Kompiuterinių nusikaltimų per metus padaugėjo du kartus

Jis pasiūlė įstatymų pataisas, kurios padėtų susekti kibernetinius nusikaltėlius ir žengti koja kojon su sparčiausiai augančia Amerikos nusikalstamumo rūšimi.

Pasak L. Freeho, 1998 metais FTB iškėlė 547 bylas dėl įsibrovimo į kompiuterius, o pernai šis skaičius išaugo daugiau kaip du kartus - iki 1 154 bylų. 1998 metais FTB uždarė 399 bylas, o pernai - 912.

"Trumpai tariant, nors mes žymiai padidinome savo pajėgumus kovoti su kibernetiniais įsilaužimais, problema auga dar sparčiau", sakė jis komisijai.

Kibernetinį pavojų dabar kelia tiek nepatenkinti bendrovių darbuotojai, tiek įsibrovėliai, įsilaužiantys į tinklus dėl malonumo arba finansinio pasipelnymo, tiek virusų kūrėjai.

Nusikaltėlių gaujos ir teroristinės organizacijos taip pat vis labiau naudojasi interneto technologija lėšoms rinkti, propagandai skleisti ir bendrauti vieni su kitais.

L. Freehas atsisakė pateikti smulkesnių žinių apie vasarį įvykusius įsilaužimus į tokius verslo tinklalapius, kaip "Yahoo!", "eBay" ir "Amazon.com", nes jie dar yra tiriami.

Tačiau jis sakė, kad tai - tik "ledkalnio viršūnėlė", ir pademonstravo, kaip lengva įvykdyti tokius nusikaltimus.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Apie didesnius mokesčius nekeliantiems algų prabilusiam A. Butkevičiui – nauji pasiūlymai (111)

2016 rugsėjo mėn. 28 d. 05:30
Verslininkai galbūt skriaudžia darbuotojus, jų atlyginimus didindami lėčiau negu sau mokamus dividendus. Dėl to svarstytinas kai kurių mokesčių pakėlimas, neseniai kalbėjo premjeras. DELFI pasidomėjo, ar pajudėta prie darbų ir kaip tokias iniciatyvas vertina ekonomistai.

Naujasis Darbo kodeksas: kodėl B. Spears Lietuvoje dirbti negalėtų (29)

2016 rugsėjo mėn. 28 d. 05:30
Naujasis Darbo kodeksas: kodėl B. Spears Lietuvoje dirbti negalėtų
Vida Press
Seimas atmetė prezidentės Dalios Grybauskaitės veto Darbo kodeksui, todėl nuo sausio mėnesio įsigalios Seimo priimtas naujasis kodeksas. Kartu su veto buvo atmesta ir viena pataisa, kuri ypač svarbi proto ar psichikos negalią turintiems žmonėms.

Žada keisti šio Seimo priimtą Darbo kodeksą. Ką taisys? (30)

2016 rugsėjo mėn. 28 d. 06:41
Frakcija „Tvarka ir teisingumas“
DELFI (M. Ažušilio nuotr.)
Kitos kadencijos Seime gali pasikeisti jėgų balansas naujojo Darbo kodekso atžvilgiu, jei rinkėjai palaikytų jį nepalankiai vertinančias politines jėgas. Portalas LRT.lt domisi, ką naująjį Darbo kodeksą kritikavusių partijų – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos bei Antikorupcinės N. Puteikio ir K. Krivicko koalicijos kandidatai keistų prieštaringai vertinamame Darbo kodekse.

Vilniuje atvira liepsna degė butas (1)

2016 rugsėjo mėn. 28 d. 07:19
Gaisras Šeškinėje
Skaitytojo nuotr.
Trečiadienio rytą, apie 04.57 val. Bendrajame pagalbos centre bendruoju pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Vilniuje, Šeškinės g. 71, ketvirtame aukšte atvira liepsna dega butas.

D. Trumpas rado priežastį, kodėl nesužibėjo kovoje su H. Clinton papildyta  (18)

2016 rugsėjo mėn. 28 d. 07:34
Donaldas Trumpas apkaltino pirmuosius JAV prezidento rinkimus moderavusį Lesterį Holtą, kad šis jam buvo griežtesnis nei Hillary Clinton, praneša BBC.