Kriminalinės policijos viršininkui A.Matoniui įtarimai nepareikšti, jis - specialusis liudytojasatnaujinta 17.45

 (236)
Antradienį 13.30 val. į Generalinę prokuratūrą iš ligoninės atvyko Lietuvos kriminalinės policijos biuro (LKPB) viršininkas Algirdas Matonis. Čia jis 4 valandas buvo apklausiamas kaip specialusis liudytojas, įtarimai jam nepareikšti. LKPB vadovą į prokuratūrą atlydėjo advokatas Linas Belevičius.
Algirdas Matonis
Algirdas Matonis
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

L. Belevičius advokatu tapo tik pernai. Anksčiau jis buvo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras.

Įtarimai piktnaudžiavimu (o kai kuriems - ir dokumento klastojimu) jau pareikšti atsistatydinusiam generalinio komisaro pavaduotojui Visvaldui Račkauskui, buvusiam A. Matonio pavaduotojui, o dabar - Marijampolės apskrities policijos viršininkui Tomui Ulpiui ir porai žemesnio rango LKPB pareigūnų, tyrusių D. Kedžio surengtas žudynes Kaune bei ieškojusių įtariamo žudiko.

Antradienį Policijos departamento Imuniteto valdyboje ketinama pareikšti įtarimus ir šeštajam pareigūnui.

V. Račkauskui įtarimai pareikšti Generalinėje prokuratūroje, žemesnio rango pareigūnams - Imuniteto valdyboje.

20 metų policijoje tarnaujantis A. Matonis LKPB pradėjo dirbti 2001-iais. O nuo 2005-balandžio vadovauja biurui.

Apie 16.15 val. į Generalinę prokuratūrą atvyko Policijos departamento Imuniteto valdybos viršininkas Donatas Malaškevičius su dviem kolegomis.

Antradienį pasibaigus darbo dienai Generalinė prokuratūra išplatino pranešimą: "Generalinė prokuratūra, tirdama Lietuvos kriminalinės policijos pareigūnų veiksmus, lapkričio 15 d. dviem asmenim pareiškė įtarimus. Vienam įtarimai pareikšti dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, o kitam – dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir dokumento suklastojimo bei disponavimo juo".

Donatas Malaškevičius
Donatas Malaškevičius
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Imuniteto valdybos viršininkas Donatas Malaškevičius antradienio vakarą patvirtino, kad įtarimai pareikšti dar dviem operatyviniams LKPB pareigūnams - skyriaus viršininkui ir vienam žemesnio rango pareigūnui.

Apie 17.40 val., po maždaug 4 valandų apklausos, iš Generalinės prokuratūros išėjo LKPB viršininkas A. Matonis. Jam įtarimai nepareikšti, kriminalinės policijos vadovas apklaustas kaip specialusis liudytojas.

A. Matonis žurnalistams sakė, jog apie atsistatydinimą negalvoja. Į apklausą jis atvyko iš ligoninės, kur šiuo metu gydomas po rankos operacijos. LKPB viršininkas patikino, jog gydymasis niekaip nesusijęs su šių dienų įvykiais - nutrūko dvi dešinės rankos sausgyslės, todėl buvo būtina operacija.

Bylos A. Matonis nekomentavo.

www.DELFI.lt
Registruoti (0) Anonimiški (236)
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Aktualijos

Graikijai - netikėta pagalba iš užsienio (84)

2015 liepos mėn. 7 d. 19:44
Graikijai - netikėta pagalba iš užsienio
AP/Scanpix
Graikijos politikams intensyviai ieškant būdų, iš kur šaliai paimti pinigų ir kaip pagaliau susitarti su kreditoriais, paprasti šalies žmonės jau kurį laiką gyvena krizės nuotaikomis. Nemažai Graikijos žmonių skundžiasi, kad pastaruoju metu jiems net per pusę ar dar daugiau buvo sumažinti atlyginimai, o santaupos sparčiai senka.

Poilsiautojų nusiaubta Palanga laižosi žaizdas: papasakojo, kas dėjosi savaitgalį (16)

2015 liepos mėn. 7 d. 19:56
Ilgasis savaitgalis į pajūrį atviliojo bene milijoną poilsiautojų. Nemaža dalijus jų suplūdo į Palangą.

Internetą sudrebinęs M. Saakašvilio puolimas gintis privertė Ukrainos pareigūną (1)

2015 liepos mėn. 7 d. 20:28
Ukrainos Odesos gubernatorius, buvęs Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis garsėja savo ūmiu būdu. Internete netruko pasklisti vaizdo įrašai, kaip jis auklėja pareigūnus ir priekaištaudamas jiems nevynioja žodžių į vatą. Tačiau Ukrainos valstybinės aviacijos tarnybos vadovas Denisas Antoniukas nusprendė gintis ir reikalauti kompensacijos.

Drama Vilniuje: tolimųjų reisų vairuotojas užmušė žmonos meilužį, su kuriuo pats ir supažindino (40)

2015 liepos mėn. 7 d. 20:13
DELFI (K. Čachovskio nuotr.)
Tolimųjų reisų vairuotoju dirbantis vyras, grįžęs į namus anksčiau, nei tikėjosi žmona, aptiko ją su kitu vyru. Sutuoktinis taip įsiuto, kad į darbą paleido kumščius ir kojas. Smūgiavo tol, kol svečias nustojo judėti.

Prie 112 - eilės (15)

2015 liepos mėn. 7 d. 19:38
Ne pirmą kartą į plėšikų pinkles patenkantis studentas Mindaugas Kuras prieš keletą savaičių ir vėl buvo užpultas. Labiausiai jaunuolį sukrėtė tai, kad bendruoju pagalbos telefonu 112 pavyko prisiskambinti tik iš trečio karto, o atvykę policijos pareigūnai tarsi nežinojo, ką jis aiškino pagalbos centro operatorėms.