Interneto svetainė prieš muzikos įrašų asociaciją

Byloje, kuri, kaip teisės ekspertai spėja, gali turėti ženklių pasekmių visoms interneto paieškos programoms, muzikinė interneto svetainė padavė į teismą Amerikos įrašų pramonės asociaciją (RIAA – “Recording Industry Association of America”) tam, kad galėtų leisti klientams ieškoti muzikos įrašų, net jei kai kurie darbai būtų ir piratiniai.
Penktadienį federaliniame San Jose apskrities teisme iškelta byla sukėlė diskusijas tarp 12 darbuotojų turinčios “MP3Board.com” paieškos kompanijos Kalifornijoje ir Amerikos įrašų pramonės asociacijos, kuri atstovauja pagrindinius įrašų magnatus.

“MP3Board.com” yra paieškos sistema, kuri pritaikyta MP3 bylų radimui. Kompanijos advokatas paprašė teisėjo Ronaldo M. Vaito paskelbti, kad “MP3Board.com” negali būti atsakinga už autorinių teisių pažeidimą, jei automatinė paieška pateikia rezultatus, kurių tarpe gali pasitaikyti piratinės muzikos įrašų.

Amerikos įrašų pramonės asociacija, kuri skundėsi “MP3Board.com” veikla, sako, kad jos paieškų rezultatuose būna šimtai nuorodų į piratines dainas.

Larsas Mapstedas, “MP3Board.com” vadovas, sakė, kad jo kompanija sudariusi apie 500,000 dainų sąrašą, kuriuos automatinė paieškos sistema surinko iš interneto. Jis sakė, kad būtų neįmanoma patikrinti kiekvieną nuorodą, kurią pateikia paieškos sistema ir nustatinėti, ar tai buvo piratinis darbas, ar ne.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Nedirbti su „valstiečiais“ konservatoriai rado ir slaptą priežastį (510)

2016 spalio mėn. 27 d. 10:47
Gabrielius Landsbergis, Andrius Kubilius, Dainius Kreivys
DELFI (K. Čachovskio nuotr.)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų vadovybė nenori dirbti koalicijoje su Seimo rinkimus laimėjusia Valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Iš dalies viena priežastimi įvardijama Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) pažyma apie Ramūno Karbauskio sąsajas su Rusija, teigia šaltiniai partijoje.

JAV rinkimų baigtis gali būti netikėta: prezidentu netaps nei D. Trumpas, nei H. Clinton (35)

2016 spalio mėn. 27 d. 10:52
JAV prezidento rinkimai nenumaldomai artėja, įtampa auga, tačiau leidinys „Los Angeles Times“ nepraranda vilties: „Tai, kad metai buvo keisti, nereiškia, kad jų pabaiga turi būti nelaiminga.“

Lietuvos žvalgybos vadas: norime kreiptis į Lietuvos visuomenę (248)

2016 spalio mėn. 27 d. 10:31
Darius Jauniškis
DELFI (K. Čachovskio nuotr.)
Po to, kai praėjusią savaitę Finansų ministerija Seimui pateikė siūlymus dėl 2017m. biudžetų pokyčių, ne juokais sunerimo Valstybės saugumo departamentas – šiai žvalgybinei institucijai siūlyta mažinti finansavimą. Išpeiktas ministerijos pasiūlymas, greičiausiai bus tobulinamas, o šalies žvalgybai dabar siūloma ne nurėžti, o 2 mln. didinti finansavimą. Kodėl?

Specialistai įvertino Lenkijos įkvėptą R. Karbauskio planą: ar tikrai vaistai pigs? (48)

2016 spalio mėn. 27 d. 11:12
Seimo rinkimus laimėjusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LŽVS) vadovų viešai skleidžiama idėja steigti valstybinį vaistinių tinklą neduos laukiamo rezultato ir nesumažins dabar privačiose vaistinėse parduodamų vaistų kainų, mano analitikai.

Nutekinti laiškai: S. Jakeliūnas sulaukė dviprasmiškų užuominų (367)

2016 spalio mėn. 27 d. 05:30
Stasys Jakeliūnas
DELFI (A.Ufarto nuotr.)
Dirbdamas premjero Algirdo Butkevičiaus patarėju finansų klausimais, valstiečių žaliųjų kandidatas į finansų ministrus Stasys Jakeliūnas iš „Swedbank“ konsultuojančio tuometinės „Lawin“ kontoros advokato sulaukė grasinimą primenančių užuominų.