Interneto milijonai plūsta į nykštukinę Tuvalu valstybę

Viena mažiausių pasaulio valstybių Tuvalu gali tapti viena turtingiausių, jei sumaniai pasinaudos savo interneto vardų zona .TV, paskelbė šios šalies susisiekimo ministras Samas Teo.
Tuvalu turi apie 10,6 tūkst. gyventojų, kiekvienam jų tenka po 400 JAV dolerių bendrojo metinio vidaus produkto. Tačiau dabar Tuvalu jau uždirbo 50 mln. JAV dolerių, vienai amerikiečių firmai pardavusi interneto vardą.

Ministro teigimu, per praėjusius devynis mėnesius šalis jau uždirbo 15,5 mln. JAV dolerių.

“Mums tikrai reikia pinigų, turime daug ką nuveikti, pavyzdžiui, pastatyti ligoninę, nutiesti kelius, tolimesnėms saloms nuvesti elektros linijas, šie pinigai bus tinkamai išleisti”, sakė S.Teo. Prieš dvejus metus Tuvalu vyriausybė jai priklausančią interneto vardų zoną tvarkyti patikėjo Kanados bendrovei “Information.ca”, žadėjusiai 60-100 mln. JAV dolerių metines pajamas. Tačiau partneriams netesėjus savo pažadų, Tuvalu sudarė sutartį su JAV bendrove “Idealab”. “Idealab” sukurta bendrovė “DotTV” pardavinėja elektroninio pašto ir interneto adresus, pasibaigiančius .tv išplėtimu. Tuvalu priklauso 20 proc. “DotTV” akcijų.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Su grėsme susidūrusi „Islamo valstybė“ keičia taktiką: Paryžiaus išpuoliai gali pasikartoti (24)

2016 spalio mėn. 28 d. 00:02
Islamo valstybės sostinė Raka
AP/Scanpix nuotr.
Praėjusią savaitę dešimtys „Islamo valstybės“ (IS) kovotojų surengė koordinuotą išpuolį prieš valdžios ir saugumo pajėgų infrastruktūros objektus Šiaurės Irako Kirkuko mieste, esančiame daugiau kaip 160 kilometrų nuo Mosulo fronto linijos.

Mergaites prievartavęs paauglys pareiškė, kad jos atrodė „normaliai“ (91)

2016 spalio mėn. 27 d. 23:02
Kėdainių gyventojai galės būti bent kiek ramesni – mažamečių išnaudotojas ir prievartautojas aštuoneriems metams pasiųstas už grotų.

Orai: po šlapio penktadienio bus atlyginta už kančias

2016 spalio mėn. 28 d. 00:02
Orai: po šlapio penktadienio bus atlyginta už kančias
DELFI (K. Čachovskio nuotr.)
Po itin šlapio penktadienio savaitgalį mus palepins saulė. Bent jau vieną dieną tai tikrai. Vėjas nenurims, tad bus sunku mėgautis paskutiniais šilumos trupinėliais. Sekmadienį daugelyje rajonų vėl ims augti debesys iš kurių galima tikėtis negausių kritulių.

R. Karbauskis jau svarsto scenarijų Nr. 3 (1178)

2016 spalio mėn. 27 d. 19:27
Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako suprantantis, kad Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai jau priėmė sprendimą į koaliciją su valstiečiais žaliaisiais neiti, tik ieško preteksto, kaip tai pasakyti.

Prasideda nauja agitavimo taupyti šilumą banga: ką verta apie ją žinoti (96)

2016 spalio mėn. 27 d. 20:32
Šilumos skaitikliai ir dalikliai gali prisidėti prie mažesnių sąskaitų už šildymą. „Bet jei pastatas kiauras, jie nepadės“ – sako pastatų administravimo įmonės „Mano būstas“ Energijos taupymo grupės vadovas Donatas Karčiauskas.