Štai ir paaiškėjo, kas šiandien svarbiausias žmogus Lietuvoje ir kieno rankose yra reali valdžia.
Artūras Račas
Trečiadienį vakare tai parodė visos Lietuvos televizijos: meilę ir ištikimybę valdovui nuolankiai skelbiantis Artūras (tas, kuris vadovauja mūsų visų rinktiems Tautos atstovams), truputėlį sutrikęs ir buvusį bravūriškumą praradęs Viktoras (vadovaujantis daugiausia Tautos išrinktųjų turinčiai partijai), neturinti ką pasakyti Kazimira (ta pati, kuri norėjo prezidente būti) ir šalia jų išdidžiai susikaupęs, tačiau atidžiai savo pavaldinius stebintis valdovas. Premjeras Algirdas (kai kuriuose ne visai oficialiuose dokumentuose kartais dar vadinamas AMB) – buvęs prezidentas ir gelbėti Lietuvos ir socialdemokratų partijos iš užtarnauto poilsio grįžęs pensininkas.

Jis vadovauja partijai, kuri Seime turi mažiau vietų nei opozicija, tačiau tai visiškai netrukdo jam laikyti savo rankose visus valdžios svertus ir užčiaupti bet kokią jo adresu pasigirstančią kritiką.

Iš tiesų jis jau net nebe politikas – jis aukščiau politikos. Elementarūs politinės logikos dėsniai Algirdui negalioja: jis gali daryti ką nori: viešai meluoti, vykti su meiluže atostogauti, plaukioti kateriu po draustinį, draugauti su „LUKoil“ atstovu, o jo reitingai vis tiek tebėra vieni aukščiausių. Ar prisimenate tokį Remigijų Ačą iš Rolando prezidentūros? Apie tai, kaip jis viršijo greitį, spauda kokius pusę metų rašė. O kiek nervų Artūrui Paulauskui kainavo tvora Tarandėje?

Tačiau valdovas tokių rūpesčių neturi – jis aukščiau kritikos. Jis – kaip muziejaus eksponatas: grožėtis (arba bjaurėtis) galima, tačiau liesti – šiukštu.

Galima ir dar viena versija: valdovas, jausdamas, kad jam ateina laikas trauktis, tiesiog paprašė duoti jam šiek tiek laiko sutvarkyti nebaigtus reikalus. Ir pažadėjo po pusmečio ar metų pasitraukti iš premjero posto, pavyzdžiui, dėl staiga kilusių sveikatos problemų ir taikiai perduoti valdžią koalicijos partneriams.
Artūras Račas:

Konservatoriai pabandė – gavo per nagus. Visomis prasmėmis. Komisijos, nepaisant surinktų parašų ir įstatymo galią turinčio Seimo statuto reikalavimų – nebus, o Rasa turi aiškintis, kiek jos vyras uždirbo „Mažeikių naftą“ parduodant „Williams“. Tiesą pasakius, ir pati šiek tiek kalta – taip aktyviai agituojant už JAV bendrovę, nevalia buvo pamiršti, kad sutuoktinis jai dirbo. Tačiau svarbiausia ne tai. Svarbiausia – parodyti, kad kiekvienam yra skirtas didesnis ar mažesnis aplankėlis, kuris, kilus būtinybei, gali bet kurią akimirką būti atverstas.

Tik valdovo aplankas, atrodo, niekam neprieinamas. Nes jis – stabilumo garantas, ant jo pečių laikosi gležna Lietuvos valstybė. Tai ne mano žodžiai – pats prezidentas Valdas taip sako. Tas, kurį Lietuvoje moraliniu autoritetu daug kas vadina. Dar nuo Šiaulių periodo.

O ta moralė paprasta: visi turime daug ydų, tačiau vieniems už jas akis badome, o kitiems atleidžiame – kaip ir jie mums atleidžia. Arba, paprasčiau tariant, visos kiaulės lygios, bet vienos kiaulės lygesnės už kitas.

Labai tiksliai viską išdėstė Artūras po koalicijos politinės tarybos posėdžio: komisijos, kuri tirtų valdovo šeimos narių turto kilmę Seime nebus, nes tokios komisijos tikslai neturi nieko bendra su Vyriausybės veikla.

Ačiū už atvirumą – ši Vyriausybė, atrodo, tikrai neturi nieko bendra su tuo, kas vadinama skaidrumu, teise, pagarba įstatymui ar visuomenės interesu. Nes ji gali pasitarti ir nuspręsti, kad viešbučio „Crowne Plaza“ privatizavimas nėra susijęs su ministro pirmininko veikla. O galėjo nors dėl akių pasidomėti, kiek, pavyzdžiui, priėmimų Algirdas ar Vyriausybė yra surengę šiame viešbutyje ir ar buvo skelbiamas konkursas paslaugoms pirkti. O gal būtų paaiškėję, kad tokių priėmimų visai nebuvo arba kad Kristina tokius priėmimus už dyką rengdavo. Sekdama valdovo pavyzdžiu, kuris, kaip žinoma, irgi dirba už dyką, o savo algą alkstantiesiems dalija.

Visa tai tikriausiai liks paslaptimi, nes komisijos, galėjusios apginti valdovo garbę ir orumą nebus. Teks jam gintis pačiam.

Tačiau dar didesnė paslaptis – staigus Viktoro pozicijos pasikeitimas valdovo atžvilgiu. Vos prieš savaitę teigęs, kad valdovas tų klaidų padarė dešimt kartų daugiau nei jis pats, po koalicijos susibėgimo staiga prisijungė prie darnaus ištikimybę valdovui deklaruojančiųjų choro.

Galima ir dar viena versija: valdovas, jausdamas, kad jam ateina laikas trauktis, tiesiog paprašė duoti jam šiek tiek laiko sutvarkyti nebaigtus reikalus. Ir pažadėjo po pusmečio ar metų pasitraukti iš premjero posto, pavyzdžiui, dėl staiga kilusių sveikatos problemų ir taikiai perduoti valdžią koalicijos partneriams.

O gal viskas dar paprasčiau – gal visa koalicijos stabilumo esmė glūdi tą patį trečiadienį pasirodžiusiame Ūkio ministerijos pranešime, kuriame informuojama, kad ministerija įpareigojo Lietuvos verslo paramos agentūrą pakartotinai įvertinti keturis taikomųjų mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros projektus, pretendavusius į ES paramą, kurios bendras dydis siekia 53,4 mln. Lt.

Blogiausia yra tai, kad tikros tiesos mes turbūt niekada ir nesužinosime. O jei nesužinosime, tai galės kartotis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Teroristinis išpuolis Barselonoje: aukų skaičius dramatiškai išaugo, sulaikytas antras įtariamasis nuolat pildoma (561)

Turistų pamėgto Ramblos rajono pagrindinėje gatvėje Barselonoje, į žmonių minią įvažiavo...

Išpuolis Barselonoje: įtariamasis sulaikytas (210)

Ispanijos saugumo tarnybos paskelbė įtariamojo, kurio vardu išnuomotas incidente panaudotas...

Liudininkas apie kraupų išpuolį Barselonoje: jis per žmonių minią lėkė visu greičiu, nė nebandė stabdyti (20)

Ketvirtadienio vakarą Barseloną sukrėtė kraupi teroro ataka – į minią žmonių įsirėžė...

Barselonos centre gyvenantis lietuvis: nejauku ir pikta, bet tenka priimti tokią realybę (28)

Apie šešerius metus Katalonijos sostinėje Barselonoje gyvenantis kaunietis Eduardas Žigunovas...

Lietuvoje pristatyta įspūdinga aukštosios mados Indijos kolekcija (1)

Vilniuje ketvirtadienio vakarą įvyko neeilinis mados renginys. Indijos nepriklausomybės dienos...

Ekonomistai įvertino R. Karbauskio norą (116)

Ekonomistai Nerijus Mačiulis ir Gitanas Nausėda neigiamai vertina „valstiečių“ lyderio...

Berniukas susirūpino benamių kačių likimu: tapo jų gelbėtoju ir superherojumi (3)

Kaskart aplankęs Kris Papiernik ir Kia Griffin, jų penkiametis sūnėnas Shon'as tenori daryti viena...

Gyvai / Bandymas siekti svajonės: „Ludogorec“ – „Sūduva“ (98)

Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai stoja į vieną iš svarbiausių mūšių komandos ir...

Kodėl princas Williamas negali skristi vienu lėktuvu su šeima (3)

Pasak karališkojo protokolo, karališkoji šeima neturėtų lėktuvu skraidyti kartu, tačiau...

Dainininkas R. Williamsas tapo valgymo per miegus įkaitu (7)

Įspūdingą šou Vilniaus Vingio parke surengęs garsus britų dainininkas Robbie Williamsas (43...