Kriminalinės policijos viršininkui A.Matoniui įtarimai nepareikšti, jis - specialusis liudytojasatnaujinta 17.45

 (236)
Antradienį 13.30 val. į Generalinę prokuratūrą iš ligoninės atvyko Lietuvos kriminalinės policijos biuro (LKPB) viršininkas Algirdas Matonis. Čia jis 4 valandas buvo apklausiamas kaip specialusis liudytojas, įtarimai jam nepareikšti. LKPB vadovą į prokuratūrą atlydėjo advokatas Linas Belevičius.
Algirdas Matonis
Algirdas Matonis
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

L. Belevičius advokatu tapo tik pernai. Anksčiau jis buvo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras.

Įtarimai piktnaudžiavimu (o kai kuriems - ir dokumento klastojimu) jau pareikšti atsistatydinusiam generalinio komisaro pavaduotojui Visvaldui Račkauskui, buvusiam A. Matonio pavaduotojui, o dabar - Marijampolės apskrities policijos viršininkui Tomui Ulpiui ir porai žemesnio rango LKPB pareigūnų, tyrusių D. Kedžio surengtas žudynes Kaune bei ieškojusių įtariamo žudiko.

Antradienį Policijos departamento Imuniteto valdyboje ketinama pareikšti įtarimus ir šeštajam pareigūnui.

V. Račkauskui įtarimai pareikšti Generalinėje prokuratūroje, žemesnio rango pareigūnams - Imuniteto valdyboje.

20 metų policijoje tarnaujantis A. Matonis LKPB pradėjo dirbti 2001-iais. O nuo 2005-balandžio vadovauja biurui.

Apie 16.15 val. į Generalinę prokuratūrą atvyko Policijos departamento Imuniteto valdybos viršininkas Donatas Malaškevičius su dviem kolegomis.

Antradienį pasibaigus darbo dienai Generalinė prokuratūra išplatino pranešimą: "Generalinė prokuratūra, tirdama Lietuvos kriminalinės policijos pareigūnų veiksmus, lapkričio 15 d. dviem asmenim pareiškė įtarimus. Vienam įtarimai pareikšti dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, o kitam – dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir dokumento suklastojimo bei disponavimo juo".

Donatas Malaškevičius
Donatas Malaškevičius
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Imuniteto valdybos viršininkas Donatas Malaškevičius antradienio vakarą patvirtino, kad įtarimai pareikšti dar dviem operatyviniams LKPB pareigūnams - skyriaus viršininkui ir vienam žemesnio rango pareigūnui.

Apie 17.40 val., po maždaug 4 valandų apklausos, iš Generalinės prokuratūros išėjo LKPB viršininkas A. Matonis. Jam įtarimai nepareikšti, kriminalinės policijos vadovas apklaustas kaip specialusis liudytojas.

A. Matonis žurnalistams sakė, jog apie atsistatydinimą negalvoja. Į apklausą jis atvyko iš ligoninės, kur šiuo metu gydomas po rankos operacijos. LKPB viršininkas patikino, jog gydymasis niekaip nesusijęs su šių dienų įvykiais - nutrūko dvi dešinės rankos sausgyslės, todėl buvo būtina operacija.

Bylos A. Matonis nekomentavo.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Aktualijos

Po avarijos Vokietijoje – chaosas: aukų ir sužeistųjų skaičiaus dar neįmanoma įvardyti nuolat atnaujinama (115)

2016 vasario mėn. 9 d. 10:08
Po avarijos Vokietijoje – chaosas: aukų ir sužeistųjų skaičiaus dar neįmanoma įvardyti
AP/Scanpix
Antradienio rytą Vokietijoje susidūrus dviems traukiniams žuvo keli žmonės, daugybė sužeista skelbia news.sky.com.

Vilniuje iškils didžiulis prekybos centras (199)

2016 vasario mėn. 9 d. 10:41
„Central Mall“ vizualizacija
„MasterKey Baltics“ nuotr.
Užupyje esančio „Audėjo“ prekybos centro vietoje jau artimiausiu metu prasidės didelės statybos. Čia 2018 metais planuojama atidaryti naują 45 tūkst. kv. m ploto prekybos centrą.

Š. Jasikevičiaus ironija: su „Lietuvos rytu“ galime susikauti ir dėl trečiosios vietos (1)

2016 vasario mėn. 9 d. 11:20
Šarūno Jasikevičiaus gyvenime viskas ėmė keistis labai greitai. Neplanuotai anksti perėmęs Kauno „Žalgirio“ vairą, jis debiutavo mirtininkų grupėje Eurolygos TOP-16 etape, o vos apšilęs kojas vasario 19-21 dienomis bandys iškovoti pirmąjį savo trofėjų kaip vyr. treneris – „KIDY tour – Karaliaus Mindaugo taurę“.

Gilyn į Lietuvą. Užtrolintas miestas: vasarą šiurpina, o žiemą gali vaikščioti nuogas ir rėkti (177)

2016 vasario mėn. 9 d. 05:30
<span style="color: #ff0000;">Gilyn į Lietuvą.</span> <em>Užtrolintas</em> miestas: vasarą šiurpina, o žiemą gali vaikščioti nuogas ir rėkti
DELFI (A.Morozovo nuotr.)
Nusprendus vykti į Šventąją pasižvalgyti kaip šis, vasaros metu perkrautas kurortas, gyvena žiemą, draugai pašiepdami klausė: „Apie ką rašysi? Juk gali ten paprasčiausiai nieko nesutikti“.

Atleistas „Swedbank“ vadovas M. Wolfas atnaujinta (2)

2016 vasario mėn. 9 d. 10:53
Antradienį Švedijos bankas „Swedbank“ pranešė, kad iš posto traukiasi banko prezidentas bei valdybos pirmininkas Michaelas Wolfas. Sprendimas įsigalioja iškart, „Reuters“ cituoja CNBC.