Kompiuterių pasaulio ateitis pagal “PriceWaterhouse”

 (6)
Pasak verslo paslaugų grupės “PricewaterhouseCoopers”, bevielė įranga, buities kompiuterizacija ir poslinkis nuo asmeninių kompiuterių prie mobilių prietaisų kelerius metus bus dominuojančios technologijų vystymosi kryptys.
“Taip vadinami “stalo” kompiuteriai neteks rinkos lyderio pozicijų. Vienetinių pardavimų apimtys augs ir toliau, bet itin didelis paklausos šuolis bus stebimas nešiojamųjų prietaisų srityje”,- teigė Davidas Kingas, tyrimo “Technologijų prognozės 2000” (Technology Forecast: 2000) redaktorius.

Pasak D.Kingo, technologijų vystymesi vyraus taikomoji kryptis, pvz. internetinė televizija, radijo imtuvai, pritaikyti transliacijai internetu, elektroninio pašto terminalai ir kitokie protingi prietaisai. “Iš esmės kompiuterinė įranga bus visoje mūsų aplinkoje, o ne sukoncentruota viename asmeniniame kompiuteryje. Visur esantys kompiuteriai netrukus taps vyraujančiu technologijos tipu”,- tvirtina D.Kingas.

Tikima, kad nebus jokių kliūčių protingų prietaisų, besinaudojančių internetu, aptarnavimui. Taip pat pastebima, kad įsivyravusios optinės technologijos leidžia kaupti milžiniškus duomenų kiekius.

Tačiau pažymima, kad šios naujovės, kurių įranga leis nustatyti vartotojo tapatybę, paaštrins dilemą tarp poreikio maksimaliai tobulinti kompiuterius ir būtinybės išsaugoti vartotojo privatumą ir anonimiškumą.

D.Kingas tiki, jog ši problema bus išspręsta įdiegiant anonimiškumo mechanizmą. Tai užtikrins vartotojo koordinačių bei elgesio slaptumą.

“Iš esmės ši dilema bus išspręsta prekybos vietose ir sprendimas priklausys nuo to, kiek vartotojai pasiruošę aukoti dėl įrangos bei interneto teikiamų paslaugų kokybės”,- teigė D.Kingas.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Seimo rinkimai praūžė: dabar R. Karbauskis formuos koaliciją (85)

2016 spalio mėn. 24 d. 05:07
Ramūnas Karbauskis, Saulius Skvernelis
DELFI (K. Čachovskio nuotr.)
Seimo rinkimai praūžė, laikas susumuoti rezultatus. Per pirmą ir antrą turą pergalę nuskynė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, formaliai iškovojusi 54 mandatus Seime, bet priskaičiavus du save išsikėlusiuosius, kurie save sieja su partijos sąrašu – 56.

G. Landsbergis neatmeta galimybės dirbti opozicijoje atnaujinta (206)

2016 spalio mėn. 24 d. 00:12
G. Landsbergis neatmeta galimybės dirbti opozicijoje
DELFI montažas
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas Gabrielius Landsbergis neatmeta galimybės, kad pirmiausia Valstiečių ir žaliųjų sąjunga dėl koalicijos derėsis su socialdemokratais.

M. Navickienė laimėjo prieš A. Paleckį atnaujinta (617)

2016 spalio mėn. 23 d. 22:45
M. Navickienė laimėjo prieš A. Paleckį
DELFI montažas
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovė Monika Navickienė laimėjo Seimo nario mandatą Naujosios Vilnios apygardoje, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenys.

R. Valatka: Ateina profesionalai. Ar tikrai? (7 Seimo rinkimų mitai) (341)

2016 spalio mėn. 23 d. 22:06
Ar po Seimo rinkimų jau galima teigti, kad tapom politinio proceso dalyviais? Ar, kaip buvom, taip ir likom stebėtojais? Lakstymo ir triukšmo, ypač prieš pirmąjį turą, ir ypač feisbuke, buvo kaip niekada. „Už“ ir „prieš“ agitavo net Jakilaitis. Bet esminis rinkimų šūkis buvo žiūrovų: „Duokit mums naujų ir, pageidautina, jaunų!“

Orai: bus šilčiau, bet tai nedžiugins (2)

2016 spalio mėn. 24 d. 00:02
Paskutinės spalio savaitės pradžia bus vėjuota ir šlapia. Vietomis lietus maišysis su šlapdriba. Tačiau temperatūra po truputį kils ir jau savaitei įpusėjus palepins kiek didesnė šiluma. Ypač tą pajus vidurio ir pietų Lietuva bei pajūris. Paskutinėmis darbo dienomis vėjas pagaliau nurims, kritulių bus mažiau, o stipriai atvėsti dar tikrai neskubės.