Kopiuterių piratai kontroliuoja tankus?

 (1)
Gynybos pareigūnai susirūpinę tuo, jog patyrę kompiuterių piratai bei kiti tokio pobūdžio nusikaltėliai, tarp jų - ir kariniai priešininkai, greitai gali įgyti galimybę įsilaužti ir perimti stambių karinių sistemų, pavyzdžiui, tankų ar laivų, valdymą.
Vienas gynybos pareigūnų majoras Sherylas Frenchas pareiškė, jog kompiuterių piratai turi galimybę įsilaužti į kompiuterių sistemas, esančias tankuose ir kituose ginkluotose mašinose. Kai kurios šiuolaikinių tankų ir laivų funkcijos, pavyzdžiui, navigacija, taikinio parinkimas, valdymas bei kontrolė, yra beveik visiškai priklausomos nuo kompiuterių, programinės įrangos ir duomenų perdavimo ryšių.

Gynybos departamentas jau yra išbandęs ir įrodęs, jog kompiuterių piratai turi galimybę įsilaužti valdymo ir kontrolės sistemas. Mokomajame Gynybos informacijos sistemų agentūros kompaktiniame diske pateikiamas pavyzdys, kai Oro pajėgų karininkas, esantis viešbučio kambaryje Bostone, naudodamasis nešiojamuoju kompiuteriu įsilaužia į Karinių oro pajėgų laivo jūroje sistemas ir įveda klaidingus navigacijos duomenis.

"Taip, tai iš tiesų atsitiko, laimei, tai buvo tik kontroliuojamas bandymas, tačiau tai gali atsitikti ir realybėje", sakoma kompaktiniame diske.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Tėveliai turėtų ruoštis dar vienai karštinei prekybos tinkle (44)

2016 rugsėjo mėn. 27 d. 20:30
Kuo daugiau šeimų su vaikais pritraukti ir pardavimus pasididinti norintys prekybininkai ir toliau traukia tuos pačius ginklus – į prekybos tinklą „Maxima“ grįžta dar viena akcija, nusitaikiusi į mažamečius. Rinkodaros specialistas Linas Šimonis prekybos tinklų pamėgtas akcijų poveikį lygina su narkotikų.

V. Garastas siūlo „aukoti“ kitus metus ir rinktinę patikėti reformatoriui (79)

2016 rugsėjo mėn. 27 d. 19:22
Rimas Kurtinaitis ir Dainius Adomaitis (RIA ir DELFI nuotr.)
DELFI montažas
Prieš ketverius metus Vladas Garastas nedvejojo. „Jonas Kazlauskas yra vienintelis rimtas pasirinkimas“, – tuomet būsimo Lietuvos rinktinės stratego pavardę nesunkiai nuspėjo vienas šalies krepšinio patriarchų. Šįkart V. Garastas mato tik kelią, kuriuo turėtų pasukti nacionalinė komanda, bet ne jos vedlio veidą.

Iš ES bėgančiai Britanijai žada geresnę ateitį: jai seksis geriau nei kontinentinei Europai (4)

2016 rugsėjo mėn. 27 d. 21:33
Leidybos milžinės „Axel Springer“ vykdomasis vadovas Mathiasas Doepfneris teigė matantis, kad Jungtinė Karalystė (JK) linksta prie laisvesnio į rinką orientuoto modelio, kuris galėtų tapti itin patrauklia Europos Sąjungos (ES) alternatyva.

Kauno meras – „išrinktųjų“ koziris rinkimų kampanijoje (70)

2016 rugsėjo mėn. 27 d. 20:15
Kaip ir visuose žaidimuose, kozirius turi ne visi. Panašiai ir su Seimo rinkimais Kaune. Kai kurie kandidatai iš reklaminių plakatų žvelgia vieniši ar su su partijos kolegomis.

Kokių gyvūnų kelyje reikia saugotis labiausiai (8)

2016 rugsėjo mėn. 27 d. 21:00
Kokių gyvūnų kelyje reikia saugotis labiausiai
DELFI (E.Skardžiaus nuotr.)
Rugsėjo pabaiga – intensyviausias laukinių gyvūnų migracijos metas. Būtent dabar kyla didžiausia rizika su miško žvėrimis susidurti keliuose. Kuo šie metai ypatingi ir kokių gyvūnų keliuose reikia saugotis labiausiai?