Kompiuterijos gigantai žada spartesnius diskų įtaisus

Daugiau nei 10 kompiuterijos kompanijų (tarp jų “Dell”, IBM, “Intel”, “Maxtor”, “Quantum”, “Seagate” ir kitos) nusprendė sujungti jėgas kuriant naujas technologijas, skirtas dar labiau paspartinti diskų įtaisus.
Kompanijų sukurta “SerialATA” darbo grupė kuria sąsają, leisiančią įrenginiams duomenimis keistis didele sparta. Veikiančios sąsajos demonstraciją galima buvo pamatyti “WinHEC” konferencijos metu, tačiau plačiai pritaikyti šią technologiją žadama ne anksčiau kaip 2002 metais.

“SerialATA” žadama išleisti keliais etapais. Pirmojo standarto duomenų perdavimo sparta sieks 150 megabaitų per sekundę. Daugelis per pastaruosius 3 metus pagamintų kompiuterių turi “UltraDMA/33” sąsają. Naujausi kompiuteriai parduodami jau su “UltraDMA/66” sąsaja, o rudenį tikimasi “UltraDMA/100” standarto paplitimo.

“SerialATA” vietoje lygiagrečiosios bus naudojama nuoseklioji jungtis. Laidai bus panašūs į pelės laidą su 8 kontaktų kištuku kiekviename gale, todėl kompiuterio viduje sumažės netvarkos, bus galima sumažinti korpusų dydį.

Naudojant “SerialATA” bus galima prijungti daugiau, nei du diskų įtaisus prie to paties laido nesirūpinant trumpiklių padėtimi. Teoriškai prijungiamų diskų skaičius beveik neribotas.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Lietuviai nyksta, dingsta ir jų pamėgti produktai parduotuvėse (39)

2016 spalio mėn. 22 d. 00:00
Daugelis turi mėgstamų skanėstų – kas neįsivaizduoja pusryčių be vienos rūšies sūrelio ar tepamo varškės kremo, kitiems kartais užsinori tų pačių salotų su silke ar pasmaguriauti vienintelio valgomo šokolado plytele. DELFI pasidomėjo, kodėl kai kurie per daugelį metų pamėgti produktai dingsta iš parduotuvių lentynų.

R. Vanagaitė: jei būčiau 30, su vyrais elgčiausi kitaip (35)

2016 spalio mėn. 22 d. 00:00
Rūta Vanagaitė
DELFI (D.Pipo nuotr.)
Tik viena ar dvi santuokos iš dešimties yra iš tikro laimingos, sako viešųjų ryšių specialistė, populiarių knygų autorė Rūta Vanagaitė. Du kartus išsiskyrusi 61-erių moteris teigia šiandien suprantanti, kokias klaidas padarė santykiuose su vyrais ir ragina jaunas merginas jų nekartoti.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (71)

2016 spalio mėn. 21 d. 20:01
Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.

Laimėjimu pasidžiaugęs Š. Jasikevičius pamokė sirgalius: nenorėčiau, kad arena būtų tyli, kai mums nesiseka (27)

2016 spalio mėn. 21 d. 22:39
Šarūnas Jasikevičius
DELFI (R. Achmedovo nuotr.)
Po pirmosios pergalės Eurolygoje Kauno „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius džiaugėsi pirmuoju laimėjimu. Teigęs, kad pergalė suteiks pasitikėjimo tolimesnėse kovose, strategas turėjo ir šiokių tokių priekaištų žalgiriečių sirgaliams.

Pasaulyje vyko didžiulė kibernetinė ataka (291)

2016 spalio mėn. 21 d. 20:50
Ketvirtadienį didelė dalis didžiausių pasaulio interneto svetainių išgyveno kibernetinę DNS-DDoS ataką. Buvo sutrikusi tokių interneto milžinų, kaip CNN, „Twitter“ „Spotify“, „Reddit“ ir „New York Times“ veikla.