - skyriaus viršininkui ir vienam žemesnio rango pareigūnui.

Apie 17.40 val., po maždaug 4 valandų apklausos, iš Generalinės prokuratūros išėjo LKPB viršininkas A. Matonis. Jam įtarimai nepareikšti, kriminalinės policijos vadovas apklaustas kaip specialusis liudytojas.

A. Matonis žurnalistams sakė, jog apie atsistatydinimą negalvoja. Į apklausą jis atvyko iš ligoninės, kur šiuo metu gydomas po rankos operacijos. LKPB viršininkas patikino, jog gydymasis niekaip nesusijęs su šių dienų įvykiais - nutrūko dvi dešinės rankos sausgyslės, todėl buvo būtina operacija.

Bylos A. Matonis nekomentavo.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Aktualijos

Įžengus į bendrabučio kambarį atėmė žadą (23)

2015 rugsėjo mėn. 2 d. 19:16
Įžengus į bendrabučio kambarį atėmė žadą
Asmeninio albumo nuotr.
Studentas Vilius į Mykolo Romerio universiteto (MRU) bendrabutį šiemet įžengė antrą kartą. Praėjusiais metais puikiose aplinkoje gyvenęs vaikinas nustėro pamatęs, kur savo dienas teks leisti šiemet.

Tėvai stveriasi už galvų: kiek reikalaudavo litais, dabar – eurais (114)

2015 rugsėjo mėn. 2 d. 18:56
Tėvai stveriasi už galvų: kiek reikalaudavo litais, dabar – eurais
Vida Press nuotr.
Vos prasidėjus mokslo metams tėvai stveriasi už galvų – prievartinės rinkliavos gerokai pakratys kišenes.

Užsieniečio įspūdis apie Lietuvą: žmonės dažnai kalba apie nesėkmes (1)

2015 rugsėjo mėn. 2 d. 19:43
Į Lietuvą iš JAV Silicio slėnio atvykstantis spartaus augimo ekspertas Kevinas Eyresas yra gerai pažįstamas su besivystančiomis rinkomis: jis vadovavo tarptautinio kontaktų tinklo „LinkedIn“ Europos, Artimųjų Rytų ir Afrikos regionams, o dabar dirba ir gyvena JAV informacinių technologijų lopšyje.

Iš Europos Sąjungos – atviri perspėjimai: sistema jau braška (551)

2015 rugsėjo mėn. 2 d. 17:26
Europos Sąjungos branginamai laisvo vidaus judėjimo sistemai kyla vis didesnė grėsmė, Bendrijos šalims mėginant susitvarkyti su rekordiniu skaičiumi pabėgėlių ir migrantų, mėginančių patekti į jų teritorijas, sako pareigūnai ir analitikai.

„Ką Lietuva man davė?“: atsakymas emigrantams (41)

2015 rugsėjo mėn. 2 d. 19:20
„Ką Lietuva man davė?“: atsakymas emigrantams
DELFI (M.Ažušilio nuotr.)
Mano praeitas straipsnelis buvo pirmas bandymas rašant į DELFI ir tikrai buvo įdomu po to paskaitinėti anonimines lietuvaičių nuomones ir sužinoti apie jų gyvenimo istorijas bei intrigas. Geriant komentatorių „išmintį“ kilo nuožmus noras pratęsti, papildyti ir iškelt į dienos šviesą keletą kitų pastebėjimų.