Interneto vartotojai nėra atsiskyrėliai

 (1)
Interneto vartotojai nėra liūdni ir socialiai vieniši, o artimuosius bei draugus lanko netgi dažniau nei internetu nesinaudojantys žmonės.
72 proc. interneto vartotojų, dalyvavę bendrovės “Pew Internet” atliktoje apklausoje, teigė per pastarąją parą aplankę artimąjį arba draugą. Tą patį padarė tik 61 proc. internetu nesinaudojančių apklausos dalyvių. Bendrovė apklausė daugiau kaip 3500 suaugusiųjų.

Apklausos rezultatai neigia ankstesnių tyrimų išvadas, kuriose teigiama, jog interneto naudojimas skatina socialinę izoliaciją.

Stanfordo universiteto psichologų vasarį atliktas tyrimas atskleidė, jog nuolatos internetu besinaudojantys asmenys tam paaukoja laiko, kurį praleistų su artimaisiais ar draugais. Anot tyrimo, kuo daugiau laiko praleidžiama internete, tuo mažiau jo skiriama bendravimui su gyvais žmonėmis.

Tuo tarpu “Paw Internet” tyrimo rezultatai nurodo priešingai – kuo daugiau žmonės turi būdų bendrauti, tuo daugiau jie tai ir daro. Tyrimo metu paaiškėjo, kad interneto vartotojai ne tik dažniau draugams siunčia laiškus elektroniniu paštu, bet ir reguliariau jiems skambina bei lanko.

Vieno psichologų teigimu, internetas greičiau skatina draugystę nei ją griauna. Anot jo, daugelis žmonių pasinaudoja internetu atnaujinti santykiams su draugais, su kuriais ryšys buvo nutrūkęs.

Psichologo teigimu, žmonės, naudojantys elektroninį paštą ir interneto pokalbių kambarius ne tik daugiau bendrauja – ir bendravimo kokybė jų yra geresnė.

Jis įsitikinęs, jog bendravimas internetu yra gerokai intymesnis, o žmonės labiau pasitiki vienas kitu nei bendraudami akis į akį: “Žmonės elektroninio pašto laiškuose atskleidžia maždaug keturis kartus daugiau informacijos nei bendraudami akis į akį, o tai – tvirtas pagrindas santykiams”.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Europa po A. Merkel viešpatavimo: visi pasikeitimai bus į bloga (16)

2016 spalio mėn. 21 d. 11:51
Ateinančiais metais Vokietijos laukia federaliniai rinkimai, o naujai suformuotas Bundestagas rinks naują šalies kanclerį. Kol kas dar nėra aišku, ar dabartinei Vokietijos kanclerei Angelai Merkel pavyks išsilaikyti šiame poste (šiuo metu jos pačios ir jos atstovaujamos Krikščionių demokratų sąjungos (CDU) reikalai neatrodo itin geri).

Vietoj garsiausio Kauno pastato-vaiduoklio „Vičiūnai“ statys naują kompleksą (11)

2016 spalio mėn. 21 d. 11:53
Kauno "Respublikos" viešbučio griovimo spaudos konferencija
DELFI (R. Achmedovo nuotr.)
Legendinis, bet taip ir nebaigtas statyti Kauno viešbutis „Respublika” skaičiuoja paskutines dienas. Jau netrukus didžiulis pastatas, kuris Kauno vaizdą darkė tris dešimtmečius, bus pradėtas griauti, o jo vietoje iškils naujas pastatų kompleksas „Magnum“.

N. Vasiliauskaitė. Dar daugiau mažesnio blogio (24)

2016 spalio mėn. 21 d. 11:17
Nida Vasiliauskaitė
DELFI (D.Pipo nuotr.)
Kai rašau, kad, mūsiškių rinkimų situacijoje, deja, nėra nei pasirinkimo, nei „mažesnio blogio“, ir kad de facto visos politinės jėgos tyliai ir tvirtai sutarė dėl, pvz., ultrakonservatyvios rednekiškos „šeimos vertybių“ darbotvarkės (su atitinkamomis implikacijomis), gal aš perdėjau ir be reikalo nihilistinau?

Iš R. Karbauskio – kritika konservatoriams: kosmonautai yra (507)

2016 spalio mėn. 21 d. 10:08
Ramūnas Karbauskis
DELFI (A.Ufarto nuotr.)
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis DELFI sakė jau pateikęs pasiūlymą ir konservatoriams, ir socialdemokratams dėl didžiosios koalicijos formavimo, nors negailėjo kritikos nei vieniems, nei kitiems.

G. Landsbergis: aš koalicijoje matau tris partijas papildyta (428)

2016 spalio mėn. 21 d. 09:56
Konservatorių partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis sako, kad po Seimo rinkimų turėtų būti suformuota trijų partijų koalicija, nors vieniems iš potencialių partnerių - Valstiečių ir žaliųjų sąjungai - išsako kritikos dėl nenuoseklumo.