JAV plinta naujas kompiuterinis virusas

 (9)
JAV Federalinis tyrimų biuras (FTB) pranešė, jog elektroninio pašto sistemomis, kurios naudoja programą "Microsoft Outlook", plinta naujas ir pavojingas kompiuterinis virusas, pramintas "Killer Resume" ("Reziumė Žudikė").

Kompiuterių apsaugos bendrovės informavo, jog keleto korporacijų elektroninio pašto sistemos jau yra apkrėstos, ir kelios iš jų dėl to jau išėjo iš rikiuotės, penktadienio vakarą pranešė FTB Nacionalinės infrastruktūros apsaugos centras.

Virusas buvo pramintas "Killer Resume", nes jis gaunamas su laišku - tariamu darbo ieškotojo reziumė, savo interneto tinklapyje skelbia antivirusinės įrangos kompanija "Network Associates". Virusas plinta faile, prisegtame prie laiško, kurio pavadinimo eilutėje užrašyta "Resume - Janet Simons".

Kita kompiuterių saugumo bendrovė, Kalifornijoje veikianti "Symantec Corp.", pranešė ankstyvą šeštadienio rytą gavusi devynis pranešimus apie apkrėstus kompiuterius. Bendrovės atstovė išreiškė viltį, jog virusas labai neišplis, nes savaitgalį dauguma įmonių neveikia. Jos taip pat suspės atnaujinti savo antivirusinę įrangą iki naujos darbo savaitės.

Tačiau FTB pranešime įspėjama apie galimą dar didesnį viruso išplitimo pavojų po JAV švenčiamo ilgesnio savaitgalio, kai užsienyje darbas prasidės pirmadienį, o JAV dėl Atminimo dienos - antradienį.

"Killer Resume" yra toks pats kaip "Melissa" virusas, išvedęs iš rikiuotės elektroninio pašto sistemas visame pasaulyje 1999 metų kovą. Jie plinta per prisegtą "Microsoft Word" failą. "Killer Resume" naudojami dokumentai vadinasi "explorer.doc" ar "resume.doc".

Kuomet kas nors atidaro užkrėstą "Word" failą, virusas pirmiausiai pasidaugina, išsiųsdamas elektroninius laiškus visais adresais, kurie yra "Microsoft Outlook" adresų knygutėje. Po to jis išveda kompiuterį iš rikiuotės, ištrindamas visus svarbius failus.

Nors platinti virusą gali tik "Outlook" programą naudojantys vartotojai, užkrėsto "Word" failo atidarymas yra pavojingas bet kuriam kompiuteriui, veikiančiam "Windows" operacinėje sistemoje.

FTB patarė kompiuterių vartotojams iš viso neatidaryti elektroninių laiškų, kurių pavadinimas "Resume - Janet Simons", ir juos ištrinti.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Ekspertas: Rusijos karo laivai Lamanšo sąsiauryje – dėmesio nukreipimas nuo svarbesnių veiksmų (41)

2016 spalio mėn. 22 d. 20:38
Admiral Kuznetsov
AP/Scanpix nuotr.
Sprendimas pasiųsti Rusijos karo laivų į Lamanšo sąsiaurį galėjo būti bandymas „nukreipti pasaulio dėmesį“ nuo svarbių karinių operacijų, vykdomų visai kitur, perspėja analitikas Keiras Gilesas, rašo „The Independent“.

Seksualumo ir meilės meno moko tūkstančius: svarbu laikytis pagrindinių taisyklių (12)

2016 spalio mėn. 22 d. 20:02
Emocinio ir dvasinio intelektų lavinimo specialistai, santykių tobulinimo mokymų programos autoriai Rimvydas Židžiūnas ir Andrė Amiya Pabarčiūtė, ką tik išleidę knygą apie laimę poroje „Amžinas medaus mėnuo“, sako, kad viską, apie ką kalba, išbandė kurdami savo santykius.

Nori negerti, bet nebegali: kada įvyksta lemtingas pokytis (147)

2016 spalio mėn. 22 d. 18:22
Dar tik pusė aštuntos, o prie kioskelio būriuojasi kompanija. „Baltus arklius reik baidyt“, – į labo ryto palinkėjimą atsako gyviausias.

Kur dingsta rinkimų atlyginimams skirti pinigai: pirmininkai apšvarino savo narius? (146)

2016 spalio mėn. 22 d. 17:06
Kur dingsta rinkimų atlyginimams skirti pinigai: pirmininkai <em>apšvarino</em> savo narius?
DELFI (D.Pipo nuotr.)
Rinkimų apylinkių komisijų nariai neseniai gavo atlyginimą už rugsėjo mėnesį. Atlyginimai, žinoma, nedideli, tačiau kai kurių komisijų nariai skundžiasi, kad dėl to kaltas ne tik mažas finansavimas, tačiau ir nesąžiningi komisijų pirmininkai, kurie sau išsimoka daug didesnes algas.

Išskirtiniame Merūno koncerte jo žmona Erika liejo ašaras (1)

2016 spalio mėn. 22 d. 20:46
Merūno koncertas Klaipėdoje
K.Bakūno nuotr.
„Tikiuosi, kad tai bus vakaras, kuriame bus padėtas kertinis akmuo mano karjeroje“, – savo lūkesčius per pirmąjį turo „Muzika – Lietuvai“ koncertą, kuris šeštadienio vakarą vyko Klaipėdos arenoje, išsakė Merūnas Vitulskis.