Kompiuterių piratai prekes gali įsigyti pigiau

Kompiuterių piratai, pasinaudodami savo žiniomis, interneto parduotuvėse prekes gali įsigyti pigau. Pirmadienį paskelbtame pranešime teigiama, jog 11 "prekių krepšelių", kuriais pirkėjai naudojasi įsigydami prekes internete, turi spragų, leidžiančių redaguoti kainas, taip įsigyjant prekes pigiau.
Tyrimų grupės "X-Force" vadovas Chrisas Roulandas teigia, jog jei tai įmanoma, "jie greičiausiai tai ir daro". Tačiau jis tvirtino, kad tokius nuostolius atsekti yra labai sunku.

Anot tyrimų grupės, kai kurios "prekių krepšelių" kūrėjos jau pradėjo spręsti iškilusias problemas, tačiau kitos kol kas niekaip nesureagavo, nors apie jų produktų pažeidžiamumą buvo informuotos dar gruodį.

Šios spragos niekaip nepaveikia pirkėjų, žinoma, išskyrus tuos, kurie jomis naudojasi, tačiau gali turėti milžiniškos įtakos pačioms interneto parduotuvėms. Tiesa, Ch. Roulando teigimu, kol kas nei viena parduotuvių nepranešė nukentėjusios nuo šių spragų.

Anot pranešimo, daugelis interneto "prekių krepšelių" informacijai apie prekę, pavyzdžiui, pavadinimą ar kainą, saugoti naudoja paslėptus laukelius HTML formose. Kompiuterių piratas savo kompiuteryje gali pakeisti formą, įkelti puslapį į naršyklę, taip prekę pridėdamas į "prekių krepšelį" su pakeista kaina.

Sunkiau pasinaudoti spraga, kai kainos nurodomos URL adrese. Paspaudus nuorodą, CGI programa prideda prekes į "prekių krepšelį" su kainomis, nurodytomis URL. Paprasčiausiai pakeitus kainą URL adrese, į "prekių krepšelį" ji bus tokia ir įrašyta.

Nei viena šių spragų nėra ypatingai sunku pasinaudoti. Anot Ch. Roulando, net jo motina - kuri tikrai nėra talentinga kompiuterių piratė - galėtų pasinaudoti paslėptomis HTML formomis.

Viena "prekių krepšelių" kūrėjų jau visiškai apsaugojo savo programą, kitos septynios atliko tam tikrus pakeitimus. Trys kompanijos kol kas nepateikė jokios informacijos apie savo veiksmus.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Gyventojus įspėja neužkibti ant skaitiklių tikrintojų kabliuko

2016 rugsėjo mėn. 26 d. 13:28
Gyventojus įspėja neužkibti ant skaitiklių tikrintojų kabliuko
DELFI (M.Ažušilio nuotr.)
Artėjant šildymo sezonui kai kurių daugiabučių gyventojai pastebėjo pranešimus, kuriuose nurodoma, kad jiems „reikia“ atlikti skaitiklių patikrą. Tačiau specialistai pataria neskubėti mokėti keliasdešimt eurų ir pirmiau išsiaiškinti, ar tai nėra bandymas pasipinigauti jų sąskaita.

JAV strategija Sirijoje – ties beprotybės riba (249)

2016 rugsėjo mėn. 26 d. 12:00
JAV strategija Sirijoje – ties beprotybės riba
AP/Scanpix nuotr.
„Eilinis diplomatų bandymas numalšinti konfliktą Sirijoje ir siekti užtikrinti taiką akivaizdžiai nesėkmingas“, – rašo „Middle East Institute“ mokslo darbuotojas ir „Track II Syria Dialogue Initiative“ konsultantas Charlesas Listeris leidinyje „Foreign Policy“ publikuojamame straipsnyje.

Atvežti į Lietuvą pabėgėliai nori į turtingesnę šalį: mus apgavo (670)

2016 rugsėjo mėn. 26 d. 11:17
Mohamedas Ali Abdula
Stopkadras / LNK
Prieš porą savaičių Vilniaus oro uoste nusileido 20 naujų migrantų iš Sirijos. Trys šeimos – šeši suaugusieji ir keturiolika vaikų. Jie čia perkelti iš Turkijos pabėgėlių stovyklų.

Garsus Vilniaus teisėjas įkliuvo policijai – „pripūtė“ 1,6 prom. alkoholio (35)

2016 rugsėjo mėn. 26 d. 12:15
Sekmadienį policijos pareigūnai prie nuosavo automobilio vairo sulaikė, įtariama, neblaivų Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėją, kuris yra nagrinėjęs ne vieną rezonansinę bylą.

Drama tęsiasi: biografas atskleidė tikruosius ir labai nešvarius A. Jolie noro skirtis motyvus (64)

2016 rugsėjo mėn. 26 d. 11:05
Drama tęsiasi: biografas atskleidė tikruosius ir labai nešvarius A. Jolie noro skirtis motyvus
Vida Press
Knygos „Brangelina, the Untold Story“ (angl. Brangelina, nepapasakota istorija) autorius Ianas Halperinas pasakoja, jos tikroji garsiosios poros skyrybų priežastis tikrai nėra Brado Pitto smurtas. Angelina Jolie šį žingsnį planavo jau kurį laiką, o motyvai - visai kiti, nei skelbta iki šiol.