Vašingtonas atsisakė planų vykdyti bombardavimus Afganistane, neturėdamas aiškių taikinių, ir verčiau pasirinko specialiųjų pajėgų dislokavimo taktiką, pranešama pirmadienį pasirodžiusiame žurnalo "Newsweek" numeryje.
Manoma, kad Afganistane slepiasi įtariamas tarptautinio terorizmo organizatorius Osama bin Ladenas, kuris yra pagrindinis įtariamasis dėl JAV įvykdytų katastrofiškų teroro išpuolių.

Tačiau prezidento George'o W.Busho administracija padarė išvadą, kad Afganistane yra kur kas mažiau tinkamų taikinių negu Kosove, rašoma savaitiniame žurnale.

"Teroristų stovyklos ištuštėjo; išskyrus kelias televizijos ar radarų stotis, ginkluotų grupių būstines bei degalų sandėlius, vieninteliai tinkami kariniai taikiniai yra Talibano lengvųjų sunkvežimių, kuriuose įrengti kulkosvaidžiai ir raketų paleidimo įrenginiai, "kavalerija", rašo žurnalas.

Vaikytis tokius taikinius, kaip šie sunkvežimiai, būtų "sunkiau negu smogti raitųjų paštininkų tarnybai (Pony Express)", rašoma žurnale, turint galvoje XIX amžiuje Jungtinėse Valstijose veikusią tarnybą, kuri estafete gabeno paštą per Uolėtuosius kalnus.

Tie pareigūnai, kurie anksčiau pritarė bombarduojamiesiems antskrydžiams, dabar nutarė "agresyviu būdu" dislokuoti specialiąsias pajėgas - laivyno specialiąją kariuomenę arba žaliųjų berečių būrius, kurie susektų O.bin Ladeną ir jo šalininkus, rašo "Newsweek".

Pasak žurnalo, specialiųjų pajėgų kariai jau gavo įsakymus Afganistano operacijai, tačiau taip pat gali būti dislokuoti ieškoti teroristų tokiose šalyse, kaip Sudanas ar Libanas, kuriose irgi gali vykti G.W.Busho paskelbto karo prieš terorizmą operacijos.

Kaip reikalauja 1973 metais priimtas JAV Karo įgaliojimų aktas, praėjusią savaitę administracija slapta jau pranešė Kongresui, kad tiek Didžiosios Britanijos, tiek Amerikos specialiųjų pajėgų žvalgybininkų grupės buvo Afganistane ir jau išvyko.

JAV žiniasklaidos pranešimuose jau buvo pasirodžiusi informacija, kad specialiųjų pajėgų grupės nuvyko į Afganistaną surinkti žvalgybinių žinių apie Osamą bin Ladeną, jo organizaciją "al-Qaeda" bei Talibano režimą, kuris suteikė jam prieglobstį.

Tačiau nors Vašingtonas nusprendė duoti ribotą atkirtį į rugsėjo 11 dieną įvykdytus teroro aktus Jungtinėse Valstijose, per kuriuos žuvo arba po kurių tebėra dingę daugiau kaip 6 000 žmonių, G.W.Bushas svarsto galimybę surengti oro smūgius Afganistane esantiems opiumo sandėliams.

"Newsweek" priduria, kad prieš rengdamos bet kokius bombardavimus, Jungtinės Valstijos gali numesti iš lėktuvų maisto paketus šios badaujančios šalies gyventojams, kad pakirstų jų paramą fundamentalistiniam Talibano judėjimui, kurį Vašingtonas pareiškė sieksiąs nušalinti nuo valdžios.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

R. Valatka. Pagonišką nuotykių ilgesį aitrina nedegantys kumečių laiškai iš praeities (25)

Aksominis sezonas. Turėjo baigtis su Žoline. Bet nesibaigė. Užplūdusi šiluma ir akivaizdžiai...

Nematyta Anykščių pusė: daug netikėtų atradimų – vos per vieną dieną (17)

Anykščiai – miestas siurprizas. Tarp ežerų ir miškų įsikūręs nedidelis miestelis jau nuo...

Atakas Ispanijoje įvykdžiusi kuopelė „neutralizuota“, aptikti šiurpą keliantys radiniai (204)

Kuopelė, kuri panaudodama automobilius įvykdė atakas Barselonoje ir Kambrilse, buvo...

Savame bute jaučiasi kaimynų įkaitu (7)

Nuo lubų besisunkiantis vanduo, kibirkščiuojantys laidai ir nuolatinė drėgmė jau tapo...

Užsiminė apie galimybę padėti mažiau uždirbantiems, dėl kurios iečių nelaužo jokia partija (71)

Politikai turėtų peštis ne dėl Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatų, o galvoti apie...

Atsibodo valdžios diskriminacija – renka parašus (1)

Šiemet įsigaliojęs naujasis Administracinių nusižengimų kodeksas jau kurį laiką neramino...

Beprasmė tragedija: pasaulio čempionas Rusijoje pateko į mirtinas muštynes (168)

Rusijos sporto bendruomenė sukrėsta: nuo patirtų sunkių galvos traumų Anapilin iškeliavo...

Būtina aplankyti bent kartą gyvenime: šie paplūdimiai garsėja visoje Europoje (3)

Keisčiausių formų uolos ir paslaptingos grotos, tarp jų įsispraudę paplūdimiai su Atlanto...

„Brexit“ žala. Kas laukia tūkstančių darbuotojų iš Lietuvos? (272)

Šimtai tūkstančių darbuotojų iš Europos Sąjungos valstybių nėra užtikrinti dėl savo...

Kvapą gniaužiančios vestuvės: prabanga, 3 metrų šleifas ir seksualus nuotakos šokis (6)

Dainininkė, šokėja bei aktorė Rochelle Pangilinan ištekėjo už aktoriaus bei modelio Arthuro...