Kasdien tūkstančiai kompiuterių tampa šiukšlėmis

 (4)
Kompanijos, atnaujinančios kompiuterių techninę įrangą kas trejus metus susiduria su vis sudėtingesne problema: ką daryti su atgyvenusiais senais kompiuteriais.
Tik 39 proc. iš 102 informacinių technologijų vadybininkų, kuriuos apklausė žurnalas “Computerworld”, teigė, jog jų kompanijoje vykdoma nuosekli politika atsikratant pasenusia įranga.

Daugiau kaip 20 mln. kompiuterių tapo nebepanaudojamais 1998 metais, tačiau tik 14 proc. jų buvo perdirbti arba paaukoti. Tai rodo naujausi JAV nacionalinio saugumo tarybos duomenys. “Gartner Group” duomenimis, praėjusiais metais buvo parduota 114 mln. kompiuterių, dar 133 mln. bus parduota šiemet. Po kelių metų visiems jiems reikės rasti “amžino poilsio” vietą, tai gali sukelti dideles finansines problemas.

Apie 17 proc. “Computerworld” apklaustų vartotojų pripažino, jog kompiuterius išmeta kartu su kitomis šiukšlėmis. Toks elgesys gali sukelti aplinkosaugos problemas.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Pergalė atrodė visai arti: dvi priežastys, kodėl pralaimėjo konservatoriai (333)

2016 spalio mėn. 25 d. 05:30
Gabrielius Landsbergis and Ramūnas Karbauskis
DELFI montažas
Atsinaujinę konservatoriai pralaimėjo Seimo rinkimus. Pralaimėjo po ketverių metų socialdemokratų, Darbo partijos bei „Tvarkos ir teisingumo“ koalicijos valdymo. Pralaimėjimas net didesnis nei buvo po ekonominės krizės, kai Andrius Kubilius buvo tapęs nepopuliarių sprendimų sinonimu.

Rinkimų laimėtojų planai: kurie iš jų virs realybe? (64)

2016 spalio mėn. 25 d. 05:30
Rinkimus laimėjusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga žada kai kurių radikalių permainų. Ekonomistai nesutaria, kaip naujos valdžios darbai paveiks eilinio piliečio gyvenimą ir visos šalies ekonomiką.

Užsienio žiniasklaidoje – sąmyšis: laužo galvą, kas Lietuvoje laimėjo rinkimus (761)

2016 spalio mėn. 24 d. 22:05
Ramūnas Karbauskis, Saulius Skvernelis
DELFI (D.Pipo nuotr.)
Seimo rinkimus Lietuvoje laimėjusi ir kone 56 mandatus užsitikrinusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) užminė mįslę užsieniečiams.

Saldžiosios bulvės apsaugo nuo itin svarbaus vitamino deficito (3)

2016 spalio mėn. 25 d. 06:44
Milijonai vaikų Afrikoje susiduria su prastos mitybos problemomis, o vienas iš būdų šią problemą išspręsti – ypatingos rūšies Ugandoje auginamos saldžiosios bulvės, galinčios organizmui suteikti taip reikalingų vitaminų.

„Terminatoriaus“ žvaigždė E. Furlongas prieš 25 metus ir dabar: buvusio širdžių ėdiko neliko nė kvapo (7)

2016 spalio mėn. 25 d. 05:38
Edward Furlong
Vida Press
Kažkada jis buvo populiarus Holivudo širdžių ėdikas, atlikęs jį žvaigžde pavertusį Johno Connoro vaidmenį 1991 metų juostoje „Terminatorius 2: paskutinio teismo diena“ („Terminator 2: Judgment Day“), praneša dailymail.co.uk.