Kompiuteris nepageidaujamas varžovas šachmatų turnyre

 (1)
Šachmatų čempionai priešinasi ketinimui pirmą kartą leisti kompiuteriui, vardu “Fritz SSS” varžytis su žmonėmis nacionaliniame Olandijos šachmatų turnyre. Didmeistris Paulas van der Sterrenas atkakliai atsisako žaisti prieš kompiuterį, ir dėl to jis jau laikomas pralaimėjęs vienerias rungtynes.
Protestuotojai pažymi, kad kompiuteriai ir žmonės yra visiškai skirtingi, taigi ir konkurencija tarp jų yra nesąžininga ir beprasmė. “Žmonėms žaidžiant neleidžiama žvilgčioti į užrašus, o kompiuteriai gausybę “užrašų” turi savo atmintyje”, - teigia elektroniniu paštu nepasitenkinimą išreiškęs internautas.

“Fritz SSS” yra nesutarimų šachmatų pasaulyje priežastis jau nuo 1993 m. 1995 m. žaisdamas prieš Garį Kasparovą nugalėjusį IBM superkompiuterį “Deep Blue”, jis iškovojo pergalę pasaulio kompiuterių šachmatų čempionate Hong Konge, o pernai laimėjo itin sunkų Frankfurto didmeistrių turnyrą.

Karališkoji Olandijos šachmatų federacija teigia, kad kompiuteris nedalyvaus kitų metų kvalifikacinėse varžybose ir negaus vietos nacionalinėje rinktinėje.

Federacijos pareigūnai teigia, kad “Fritz SSS” padės reklamuoti varžybas ir sudomins tuos žmones, kurie neskaito šachmatų specialistų publikacijų.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Į Lietuvą žengia naujas prekybos tinklas: pirma parduotuvė jau stovi (77)

2016 spalio mėn. 22 d. 23:26
Prekybos centras "Depo" Klapėdoje
DELFI (V.Spurytės nuotr.)
Lietuvoje jau šiemet duris atvers pirmasis Latvijos statybinių medžiagų ir buities prekių parduotuvių tinklo „Depo“ prekybos centras. Gruodį jis turėtų būti atidarytas Klaipėdoje, o Lietuvoje numatoma pastatyti dar keturis „Depo“ prekybos centrus.

Ekspertas: Rusijos karo laivai Lamanšo sąsiauryje – dėmesio nukreipimas nuo svarbesnių veiksmų (840)

2016 spalio mėn. 22 d. 20:38
Admiral Kuznetsov
AP/Scanpix nuotr.
Sprendimas pasiųsti Rusijos karo laivų į Lamanšo sąsiaurį galėjo būti bandymas „nukreipti pasaulio dėmesį“ nuo svarbių karinių operacijų, vykdomų visai kitur, perspėja analitikas Keiras Gilesas, rašo „The Independent“.

Seksualumo ir meilės meno moko tūkstančius: svarbu laikytis pagrindinių taisyklių (42)

2016 spalio mėn. 22 d. 20:02
Emocinio ir dvasinio intelektų lavinimo specialistai, santykių tobulinimo mokymų programos autoriai Rimvydas Židžiūnas ir Andrė Amiya Pabarčiūtė, ką tik išleidę knygą apie laimę poroje „Amžinas medaus mėnuo“, sako, kad viską, apie ką kalba, išbandė kurdami savo santykius.

A. Jokubaitis. F. Nietzsche tik juokiasi (63)

2016 spalio mėn. 22 d. 21:30
Norint suprasti dabartines Europos Sąjungos politinės krizės priežastis, reikia suprasti šios politinės organizacijos istoriją. Europos Sąjunga turi du skirtingus savo istorijos etapus.

Žmonės, kurie grįžo iš mirties: sąmonę atgavo net po 3 dienų morge (40)

2016 spalio mėn. 22 d. 22:50
Kaip reaguotumėte, grįžę namo ir radę virtuvėje pietus gaminančią senelę, kuri neseniai mirė?