JAV ir ES susitarė dėl duomenų apsaugos

Europos Sąjungos (ES) ir JAV derybininkai parengė susitarimą dėl duomenų apsaugos. Nors šis dokumentas baigia įsiliepsnojusius transatlantinius ginčus, JAV analitikai teigia, jog jis pažymi, kad europiečių privatumas yra labiau apsaugotas nei amerikiečių.
Po dvejus metus trukusių ginčų pagaliau buvo paskelbta, kad daugiausia savikontrole paremta JAV sistema, vadinama "saugiu prieglobsčiu" suteikia "pakankamą saugumą" pagal nustatytas Europos Sąjungos taisykles. Pagal šį susitarimą, JAV kompanija gali perduoti duomenis kitai tik turėdama aiškų asmens, kurio duomenys perduodami, sutikimą.

Tačiau toks susitarimas iš esmės neturi prasmės, nes vos kartą pažeidus susitarimo nuostatus, byla nagrinėjama tos šalies, kurios pilietis pasiskundė teisme, o dažnai pavienės ES narės turi labai girežtus su privatumu susijusius įstatymus. Analitikus taip pat stebina tai, jog priimtos taisyklės galios europiečiams, tačiau negalios amerikiečiams. "Akivaizdu, jog europiečiai, turintys reikalų su JAV bendrovėmis, bus geriau apsaugoti nei amerikiečiai", teigė vienas iš jų.

Antradienį priimtą susitarimą dar turi ratifikuoti 15 ES šalių bei Europos Parlamentas.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

R. Valatka. Po auksinių šakučių – auksinis Vilniaus Sporto rūmų remontas? (119)

2016 rugsėjo mėn. 25 d. 18:58
Rimvydas Valatka
DELFI (M.Ažušilio nuotr.)
Mažinam Seimo narių skaičių iki 111? Taip! Nueinanti Seimo dauguma krykštauja radusi tautai žaislą. Ateinantieji žada mums pastatyti T. Campanellos „Saulės miestą“. Su Karjeros agentūra ir vimdymo nuo vyno etiketėmis. O Vilniaus Sporto rūmuose šmirinėjančios žiurkės krebžda apie tai, ant ko pasimausim po auksinių šakučių.

Dėl „Islamo valstybės“ pasaulis stovi ant 10 karų slenksčio (384)

2016 rugsėjo mėn. 25 d. 17:13
„Islamo valstybės“ (IS) kalifato sienos sparčiai siaurėja, teroristinės organizacijos tvirtovės Irake ir Sirijoje viena po kitos žlunga. JAV vadovaujamas karas pasiekė tokią stadiją, kai kyla klausimų, kas bus toliau. Kaip rašo washingtonpost.com, regis, atsakymas akivaizdus – kils daugiau karų.

Emigracija: buvo išsigelbėjimas, tapo tragedija (335)

2016 rugsėjo mėn. 25 d. 16:35
Emigracija: buvo išsigelbėjimas, tapo tragedija
Vida Press
Per dešimtmetį mūsų padaugės iki 3,5 mln. Tokiais nerealiais tikslais ir bendromis frazėmis grįsta politikų kol kas tik popierinė kova su didžiausiu mūsų valstybės iššūkiu – demografiniu nuosmukiu.

D. Logano šou Pasvalyje išgelbėjo „Lietuvos ryto“ kailį (16)

2016 rugsėjo mėn. 25 d. 16:30
David Logan
DELFI (A.Ufarto nuotr.)
Sekmadienio pavakarę Vilniaus „Lietuvos rytui“ (2/0) dėl antrosios pergalės „Tete-a-Tete Casino-LKL“ čempionate teko gerokai paprakaituoti. Tik lemiamame ketvirtyje susiėmę Tomo Pačėso auklėtiniai sugebėjo parsivežti pergalę iš Pasvalio – „Pieno žvaigždės“ buvo nugalėtos 86:68 (14:15, 24:21, 17:21, 31:11).

Svarbu žinoti: kada suplyšusius batus pardavėjui grąžinti ir po dvejų metų (32)

2016 rugsėjo mėn. 25 d. 18:16
Įsigijus nekokybišką avalynę, tarp pirkėjo ir pardavėjo dažnai kyla nesutarimų, kada grąžinti prekę.