Savivaldos rinkimams artinantis Liberalų sąjūdžio politikai rinkėjus bando pritraukti deklaruodami esą sveiko proto dešinieji, tuo metu konservatoriai juokauja, kad psichiatrijos ligoninėje taip pat visi manosi esantys sveiko proto. Patys liberalai sako savo šūkiu nenorėję parodyti, kad kiti dešinieji nepasižymi sveiku protu, tiesiog taip norėjo parodyti rinkėjams, jog sprendimus priima racionaliai.
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

„Atsakant juokais, tai jeigu paklaustumėte psichiatrinėje ligoninėje, ar jie visi laiko save sveiko proto, turbūt dauguma atsakytų, kad sveiko proto. Todėl kai žmonės patys save apibūdina, aš daug reikšmės neteikčiau“, - sakė konservatorius Jurgis Razma, pabrėžęs, kad konservatoriai-krikdemai yra centro dešinieji.

„Mes visų pirma ne viename savo dokumente esame pabrėžę, kad nesame kraštutiniai dešinieji, o visada pasakome, kad esame centro dešinieji. Tai tokio gryno dešiniųjų pavadinimo gal ir nevartotumėm, nes tikrai mūsų nuostatos ekonomikos srityje mes ir apie progresinius mokesčius pasvarstyti nebijom, tai tikrai yra centristinio požiūrio išraiška“, - pridūrė politikas.

Vilniui šiuo metu vadovaujantis konservatorius Raimundas Alekna taip pat teigia ant koalicijos partnerių nepykstąs, mat rinkėjai, jo nuomone, ir šiaip žino, kad konservatoriai taip pat pasižymi sveiku protu: „Ne tikrai nesijaučiam įžeisti, visi ir taip žino, kad mes sveiko proto, tai kam čia šitą akcentuoti?“

Tuo tarpu Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) rinkimų štabo narys Paulius Saudargas liberalų šūkį, kad jie yra sveiko proto dešinieji, įvertino kaip šios partijos desperaciją ir dūrį peiliu į nugarą koalicijos partneriams. Parlamentaro nuomone, perskaičius šį šūkį kyla klausimas, kurie dešinieji yra nesveiko proto.

„Tokį šūkį galima būtų vertinti kaip Liberalų sąjūdžio desperaciją matant savo neperspektyvius reitingus prieš rinkimus, nes tai galima suvokti gana neskaniai – kaip dūrį peiliu į nugarą koalicijos partneriams ir visų pirma Andriui Kubiliui. Nes toks savęs titulavimas „sveiko proto“ kvepia atsiribojimu nuo būtinų, tačiau visuomenėje nepopuliarių Vyriausybės ir koalicijos sprendimų krizės metu, taip pat nuo kitų dešinės ar centro dešinės partijų, su kuriomis kartu dirbame koalicijai labai sunkiu Lietuvai metu. Tai kurie dešinieji nesveiko proto?“, - svarstė P. Saudargas.

Liberalų sąjūdžio rinkimų štabo vadovas Šarūnas Gustainis savo ruožtu teigia, kad šūkis buvo konstruotas žvelgiant į savo partijos atstovų teigiamus bruožus, o ne niekinant kitus dešiniuosius.

„Mes tą šūkį kūrėm ne žiūrėdami į kitus, o žiūrėdami į save, vertindami save, savo požiūrį, savo galimybes. Mes nusprendėm, jog laikome save pakankamai racionaliais, turinčiais sveiko proto krizinėse situacijose, kurioje šiandien yra Lietuva, tai taip ir vertiname“, - sakė Š. Gustainis.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Išpuolis Barselonoje: mažiausiai 13 žuvusiųjų nuolat pildoma (179)

Turistų pamėgto Ramblos rajono pagrindinėje gatvėje Barselonoje, į žmonių minią įvažiavo...

V. Adamkus: mes buvome matomi, o dabar tos lyderystės nebejaučiu (74)

Tarpusavio ginčai, smulkių, nereikšmingų skirtumų pabrėžimas, vienybės ir lyderystės stoka....

Siūbuojantis Vilniaus tiltas įvarė siaubo: manė, kad jis sugrius (22)

Vingio parko tiltas ne juokais išgąsdino žmones, kai po didžiulio Robbie Williamso koncerto...

Vilniaus centre ant vejos nakvoja nuo sekmadienio: užsienio darbininkai pateko į nepavydėtiną padėtį (106)

Jau kelias dienas vilniečiai parkelyje prie Prancūzijos ambasados atkreipė į neįprastą...

R. Karbauskis nusitaikė į draudimą išlaidauti: dėl to išvažiuoja dešimtys tūkstančių (290)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis krizės metu priimtus...

Kelionė po Lenkijos pilis, kuriose buvo rezgami planai prieš Lietuvos kunigaikščius (2)

Kas gali būtų romantiškiau už pilis ? Ir kas gali būti įdomiau už kryžiuočių pilis? Pilis,...

Amerikiečių gydytojai: Kim Jong Uno elgesys rodo jo ligą (18)

Amerikiečių gydytojai, remdamiesi Šiaurės Korėjos diktatoriaus Kim Jong Uno elgesio analize,...

Dviejų vaikų mama mirė dėl to, kad laikėsi jai netikusios dietos (3)

Liepos 19 d. savo namuose Mandūroje, Vakarų Australijoje, buvo rasta be sąmonės parkritusi...

Kauno oro uosto direktorius: liūdime (93)

Po mėnesį trukusių rekonstrukcijos darbų atsidarius Vilniaus oro uostui, Kauno oro uosto...

G. Kirkilas sugalvojo planą koalicijai su „valstiečiais“ gelbėti (41)

Socialdemokratų partijos vicepirmininkas Gediminas Kirkilas inicijuoja partijos susitarimą su...